Zakup lunety

Moderator: Hiszpan63

piotrek7447
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-11, 21:09
Lokalizacja: Kraśnik

Zakup lunety

Post autor: piotrek7447 »

witam.poszukuje lupki do pcp.Przybliżenie 4x 12 i minimum 40 średnica wyjściowa.Oczywiście z AO i mile widziane podświetlenie.nie wiem co wybrać bo nie mając w ręku nie można ocenić.Może ktoś zna jakiś konkretny model może leapersa.Wiem ,ze niektóre maja gruby krzyż.Interesuje mnie mil dot lub BDC. Cena ? moge dac 700 zł.Jest coś takiego na rynku?Vortex słyszałem,że jest ok ale jaka cena.Troche duzo jak dla mnie.Bsa też wchodzi w grę.a może coś czego nie znam.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To szukaj używanego lub testowanego Vortex-a Crossfire II . Bywają nówki , zakładane w celach testowych po 700 z groszami . Ostatnio BUBA taką sprzedawał na beżowym .

W podobnej cenie (710) zł poszła niedawno Delta Tytanium ... mDOT. Też warte zainteresowania .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

waver kaspa 2-10x40 SF . Mildot, tubus 30, podświetlanie. Mogę tobie takiego sprzedać. Jak by co pisz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
zabek900
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-10, 22:03
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: zabek900 »

Witam.

Posiadam wiatrówkę slavia 634 i chce strzelać na dalekie odległości (ok 85m)
Wiem że to nie odleglość na taką wiatrówkę ale to moje początki i chcę pomyśleć przed strzałem gdzie całować by trafić.
Kupiłem lunete 3-9x40 kander ale nie widzę wyraźnie celu przy tej odległości (przy zakresie 9x40 widzę tak jak bym wcześniej pocierał oczy).
Jaką lunete byście polecili?
Luneta ma być dobra na kilka lat tak jak wiatrówka więc chyba nie będę żałował kasy.
Jak się skończy gwarancja prawdopodobnie wymienię sprężynę na mocniejszą. Czy doradzanie wymalianę sprężyny?
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

zabek900 pisze:Witam.

Posiadam wiatrówkę slavia 634 i chce strzelać na dalekie odległości (ok 85m)
Wiem że to nie odleglość na taką wiatrówkę ale to moje początki i chcę pomyśleć przed strzałem gdzie całować by trafić.
Kupiłem lunete 3-9x40 kander ale nie widzę wyraźnie celu przy tej odległości (przy zakresie 9x40 widzę tak jak bym wcześniej pocierał oczy).
Jaką lunete byście polecili?
Luneta ma być dobra na kilka lat tak jak wiatrówka więc chyba nie będę żałował kasy.
Jak się skończy gwarancja prawdopodobnie wymienię sprężynę na mocniejszą. Czy doradzanie wymalianę sprężyny?
Najpierw to przywitaj się ze wszystkimi tu:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18

Później zredaguj swojego posta tak żeby wiadomo było o co chodzi :shock:
Masło maślane
Daystate MK3 FT-R
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

zabek900 pisze: gdzie całować by trafić.
Oto jest pytanie !
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

zabek900 pisze:...Jak się skończy gwarancja prawdopodobnie wymienię sprężynę na mocniejszą....
...ciekawe po co??? :shock:

P.S. Z tym całowaniem - to chętnie bym Ci podpowiedział, ale nie wiem, czy jesteś pełnoletni...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Cortez pisze:...ciekawe po co??? :shock:
Piotrze nie domyślasz się :?, żeby mógł strzelać nie na 85m tylko na 185m :mrgreen:, a tu nasuwają się podejrzenia. Jako początkujący zaczyna od 85 m :idea:. Może trzeba przekierować go do "ajłeba" do działu FAC lub BP

To jest też dobre ;)
Czy doradzanie wymalianę sprężyny?
Daystate MK3 FT-R
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

zabek900 pisze:Czy doradzanie wymalianę sprężyny?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t8lnCA8PHJM[/youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Eeee tam, czepiacie się. :P
zabek900 pisze: Luneta ma być dobra na kilka lat tak jak wiatrówka więc chyba nie będę żałował kasy.
No i masz rację, Jak kupić to coś dobrego!
http://www.schmidtundbender.de/en/produ ... arget.html
Polecam z siatką FT3
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

zabek900 pisze:Kupiłem lunete 3-9x40 kander ale nie widzę wyraźnie celu
Bo prawdopodobnie trzeba ją przefokusować na oległość na jaką chcesz strzelać . Jak przefokusujesz ją na 40 - 50 m to będzie wystarczająco ostrzyła obraz także na dalsze odległości . Trzeba odkręcić pierścień kontrujący na obiektywie ( z przodu ) i pokręcając zespołem soczewek wyostrzyć obraz . Zakontrować .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tak to FOKUŚNIE fikuśnie że porysuje soczewki i nic nie zobaczy, takie porady Włodku to tak dla Ciebie dla mnie bo mamy czym przynajmniej a i łapki zdolne jak to Ty mówisz do DŁUBANIA. A sprężynę wymieni na mocniejszą żeby mieć samostrzał albo rozpipcyć system w mak. OT CO!!!
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Jakubono
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-08, 13:08
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Jakubono »

Jeżeli chodzi o podświetlenie, to odradzam. Kupiłem niedawno Deltę 4x32 s AO z podświetleniem krzyża MilDot. W każdych warunkach pogodowych to podświetlenie (tak samo zielone, jak czerwone) tylko przeszkadza. Podświetlony krzyż robi się jakby grubszy i mniej ostry (mniej kontrastowy). Może to jednak kwestia ceny - moja lupa to raczej dolna półka cenowa. Tak czy inaczej najlepiej celuje mi się na wyłączonym podświetleniu. Ewentualnie mogłoby się sprawdzić podświetlenie samego punktu przecięcia krzyża (punkt). Wtedy powstałoby coś na kształt kolimatora. Widziałem taką opcję w którejś z lunet na alle...
pozdrawiam, Jakubono