Makarov MP-654K wz.71; rok prod. 2012

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Makarov MP-654K wz.71; rok prod. 2012

Post autor: Gebi »

Dostałem w prezencie replikę pistoletu, jak w temacie produkcji rosyjskiej. Z pistoletu oddano raptem kilkadziesiąt strzałów (przeze mnie). Mam z nim problem polegający na tym, że strzela tylko w trybie DAO. Naciągnięcie kurka nie powoduje i pociągnięcie za spust do oporu nie powoduje oddania strzału. Blowback w trybie DAO działa bez zarzutu. Czy ktoś z Kolegów mógłby mi pomóc w znalezieniu Kogoś lub jakiegoś zakładu, który podjąłby się naprawy tejże wiatrówki. Rozebrałem ją w podstawowym zakresie i przyglądając się mechanizmowi spustowemu wydaje mi się, że zbyt niski jest taki "ząb (kieł)" unoszący przy naciąganiu spustu mechanizm zwalniający kurek - wciśnięcie tam cienkiego śrubokręta lub nawet grubszej wykałaczki powoduje zwolnienie strzału. Przeładowanie pokrywą zamka uniemożliwia strzelanie tak samo, jak napięcie samego kurka.
Ponieważ to prezent, nie dostałem wraz z nim faktury, czy też rachunku. W kartoniku znajdował się tylko pistolet zawinięty w szary natłuszczony papier. Poprosiłem darczyńców o rachunek, albo kartę gwarancyjną, ale niestety gdzieś "wsiąkła". Sam nie posiadam stosownych narzędzi, ani umiejętności, by eksperymentować na tej wiatrówce. Być może ktoś z Was koledzy miał podobne kłopoty i znalazł metodę ich rozwiązania. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Dzięki Mistrzowi Hiszpanowi63 oraz firmie CEKAUS wspomniane w temacie "strzeladło" działa. I to jak! :D
Wielkie, ogromne podziękowania dla samego Mistrza i współpracowników.