Luneta do Hatsan Striker Edge

Moderator: Hiszpan63

marian
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-06, 15:00
Lokalizacja: Kołaczyce

Luneta do Hatsan Striker Edge

Post autor: marian »

Witam. Poszukuję lunety do ww. wiatrówki (zwykła sprężyna). Jest to mój pierwszy sprzęt, chcę postrzelać na trochę większym dystansie (na razie strzelam na max. 25m).
Czy znajdę coś już w miarę możliwego do 300 zł?
I jeszcze mam takie pytanie co sądzicie o kolimatorach w wiatrówkach sprężynowych?
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Używka DOC'a lub nowa entry. Kolimator na sprężynie jest moim zdaniem bez sensu :P
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

XKaroll pisze: Kolimator na sprężynie jest moim zdaniem bez sensu
Tani kolimator na sprężynie jest bez sensu . W ogóle kolimator jest bez sensu wówczas gdy chcesz celnie strzelać do tarczy na dystansie powyżej 25 m , gdyż ich przeznaczeniem jest broń szturmowa do walki na krótkich dystansach , pozwalają bowiem na szybki przegląd pola walki np. w pomieszczeniach . Kolimatory są stosowane w broni ostrej i wytrzymują , ale na pewno nie w cenie 100 zł/szt . Ot tak sobie misiam , bo jeszcze nie miałem przyjemności celowania przy użyciu kolimatora :oops: . Przepraszam , raz spojrzałem na Bemowie przez kolimator IŻ-a AdamWawa .
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dobrze misiasz :) a w cenie około 300 tylko doc.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

maximus pisze:Dobrze misiasz :)
Podobno ( dobrze misiam ? ) problemem tanich kolimatorów nie jest to, że padają definitywnie , tylko , że na mocniejszym sprzęcie łatwo tracą zerowanie .
Rozbierałem już kilka , a może kilkanaście lunet i podejrzewam , że w nich padanie optyki polega na tym samym , czyli na traceniu zerowania . Być może mam za mało wiedzy i doświadczenia , ale nigdy nie spotkałem innego objawu uszkodzenia . Jeśli tak wygląda objaw " padania " lunety , to mam na ten temat swoje spostrzeżenia z którymi niebawem się podzielę .
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Tak jak przedmówcy piszą,kolimator na karabinku jednostrzałowym to nieporozumienie,zastosowanie ma w karabinkach automatycznych czy pistoletach,gdzie szybkie namierzanie celu ma priorytet.Celowanie na dalsze odległości z kolimatora nie ma sensu ponieważ kropka przysłania jak nie większość celu to cały cel.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
marian
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-06, 15:00
Lokalizacja: Kołaczyce

Post autor: marian »

Jeszcze mam takie pytanie czym można zastąpić szczerbinkę i muszkę? Chodzi mi o dystans 15-25m, bo jak strzelam do małych celów to mi szczerbinka zasłania, trochę mnie to denerwuje :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

marian pisze:Jeszcze mam takie pytanie czym można zastąpić szczerbinkę i muszkę? Chodzi mi o dystans 15-25m, bo jak strzelam do małych celów to mi szczerbinka zasłania, trochę mnie to denerwuje :)
Punkt celowania posadź sobie na muszce , jako " Starzyki " nauczają , a nic Ci celu nie będzie zasłaniać .