Czy to spełni moje wymagania?

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Czy to spełni moje wymagania?

Post autor: dinin14 »

Witam,
Od niedawna interesuje się strzelectwem sportowym, zdobyłem już pierwszy puchar na amatorskich zawodach przy strzelaniu z broni ostrej, co zmotywowało mnie do zakupu wiatrówki. Interesuje się asg, posiadam już replikę, lecz nie pozwala ona osiągać celności z powodu plastikowej lekkiej amunicji. Potrzebuję celnej wiatrówki krótkiej do treningu na dystansie 25m - 35m. Mam zamiar strzelać jedynie ze stałych przyrządów celowniczych, lunety i kolimatory odpadają, do tak zwanych francuzów i tarcz o wymiarach a4. Czy następujące wiatrówki spełnią moje wymogi? Mam do dyspozycji 350zł.
1. Crosman 2240 5,5 mm
2. Crosman 1322 Classic 5,5 mm
3. Crosman P1377 Classic 4,5 mm

Proszę również o wyjaśnienie różnic pomiędzy tymi replikami w celności i zasięgu. Za pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

1. Należało by się przywitać jak nakazuje tradycja tego forum.
2. Na pytanie o wymogi sam sobie odpowiedz.
3. Wiatrówki przez Ciebie wymienione są już wielokrotnie opisane od A do Z na każdym forum wiatrówkowym. Zatem czytaj.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 18
Rejestracja: 2012-07-20, 23:13
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

Jako właściciel jednego z nich moja odpowiedź brzmi: nie.
Te które wymieniłeś trafiają na 10m w PET'a

Jeśli to ma być trening pistoletowy to rozumiem że mają być celne i powtarzalne. Będzie to raczej 10m niż 20 i musisz wydać "trochę" więcej. Szukaj raczej czegoś ze stajni FWB, Walther, Bajkal Mp lub ostatecznie Rohm Twinmaster.
dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Post autor: dinin14 »

Jakiś konkretny model? Koniecznie potrzebuje zasięgu 25-35m
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Żeby stworzyć warunki podobne do użytkowania i celności broni palnej , musisz mieć pistolet który wygeneruje co najmniej 120 - 130 m/s . W kalibrze 5,5mm to jest już prawie 7J. Da się crosmana napompować do takich energii , tyle , że odechce Ci się szybko strzelać .

Niemniej da się strzelać na tych dystansach z pistoletu wiatrówki , zwłaszcza że mają to być tak ogromne cele . Niestety crosmany mają tak kiepskie przyrządy celownicze , że pewnie się nie da .
dinin14 pisze:Jakiś konkretny model? Koniecznie potrzebuje zasięgu 25-35m
... Zoraki HP-01 , Gamo Compact , Gamo PR45 ... mają na tyle przyzwoite przyrządy celownicze , że się da ... Pytanie , czy Ty dasz radę z wiatrówki ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Post autor: dinin14 »

Właśnie znalazłem używanego gamo pr45, ale natknąłem się również na Walthera cp99 compact, czy z niego udało by się strzelać na takie odległości? Jeśli nie to zostanę przy tym PCA od Gamo.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

CP-99 compact odpuść sobie, to zabawka, tylko crosman 2240 da Ci satysfakcję, jeśli chodzi o napęd CO2.

tkrex - 10 metrów :shock: ...a może Ty strzelać nie umiesz...
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Kandar CP1 generuje około 6J i jest całkiem przyjemny jak za tą cenę.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Cepek jest przyzwoity, co prawda z lupką ale na 20, 25-ciu metrach puszki fruwały aż miło a z podpartej nawet ładniutkie skupienia na 20-stu metrach.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Post autor: dinin14 »

Więc Kandar CP1 czy Crosman 2240? Jeszcze dodatkowe pytanie, czy CP1 różni się parametrami od CP1-M czy to że posiada magazynek niczego nie zmienia a tylko robi się ciekawiej?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

2240 w kal. 5,5 mm daje energię ok 12,5 J na początku, przy 20-tym ma jeszcze ok. 8 J (mierzone w sklepie <4 i 5 > w Warszawie) , ogółem ok.40 strzałów, potem już słabe, jest jednostrzałowy, ale to dobrze, zużywasz mniej droższego śrutu , a zabawa w ładowanie, celowanie jest OK. Można założyć specjalne kości i zamocować lupę pistoletową, ale wtedy widać jak wszystko skacze. Z otwartych na 50 metrów udawało mi się trafiać w puszkę po piwie, ale nia 10/10 oczywiściePrzy tym c-2240 jakoś wygląda, kandar nie za bardzo. Oto mój były crosman 2240:

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Czy z magazynkiem czy bez , całkowity czas oddania np. ośmiu strzałów , uwzględniając czas ładowania magazynka , jest zbliżony . Ładowanie magazynka może być przyjemnością samą w sobie jak na załączonym przykładzie .
http://allegro.pl/50-wiatrowka-pistolet ... 63339.html
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 18
Rejestracja: 2012-07-20, 23:13
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

green_thunder pisze:CP-99 compact odpuść sobie, to zabawka, tylko crosman 2240 da Ci satysfakcję, jeśli chodzi o napęd CO2.

tkrex - 10 metrów :shock: ...a może Ty strzelać nie umiesz...
Każdy strzelać może, trochę lepiej albo trochę gorzej... :D
Kolega pisał że chce sprzęt do treningu w kierunku zawodów. Nie wiem jakie konkretnie miał zawody na myśli ale z wymienionych sprzętów to faktycznie na 25m mógł trenować... trafianie w cel wielkości A4

dinin
Z tych tych o których pisałem to mogę ci polecić tylko twinmastera. Bo go mam :-). Pozostałe klasą i ceną znacznie wyżej. Twinmaster ma budowę modułową, możesz mieć go na co2 albo pcp. Magazynek lub wkładka 1 strzałowa. Do tego inne akcesoria, odważniki, uchwyty, możliwość założenia optyki. Do treningu jak znalazł. I to nie tylko składu, czy postawy bo jest też znacznie celniejszy niż crossmany. Nie bardzo tylko wiem czemu chcesz koniecznie strzelać z pistola na 25m z otwartych?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

@dinin14: nie wiem, czy dobrze się domyślam, ale jeśli chcesz wiatrówką trenować do zawodów WBP, to żadem z wymienionych przez Ciebie pistoletów nie będzie dobry. Zarówno pistolety PCA jak i CO2 nie umożliwiają "przyzwyczajenia chwytu" do odrzutu podczas strzelania. Być może lepszym rozwiązaniem byłby zakup np. Łucznika wz.1970 - co prawda na 25 m. ciężko będzie trafić, ale w sklepie na M. są dostępne tarcze "Francuz" przeskalowane do mniejszych odległości.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet:
- niski koszt pistoletu
- pionowy odrzut możliwy do opanowania tylko przez trening jednakowego napięcia mięśni (a to się przyda w WBP)
- łatwiejsze znalezienie miejscówki do strzelania na 10 m, a nie aż na 25 m. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Post autor: dinin14 »

Chciałbym trenować do zawodów w których już brałem udział i odbywają się cyklicznie niedaleko mojego miejsca zamieszkania, ale również po prostu szlifować swoje umiejętności, zwłaszcza celność. Na zawodach strzelamy z broni długiej na 100m i z różnych pistoletów na 25-50m. Nie mam zamiaru wydawać więcej niż 400zł, ponieważ wtedy zbierałbym już pewnie na czarnoprochowca, niestety niedługo wracam na studia i z tego powodu pewnie takiej kwoty nie uzbieram. Dlatego chciałbym chociaż w minimalnym stopniu odwzorować te strzelanie na 25-30m i chociaż trochę rozwijać się w tym kierunku. Myślę że wybiorę Kandara Cp1 lub tego crosmana 2240. Do wyżej wymienionych celów kaliber 4,5mm czy 5,5mm?