Diablik po trzech latach

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Diablik po trzech latach

Post autor: maximus »

Minęło już 2,5 roku jak używam karabinka Swarzędzkiej firmy Guntuning. Najwyższy czas żeby podzielić się z wami spostrzeżeniami na temat tego sprzętu. Przez ten okres obyło się bez większych awarii.
Jedyna awaria jaka mnie spotkała to nieszczelność na porcie ładowania powietrza do kartusza przez zakleszczoną uszczelkę w zaworze. Po wymianie uszczelki problem nie powrócił i kartusz trzyma powietrze miesiącami.
Jeśli chodzi o parametry karabinka , nic się nie zmieniło w tej kwestii. Wciąż jest bardzo stabilnie czyli w 90 strzałach na ważonym expresie rozpiętość 2 m/s na chrono Radka. Myślę że wynik świetny biorąc pod uwagę
zaczytaną jakiś czas temu rozpiętość 7 m/s w nowym Fwb Leszka. Skupienie zależne od strzelca, ja przy sprzyjających warunkach przykrywam grupę 10 strzałów 50 groszówka na dystansie 50m. Marzy mi się 50m w hali na spokojnie. Najwięcej zmian było kosmetycznych, w samym systemie dodana tulejka z poliamidu
w której pracuje popychacz, poprawiona wkładka jedno strzałowa przez dodanie oringu i wkładki również z poliamidu , dzięki czemu śrut pewniej siedzi w porcie. Po tych poprawkach naciąg zbijak chodzi bez luzów i płynnie
co było bolączką tego karabinka. Za to wciąż muszę oddać kilka strzałów żeby karabinek uzyskał zamierzoną prędkość, potem jest bardzo stabilnie nawet przy kilkudziesięciu minutowych przerwach. Magazynka nie używam
z dwóch powodów, pierwszy to taki że strzelam głównie HFT a drugi taki że posadziłem optykę nisko i mag po prostu się nie mieści. Podsumowując , jestem bardzo zadowolony z karabinka który jest w stanie nawiązać walkę
na torze z topowymi konstrukcjami. Do tego jest unikalny i zawsze wzbudza zainteresowanie. A co najważniejsze jest to konstrukcja nasza, polska, jedna z dwóch (z SP7) wykonana w całości przez naszego kolegę.Teraz czekam na bulla w kalibrze 5,5 do zabawy. Będzie to zupełnie inny karabinek, z innymi rozwiązaniami, inaczej wykończony i do innych zadań. Na koniec
kilka fotek mojego diablika.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

1. Również zauważyłem w swoim Diabliku efekt braku stabilności kilku pierwszych strzałów. Nie sprawdzałem, ale czy tak samo jest gdy naładujesz mniej niż 200bar?

2. Co do optyki przeszkadzającej we włożeniu magazynka - mam montaż średni z A=17mm, zastanawiałem się nad podniesieniem jej o te brakujące 2mm do A=19mm, ale być może pomysł obniżenia i rezygnacji z magazynka nie jest taki zły...

3. Bardzo ładny kolor osady. Sam robiłeś?

4. Również nakręciłem separator (tylko bez takich różowych dodatków). W zasadzie głównie po to, aby się karabinek tak gwałtownie nie zaczynał, bo poprawy celności w moim wykonaniu jeszcze długo nie będzie widać... :^/ Niestety, gwint separatora jest o połowę krótszy od gwintu na lufie. Nie będę obcinać lufy tylko dla efektu wizualnego, dlatego muszę poszukać ok. centymetrowej, aluminiowej tulei z gwintem wewnętrznym 1/2".
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Prędkość na początku jest niższa bez względu do ilu naboje kartusz ale tak z 3-4 strzały. Potem jest juz ok. Co do koloru osady to jest na niej tylko olej bezbarwny.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Taka ciekawostka z dzisiaj. Wreszcie znalazłem czas i postanowiłem wystartować w ostatnich zawodach pucharu zimowego wsst. udało mi się wystrzelac trzeci wynik zawodów mimo mocnej obsady. W grupie którą udało mi się wygrać miałem dwa steyery, jednego lg110 i jednego challenga tak ze da się z diablika wystrzelac przyzwoity wynik 😁
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Gratulacje Marcinie !!!.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

1. Również zauważyłem w swoim Diabliku efekt braku stabilności kilku pierwszych strzałów.
Ten sam efekt mam w swoich karabinkach , których przewód lufy smaruję Balistolem po każdym strzelaniu .
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dzięki Michał :) . Włodek z tym ze ja nie smaruje wnętrza lufy, ani śrutu. Raz w sezonie czyszcze tylko lufę.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

maximus pisze:Włodek z tym ze ja nie smaruje wnętrza lufy, ani śrutu. Raz w sezonie czyszcze tylko lufę.
Myślę , że nigdy si nie dowiemy z całą pewnością , czy chodzi o stabilizację temperaturową , czy smarową . Silnik w samochodzie też ma większe opory w czasie pierwszych kilkudziesięciu obrotów . Ja zauważyłem , co zauważyłem i przypisuję to zabezpieczeniu olejem lufy , bo w sumie rzadko strzelam z konkretnego egzemplarza i stąd ten olej w przewodzie lufy . :> .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Marcin, GRATKI :! Wiem z kim strzelałeś...tymbardziej szacun. :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Łe tej przestań 😆
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Graty, a to strzelałeś z Wavera ?
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No strzelalem, i powiem tobie ze super. Obraz świetny, a krzyż mimo iż gruby to dzięki temu nie ginie w ciemnych celach no i taki nie choinkowe, trzy kreski na dolnej belce. Naprawdę super optyka made in japan za 200 dolców nówka.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Co do smarowaniab lufki............ i ja nie smaruję ani lufki ani śrutu raz sucha szmatka lub lekko nasączony przecierak i to wsio.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )