Pelletgage

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Pelletgage

Post autor: Rlyeh »

Link z info:
http://www.pyramydair.com/blog/2015/05/ ... ge-part-1/

Ogólnie - nic nowatorskiego, ktoś zaczął to po prostu sprzedawać. Nie umniejszam tu oczywiście precyzji wykonania, bo ta musi być na najwyższym poziomie, żeby w ogóle była o czymś rozmowa. Ale najbardziej rozjrozbiły mnie te oto słowa:
If you’re a 10-meter competitor who shoots in national competition like I used to, then you almost have to check out this instrument.
Może się postarzałem trochę (starsi użytkownicy forum - starsi stażem - pewnie domyślają się, o co mi chodzi, ale spokojnie! nadciągam ;) ale już kurna widzę siebie, jak przeczołguję każdą śrucinę przez kalibromierz...
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Re: Pelletgage

Post autor: Jacentus »

Rlyeh pisze:... już kurna widzę siebie, jak przeczołguję każdą śrucinę przez kalibromierz...
Widziałbyś się widział Sewek - gdybyś był fanatykiem :mrgreen:
A tak na serio to sam ważyłem (bez kalibrowania) kiedyś 3 pudełka Exact'a, śrucik po śruciku, żeby mieć pogląd ile tak naprawdę jest w pudełku tych śrutów idealnych ;)
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Lepsze to niż zabawa suwmiarką. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

jacentus pisze:- gdybyś był fanatykiem
...nie fanatykiem, a schizofrenikiem...
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Rlyeh pisze: Nie umniejszam tu oczywiście precyzji wykonania, bo ta musi być na najwyższym poziomie,
Cholera :! Jakoś mi się nie chce wierzyć, że w "śtucnym tworziwie a'la plexi" da się utrzymać tolerancję wykonania do max. 0.005 mm :(
Wiem :! jestem upierdliwy :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Pleksi to tylko prowadnice do śrutu, całość jest w metalowej płytce.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Rlyeh pisze:Pleksi to tylko prowadnice do śrutu, całość jest w metalowej płytce.
Przepraszam :oops: Muszę mocniejsze okulary założyć :(
A tal a'propos konia:
- robiłem sobie kiedyś, w dawnych nieprawomyślnych czasach, przyrząd do kalibracji dysz do gaźników (zresztą kopię niemieckiej konstrukcji).
"Pan Ślusarz Tokarz Frezer" jak zobaczył projekt to... wysłał mnie na drzewo :(
Skończyło się na "jeżu" zrobionym z (rosyjskich zresztą) wierteł w uchwycie z plexi.
Pomiar był z dokładnością do 0,05 mm :D Zdało to egzamin. Jeszcze gdzieś się w domu szczątki tego poniewierają.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik