Hary 125

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

kamilj
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-14, 21:58
Lokalizacja: Zielona góra

Hary 125

Post autor: kamilj »

Witam wszystkich użytkowników.
Jako że czekam na paczkę z zawodowym puszkobijcą a mianowicie harym stg 125 Th , dręczy mnie temat poprawiania tego co turasy mogli spartaczyć . Ktoś może miał tego hatsana i wie co należy poprawić na dzień dobry ? Przesmarować ? Dać uszczelki zepto ? Sam nie wiem tym bardziej że na karabinek pewnie poczekam z tydzień ale jakoś nie daje mi to spokoju.

ps. Hary w wersji .22 FAC .

ps2. Jakieś sugestie co do montażu i optyki ? Jak sie domyślam wiatrówka tego typu nie jest zbyt łaskawa dla optyki
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Na dzień dobry, trzeba go rozebrać i ładnie umyć posmarować i pewnie podpiłować tu i tam, prowadnice dorobić ,sprężyny splanować o ile to konieczne. No i zarejestrować grzecznie na MO
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A lupkę najlepiej na jakiejś dampie posadzić, żeby spokojnym być...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No i do tego dość solidną w postaci DOT, bo jak wiadomo 125 to armata.
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

kamilj,
Zarekomenduję Ci jeden numer przeglądu strzeleckiego "Arsenał" - 01/07 (jeszcze raz dzięki, Łukasz). Jest tam dość dokładnie opisany Hatsan 125 STG - budowa, co poprawić, czego się nie da poprawić, wyniki z tarczy itp. Dość ciekawy materiał.
Pamiętaj, że z taką wiatrówką (.22 FAC) wiąże się wymóg rejestracji.
kamilj
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-14, 21:58
Lokalizacja: Zielona góra

Post autor: kamilj »

Słyszałem że montaż dampa to wcale nie taka rewelka i tu mam problem bo dampa kosztuje w granicach 300 zł a zwykłe montaże mam . Te 300 zł zamiast na dampe moge dać na optyke czyli mogę wydać na lupkę 600 zł .

Z tego co sie orientuje zakupiłem model na 2008 i tam błędy typ prowadnica są już poprawione co nie znaczy że go nie rozkręce jak tylko bedzie .... na pewno będą fotki !


@Rlyeh szukam tego arsenału już dłuższy czas i nie mogę znaleść . może ktoś ma w pdf ?
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

kamilj pisze:dampa to wcale nie taka rewelka
Szczerze osobiście dampy nigdy nie stosowałem. Ale na dianach 48 i 54 przeżywało z nimi więcej lupek niż bez. Poza tym, jakby nie były skuteczne, to nie kosztowałyby ok 200 pln ( za tyle można kupić ). Albo lupka vomz, belomo, albo dampa. Chyba, że nie masz zamiaru długo korzystać z tureckiej myśli technicznej i kupisz optykę w kraju z co najmniej 2 letnią gwarancją. Ale wtedy też istnieje możliwość, że zamiast na wiatrówce lupka będzie leżała na poczcie :-?
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
kamilj
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-14, 21:58
Lokalizacja: Zielona góra

Post autor: kamilj »

@Dagoo na forum x gdzie liczy sie tylko HW piszą że na takim montażu często gubi sie zero sam nie wiem ile w tym prawdy bo też takowego nie miałem nigdy .

Imo montaż to najważniejsza część teraz na mojej slavce jest jakaś lipa i muszę ją ustawiać
co 200-300 śrutów wiec boje sie że sprzęt będzie gubił zero .
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

na forum x gdzie liczy sie tylko HW piszą że na takim montażu często gubi sie zero
Kamil, możesz napisać, że na ajłebie :D , jesteśmy normalni.
Kiedyś długo rozmawiałem na temat dampy z Bubą, miał dobrą opinię, sam używał. Nie pamiętam teraz jaki to był model, ale myślę, że od firmy też wiele zależy. Ja nie używałem, opieram się na tym co słyszałem. A jeśli bez to naprawdę zastanów się nad czymś pancernym, bo znowu będziesz gubił zero ;)
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
kamilj
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-14, 21:58
Lokalizacja: Zielona góra

Post autor: kamilj »

Panowie może ktoś zna kogoś kto ma gotowe zestawy tuningowe do 125 ?

Ps. czy każdy hatsan dymi z lufy czy tylko te nowe
ps2. za cholerę nie mogę rozkręcić żeby go wyczyścić zużyłem 3 śrubokręty (czym oni to skręcają )
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Chemik z ajłebu. Kiedyś miał, teraz nie wiem...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

kamilj,

1) Te nowe oraz te zasmarowane nie tam gdzie trzeba,
2) Miałem ten sam problem. Oto rozwiązanie: śrubokręt Philipsa o wymiarach takich jak śruba, oraz - bardzo ważne - dużej rączce. Żadna śruba Ci się nie oprze. Zwykłym śrubokrętem też dałbyś radę, ale po co śrubę niszczyć.
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Witam . Kochani 125 ma sruby osady z lewym gwintem ;) Ale pewnie sie spoznilem ...
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Lepiej późno, niż wcale. Witam. :D
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Maruda pisze:Lepiej późno, niż wcale. Witam.
Chyba, że się spóźnisz na pociąg.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.