Oklejanie wiatrówki taśmą MFH

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Mosolo
Posty: 42
Rejestracja: 2014-12-17, 22:20
Lokalizacja: Ursus

Oklejanie wiatrówki taśmą MFH

Post autor: Mosolo »

Witam.Mam taśmę maskującą MFH woodland i digital i chcę ja użyć do obklejenia wiatrówki - drewienko,złom i lunetę.Taśma klei się tylko do siebie.Obklejać lufę i butlę? Chodzi o qb78,79.W mojej wizji będzie wyglądać dużo bardziej taktycznie.Z drugiej strony drewno z QB 78 de lux jest spoko.Proszę o opinie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Pytasz, to odpowiadam; w życiu bym tego nie zrobił...gdzie masz "taktykę" w 78 ???
Będzie to po prostu rozpaczliwe, jakbyś założył na felicię znalezione dekle od cayenne...przy tym za chwilę będziesz wymieniał pęknięte uszczelki systemu, zakładał nową ósemkę, wszystko się rozwala, przeszkadza, rysuje, strzępi. po prostu rozpaczliwie...estetyka Harlemu...

...te lupki też jakieś takie bardziej pływające, ciężko je będzie naprawdę wyzerować...

...że co ?..że cayenne nie ma dekli ?..wiem, ale chodziło o to, żeby przykład był drastyczny...
Ostatnio zmieniony 2014-12-22, 16:47 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mosolo
Posty: 42
Rejestracja: 2014-12-17, 22:20
Lokalizacja: Ursus

Post autor: Mosolo »

Zdjęcie zostało pobrane z iweba,nie jestem właścicielem fotki,poglądowe.Co najśmieszniejsze te taśmy na zachodzie są po 3 euro,a u nas od 15 zł...
Awatar użytkownika
Mosolo
Posty: 42
Rejestracja: 2014-12-17, 22:20
Lokalizacja: Ursus

Post autor: Mosolo »

Jestem militarystą i wiele lat spędziłem na terenie od cybulkowa po Truskaw, od Wesołej po Zielonkę.Strzelane z wiatrówek można (w/mnie) podzielić na strzelanie snajperskie i taktyczne.Ale czy festyn od razu?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Mosolo pisze:...strzelanie snajperskie i taktyczne.
...a czym się różni, jeśli chodzi o skutek docelowy??? :shock:

P.S. Oklejanie - jeżeli już koniecznie....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mosolo
Posty: 42
Rejestracja: 2014-12-17, 22:20
Lokalizacja: Ursus

Post autor: Mosolo »

Kampinos i poligon Wesoła(cicho).Strzelanie spajperskie - strzelanie do celu na większe odległości(w pozycji zakamuflowanej,niewidocznej dla przeciwnika), taktyczne-strzelanie do figurek,ale nie z miejsca,tylko z marszu,w terenie urozmaiconym.Tarczki są nudne...A po co wszyscy akładacie mundury i kamuflująće? ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Trochę dla humorku.
Mosolo pisze:chcę ja użyć do obklejenia wiatrówki - drewienko,złom i lunetę
Dlatego że Krzysiek pod wpływem nastroju świąt,strojąc choinkę postanowił ustroić karabinek... :mrgreen: ;) Cóż w tym dziwnego... :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Jeśli Tobie się podoba to oklej i daj znać jak w praktyce toto będzie się sprawować . Najważniejsze by Tobie pasowało a nie człekom z forum . Ja se okleiłem lufkę karbonową folią i jestem zadowolony . Ba a nawet mam lepsze wyniki z wiatraczki z tą folią hehe . ( mnie się podoba to i lepiej się strzela :) . Trzeba eksperymentować dla zabawy i nie tracić radości w swej pasji . Powodzenia .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Mosolo - oklejanie będzie miało sens, jeśli zrobisz sobie taką osadę, jak na zdjęciu. Autorem był ś.p. Peyalo/Paweł, ja wykończyłem to, porobiłem otwory, dopasowałem wyżłobienia do systemu QB-78, wygładziłem, zaolejowałem i pomalowałem na wojskowo-zielono. Mimo prościutkiej kolby jest niezwykle składna, chwyt pistoletowy doskonały, całość wykonana jest z jednego kawałka sklejki, nie deformuje się.

I tak to mam pamiątkę po Nieodżałowanym Koledze...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ładna Qbitka! Bardzo ładna. Nie ma to, jak klasyczne wzornictwo. Trudno się z Panem Komendantem nie zgodzić.
Awatar użytkownika
Mosolo
Posty: 42
Rejestracja: 2014-12-17, 22:20
Lokalizacja: Ursus

Post autor: Mosolo »

W takiej całkiem niestarej książce Arkadego Fiedlera"Kanada pachnąca żywicą"(poprawcie jak pomyliłem ) tylko nie pamiętam ,czy w tej,czy w opisie drugiej podróży do Kanady w/w autora opisał jak dziewczyna polowała wiatrówką na wiewiórki.Miała takiego cela,że zdobywała skórki bez uszkodzeń.Ale pewnego słonecznego dnia spotkała w lesie niedżwiedzia - 2 strzały w oczy i miała większą skórkę.Morał? Trening i spokój... ;) ;) :oops:
Awatar użytkownika
Mosolo
Posty: 42
Rejestracja: 2014-12-17, 22:20
Lokalizacja: Ursus

Post autor: Mosolo »

Przemek możesz dać mi na priwa namiar na twój kontuar?
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Panowie, dajcie sobie trochę na wstrzymanie. Tak do rozluźnienia atmosfery:

Obrazek

Co do głównego wątku tematu, to ta taśma to chyba tylko do ozdoby. Metalowe figurki czy inne cele reaktywne nie uciekną na nasz widok więc po grzyba się maskować? Chyba że, często opierasz wiatrówkę o różne twarde podpórki i nie chcesz by się coś porysowało. Co do noszenia strojów typu moro. W terenie często człowiek się ubrudzi o coś i nie wyobrażam sobie strzelania w beżowych spodniach czy też w białej kurce. Co innego na strzelnicy.

Tutaj prawie się udało: https://www.facebook.com/wsststrzelec/p ... 5228629693

Tutaj już trochę lepiej: https://www.facebook.com/wsststrzelec/p ... 3085296574

Porównywanie wiatrówek do broni na "zezwolenie" to jak porównywanie motoru i roweru. Nieporównywalne. Na motor trzeba przejść kurs, trzeba zdać egzamin i jeszcze badanie lekarskie. Na rower do 18 trzeba mieć kartę rowerową, a po 18 roku życia tylko dowód osobisty, więc w zasadzie nic... Rowerem wjadę sobie do lasu, do parku, ale nie na autostradę. Czy to, że wynaleziono motory to zniknęły rowery? Z wiatrówki mogę sobie postrzelać u teścia za stodołą, ale nie chciałbym by jego sąsiad mógł seriami z kałacha rąbać do wcześniej opróżnionych puszek bo mu wolno, bo jest u siebie na polu, bo jemu tak dobrze. Zauważ, że zdecydowana większość wiatrówek nie przypomina wizualnie konkretnych modeli broni palnej. Dlaczego? Bo nie muszą Czy jestem za szerszym dostępem do broni, tak. Czy jestem przeciwko uznaniowości policji w wydawaniu pozwoleń na broń, tak. Czy jestem za tym by każdy mógł strzelać gdzie popadnie, nie.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Oklejanie wiatrówki taśmą MFH

Post autor: Negza »

Ja czasem strzelam wystrojony w robocze, niebieskie ogrodniczki z czarnymi wzmocnieniami na kolanach i innych newralgicznych miejscach. Zero taktyczności ale ubranie mocne, wygodne i przybrudzone nie wygląda źle 8-)
Myślałem jeszcze o berecie i gumofilcach do kompletu :mrgreen:

Mosolo pisze:W mojej wizji będzie wyglądać dużo bardziej taktycznie.Z drugiej strony drewno z QB 78 de lux jest spoko.Proszę o opinie...
Pistolet na wodę owinięty tą taśmą, też będzie wyglądał bardziej taktycznie, ale powagi, ani walorów użytkowych mu to nie doda.
To moje zdanie, ale to ma się Tobie podobać a nie mnie.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Myślałem jeszcze o berecie i gumofilcach do kompletu :mrgreen:
A ja w poprzednią niedzielę strzelałem w mundurze Obrony Cywilnej PRL :D (granatowa kurtka + granatowa uszanka + oryginalne naszywki)
Do tego stare spodnie myśliwskie lekko ocieplane i nowocześniejsza wersja gumofilców z Lidla :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik