Anschutz 8002

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Anschutz 8002

Post autor: Rlyeh »

Anschutz 8002 Club

[center]Obrazek[/center]

Masa w przybliżeniu: 4,1 kg
Rok produkcji: 2005

Masa pojedynczego ciężarka: 69 g
Masa kartusza: 449 g
Masa osady: 1010 g
Masa systemu, lufy i ósemki: 1713 g
Masa dioptera: 240 g
Masa tunelu: 50 g
Baka + hardware: 193 g
Stopka: 223 g
Kaliber: 4,5 mm
Zasilanie: powietrze
Magazynek: N
Szyna pod optykę: 11 mm
Szyna dolna (pas): jest - typ niemiecki
Typ: ambi

Config
spust: 5065 B
optyka stockowo: 6832 / 6834
stopka: 4758

Poszczególne wersje tej wiatrówki różnią się m.in. tym, że długość lufy jest taka sama, ale płaszcza już niekoniecznie.

Highlighty z instrukcji obsługi:
- manometr pracuje z tolerancją 10%, wahania temperatury mogą wpływać na wskazania manometru,
- kartusza nie wystawiać na temperaturę powyżej 50 stopni Celsjusza,
- po ok. 20 napełnieniach kartusz powinien być opróżniony, żeby pozbyć się ewentualnej wody (pokątnie bytującej w sprężonym powietrzu - zależy jakiej jest jakości). Wskazywana jakość zgodna z normą DIN EN 12021,
- Anschutz zaleca nie wystrzeliwać powietrza z kartusza do końca. Kartusz napełniony do 200 Ba starcza na ok. 300 strzałów,
- w celu uniknięcia uszkodzeń i przedłużenia sprawności uszczelek, systemu itd. kartusz należy wykręcać,
- aby wykręcić kartusz, należy: wykonać 2 obroty, wystrzelać pozostałe powietrze, wykręcić kartusz,
- aby napełnić kartusz, należy wkręcić go w butlę i bardzo powoli otworzyć zawór,
- co 2 -3 tysiące strzałów, lufę czyścić mosiężną szczotką w kierunku wylotu i nigdy odwrotnie, tylko w jednym kierunku, następnie przeciągnąć suchy wycior przez lufę tyle razy, żeby nic na nim nie było widać. Po tym pierwszych 10 - 20 strzałów będzie leciało w losowe strony ale spokojnie, gdy lufa się przybrudzi to wszystko wróci do normy.

Ostatni punkt to chyba bardziej kuli dotyczy ale cóż, to jest w instrukcji obsługi.

8002 jest bezpośrednim następcą modelu 2002 CA, który z kolei jest wariacją na temat sprężonego powietrza przy użyciu modelu 2002. 2002 CA nie widziałem ale przypuszczam, że różni się tylko zamianą pompki na kartusz i związane z tym przyległości, reszta jest ta sama. 8002, porównując go do 2002, ma natomiast wg mojej chłopskiej oceny, ten sam zawór i logo na obudowie.
Zawór zresztą był przyczyną wypuszczenia modelu S2. Szybkie porównanie cech głównych:

S1:
- rewolucyjna konstrukcja zbijaka i zaworu, skutkująca jeszcze spokojniejszym strzałem
- zoptymalizowany przepływ powietrza
- system wolny od wibracji i odrzutu

S2:
- potrzeba jedynie połowy siły zbijaka do otwarcia zaworu, przez co system prawie że ani drgnie
- zoptymalizowany przepływ powietrza
- nowy regulator

Tak więc ten tego. Ponadto 8002 występuje w przyrodzie w wersji ze stabilizatorem (zgodnie z tym co wyczytałem, mającym dużo wspólnego ze steyrowskim) i bez.
Dużą zaletą jest to, że Anschutz oferuje sporo akcesoriów do swoich karabinków, i duża część z nich jest wymienna albo wręcz taka sama w pneumatykach i kulowych. Prezentowany model posiada drewno w wersji club, a i ono pozwala na zamontowanie albo zwykłej stopki, albo stopki bardziej skomplikowanej.
Drewno jest ambi, natomiast system też dość szybko można dostosować dla osoby leworęcznej.
Więcej grzechów nie pamiętam. O strzelaniu nie napiszę, bo jeszcze z tego nie strzelałem.

Zdjęcia:
https://www.dropbox.com/sh/xvgc67i7czkk ... DbRha?dl=0
(strona może się wolno wczytywać)
Ostatnio zmieniony 2015-07-05, 20:38 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ładny szczegółowy opis :D

Możesz jeszcze do 'Galerii' oprócz sekcji zwłok, dorzucić jakieś fotki portretowe :roll:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dopieszczę go i na pewno takie zdjęcie wstawię, dzisiaj dopiero zabrałem się za robienie go pod siebie.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Karabinek zaliczył serwis. Podkręcone zostało V0, wymienione uszczelki i jakaś pierdoła w środku. Wrzucam tarczę ze skupieniami. Dwa po lewej to H&N Sport z dwóch różnych serii, po ok 20 - 22 strzały. Następnie Finale i JSB Match, serie losowe - były pod ręką. Jakby temu wynalazkowi śrut dobrać, to kto wie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.