Zoom czy stałe 6x

Moderator: Hiszpan63

Maliniak123
Posty: 15
Rejestracja: 2014-08-01, 22:14
Lokalizacja: Radom

Zoom czy stałe 6x

Post autor: Maliniak123 »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i w opcji optyli kompletnie zielony... Do tej pory chciałem koniecznie lunetę z zoomem ale teraz podoba mi się 6x42 Walther

http://allegro.pl/luneta-walther-6x42-m ... 20854.html

A zoom delta optical entry 3-12x42

http://allegro.pl/celownik-optyczny-del ... 53529.html


Problem mam ponieważ nie wiem czy 6x mi wystarczy do strzelania na dalsze dystanse 30<50m
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

A na co chce kolega posadzić tą optykę???
Obie te lunetki to totalny kłam.(jakość obrazu poniżej przeciętnej)
W tej cenie możesz mieć nowe PP lub mało przechodzonego Leapersa lub DOC-a.
Dużo lepsze niż te z linków.I na pewno można je posadzić na mocnej sprężynie.
Co do zoooma lepiej niech będzie bo jak zechcesz strzelać dalej niż 40 metr na pewno się przyda. :mrgreen:
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Maliniak123 pisze:Problem mam ponieważ nie wiem czy 6x mi wystarczy do strzelania na dalsze dystanse 30<50m
Na te dystanse x6 w zupełności wystarczy. Poszukaj jednak czegoś innego jak sugeruje Krystian, przytoczone przez ciebie lunetki to najniższa półka i obraz nie powala. ;)
Maliniak123
Posty: 15
Rejestracja: 2014-08-01, 22:14
Lokalizacja: Radom

Post autor: Maliniak123 »

karabinek jest najniższej klasy Lider 2, chińskie gówno które nawet nie wiem czy strzela powtarzalnie w ten sam punkt, dla tego nie chciałem drogiej lunetki a myslałem że walther to średni produkt ? Więc twierdzisz że Point precision jest lepszy niż delta optical ? Myślałem że najniższa półka to kandar, zos, alfa vision itp. Urzywanego DOC- a nie widziałem na allegro ani na olx mimo że ostatnio często przeglądam a leapers to nawet jak urzywany do zaczyna się od 400 w górę chciałem się zmieścić w 300zł z pocztą ;/
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Tak się składa ,że na iwebie kolega Eres sprzedaje przefokusowanego DOCa za 280zł. Skontaktuj się z nim ;)
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Maliniak123
Posty: 15
Rejestracja: 2014-08-01, 22:14
Lokalizacja: Radom

Post autor: Maliniak123 »

wolał bym kupic nową z gwarancją i jeszcze jakaś przefuksowana ? Co to znaczy ? Wezmę PP 3-12x42 z zielonego
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Przefokusowanie to ustawienie ostrości obrazu na inną odległość niż fabryczna. PP również powinien spełnić twoje oczekiwania.
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Maliniak123
Posty: 15
Rejestracja: 2014-08-01, 22:14
Lokalizacja: Radom

Post autor: Maliniak123 »

Już zamówiony PP :D
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

pala30 pisze:Obie te lunetki to totalny kłam.(jakość obrazu poniżej przeciętnej)
W tej cenie możesz mieć nowe PP lub mało przechodzonego Leapersa lub DOC-a.
Chyba żądnej z nich w rękach nie trzymałeś i głupoty wypisujesz.
Spotkałem już podobny przypadek snoba który zachwalał DOT'a że taki ach i och, a okazało się że krzyż ma grubszy (nowsze już mają krzyż niebo lepszy) od tego w moim Lepku i obraz wcale nie lepszy.
Nie wspomnę o tym że 6 dotów do strzelania na 100 metrów ma sporą przewagę nad 4. :)

Nowa DOE to zdecydowanie chiński produkt.
Wykonanie na poziomie Point Precision, czyli tak naprawdę nie ma się czego doczepić.
Nieco dłuższa, ciężar podobny, szkła pokryte też na niebiesko, krzyż jakby o włos grubszy niż w PP, lecz za to z 6 dotami w każdym kierunku.
Jasność i jakość obrazu także nie odbiega od PP. (Żeby zobaczyć jakość poniżej przeciętnej to sobie spójrz w bazarowe lupki z plastikowymi szkłami)
Przewagą nad zachwalanym DOC'iem jest AO i jak dla mnie większy zakres powiększeń. Lubię x10 (true mildot) na którym mleka jeszcze nie widać. AO w DOE obsługuje zakres od 5y w nieskończoność. Ustawiony na 10y daje radę od ok 8 metrów do 25 (bez ruszania regulacji), przestawiając na 35 można ostrzeliwać spokojnie cele od 30 do 50 metrów. Więc kręcić za dużo nie trzeba.
Do zerowania nie potrzebna jest moneta. Kliki wyraźne i powtarzalne.
Dodawane do zestawu zakrywki są solidniejsze od tych z "zielonego" i przypominają te Leapers'owe.
Nowa DOE jest więc alternatywą dla PP.
Gdy zabraknie PP śmiało można DOE zakładać. Wraz z 2 letnią gwarancją i solidnym serwisem Delty, nie ma się czego obawiać.
DOE to typowa rekreacyjna lupka i do tego celu jest OK.

Więcej grzechów nie pamiętam i jak sobie przypomnę to dopiszę.
Jak by co to pytać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)