Samopowtarzalna :)

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

turbosztos
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-29, 22:36
Lokalizacja: Inowrocław

Samopowtarzalna :)

Post autor: turbosztos »

Witam!
Tak chciałem się na początku przywitać, bo dopiero co konto założyłem :).

Odgórnie przepraszam, ale przed założeniem tematu, na tym forum jeszcze nie szukałem (być może coś zawarte już jest), no ale ja z takim pytankiem.
Dostanę jakąś wiatrówkę samopowtarzalną za około 550-700zł? Chciałbym się pobawić w strzelanie ogródkowe, ale nie leży mi ciągłe ładowanie naboi (bawiłem się już jakimiś chinolami łamanymi przy grillu).
A jeśli już bym dostał to jak z celnością? Bo nie ukrywam satysfakcjonują mnie odległości troszkę większe niż 15-20 metrów.
Sprawdzałem już trochę, po różnych stronkach latałem, ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem, więc postanowiłem zapytać się wprost :).
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Chyba na Allegro ktoś sprzedawał, jedyny jaki poznałem, model " samopowtarzalnej " wiatrówki na śrut diabolo, z elektrycznym napinaniem sprężyny. Istnieje więc coś takiego, ale to rzadkość .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie ma nic konkretnego , co byłoby samopowtarzalne , powtarzalne w wynikach , bezawaryjne i nie urwało kieszeni przy zakupie . Do 20m te nowe repliki na co2 zdają jako tako egzamin . opisywałem sig-sauera na co2 i dawał radę z optyka , kolimatorem i z otwartych . Ale to ciągle zabawka .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
turbosztos
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-29, 22:36
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: turbosztos »

To mówicie, że odpuścić sobie szukanie i przekonać się do ładowania jeśli chcę mi się postrzelać na dłuższe odległości? :)

A jakąś dobrą wiatrówkę dostałbym w tej samej cenie co wyżej napisałem? Do jakich odległości mogę się nastawiać mając do dyspozycji taki, a nie inny zakres pieniężny?
I nie ukrywam, że mam "smaka" na pobawienie się z dobrą optyką, lunety i te sprawy.

Pewnie powielam teraz temat, ale jak już napisałem to nic nie stoi na przeszkodzie, żebym popisał dalej :).
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Kolego...500-700 zł budżetu na karabinek i jeszcze "dobra optyka" ??? :shock:
Lepiej jednak poczytaj parędziesiąt podobnych tematów....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Proponuję bez zbędnego poszukiwania skontaktować się ze sklepem www.cekaus.pl/, gdzie pracuje Hiszpan63. Dobierzesz sobie karabinek po wstępnym serwisie za nieduże pieniądze i będziesz mógł strzelać po wyjęciu z pudełka. Z Twojego budżetu zostanie jeszcze na lunetkę ze średniej półki. Kontakt telefoniczny raczej wskazany.
Uwierz mi, że przez lata strzelania miałem wiele różnych wiatrówek, ale powróciłem do łamanej sprężyny, to naprawdę przyjemne. Po każdym strzale, podczas ładowania masz czas na refleksję, przemyślenie poprawek, itd. Tym bardziej, że za jakiś czas już będziesz wiedział, czego tak naprawdę oczekujesz od karabinka. Dobrze byłoby postrzelać w jakiejś grupie strzeleckiej o zróżnicowanym arsenale, porównać.

...i proponuję wstawić z powrotem miejsce zamieszkania, bo to ułatwia kontakty :P ...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Do radosnej ogródkowej rozpierduchy - Crosman 1077.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:Do radosnej ogródkowej rozpierduchy - Crosman 1077.
Crosmana 1077 nazwał bym, co najwyżej semipowtarzalnym, bo działa w systemie DA. Pełna samopowtarzalność to automatyczne podanie naboju i napięcie kurka, iglicy czy w przypadku sprężynówki zapięcie tłoka . To piszę nie do Ciebie Witku, tylko do Turbosztosa który może nie znać Crosmana 1077. Tak na marginesie - nie stęskniłeś się za swoim ?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To tak dla porządku - przykładowa samopowtarzalna wiatrówka:

http://www.airguns.pl/node/1831
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Cortez pisze:To tak dla porządku - przykładowa samopowtarzalna wiatrówka:

http://www.airguns.pl/node/1831
FX-airguns
https://www.youtube.com/watch?v=V6VfP_tlIwE
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Piękne Obrazek
Pudełko śrutu i duża butla "luftu" na niedzielny wypad to chyba za mało :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Strzelanie do "rzutków" robi wrażenie. Mniam :P
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Koledzy, doskonale wiecie, że pytający "przejęzyczył" sie, może nie widzi różnicy. FX-y to specyficzne wiatrówki, turbosztosowi chodziło o komfort strzelania raz za razem z wykorzystaniem magazynka, właśnie o DAO, no, moze o każdorazowe repetowanie bez napinania.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:...może nie widzi różnicy....
...właśnie już teraz widzi.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42