IŻ-53M & STI DUTY ONE BlowBack 4,5mm

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

IŻ-53M & STI DUTY ONE BlowBack 4,5mm

Post autor: Gebi »

1. - Może któryś z Szanownych Kolegów zechce mi pomóc w zdobyciu szczerbinki do IŻ-a-53m wiadomej produkcji lub podpowie gdzie to kupić, dorobić, zastosować jakiś zamiennik. Od razu wyjaśniam, że kolimatory, lunety, etc mnie nie interesują - chcę by IŻyk był kompletny.
2. - Poszukuję też muszki do repliki STI CO2 Duty One Blowback, która zwyczajnie zniknęła. Replika metalowa niby, a po muszce pozostała jedynie bruzda jakowaś.

Oba pistolety znalazły się u mnie z drugiej, a może nawet i kolejnej ręki. O ile w pierwszym przypadku kupiłem wiatrówkę z kolimatorem i nie zwróciłem z podekscytowania uwagi na brak szczerbinki przy zakupie, to w drugim: zwyczajnie wyparowała jak kamfora. Pomimo tego, że są to "używki", niewiele już pewnie warte, chciałbym doprowadzić je do stanu kompletnego.

Wdzięczny niezmiernie będę za wszelkie wskazówki i podpowiedzi jak tego dokonać samodzielnie lub gdzie mógłbym to zlecić.

Z góry dziękuję za przeczytanie posta.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Hmm...
Może ktoś pokusi się się na STI (wymieniony powyżej - sprawny produkcji ASG) bez szczerbinki w zamian za celownik do IŻA-53M, który wytrzyma jego "wierzganie"?
Kupując IŻA był na nim zamontowany kolimator (sprawny) Hawke Sport 1x30, który musiałem zdjąć, z obawy, by się nie rozleciał - był prawie nowy - świetnie spisuje się na czymś innym (CO2) :D
Najszczęśliwszy byłbym z oryginalnej szczerbinki, ale może być też używany kolimator, który wytrzyma jeszcze trochę śrutu z tego pistoletu, bądź szczerbinka, którą da się zamontować na owym "iżyku" zamontować (regulowana).
Niechaj choć jeden z nich będzie sprawny. Nie mam już innych konceptów. :cry:
Ewentualnych zainteresowanych proszę o kontakt tu, bądź na PW.
W nadchodzącym tygodniu będę mieć ograniczony dostęp do sieci, wobec tego proszę się nie niepokoić, gdybym zwlekał z odpowiedziami.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Gebi pisze:Hmm...
...
Najszczęśliwszy byłbym z oryginalnej szczerbinki, ale może być też używany kolimator, który wytrzyma jeszcze trochę śrutu z tego pistoletu, bądź szczerbinka, którą da się zamontować na owym "iżyku" zamontować (regulowana).
Hmm...
Szybki gugiel (grafika: iż53m) pokazał, że w Iż53m było kilka rozwiązań mocowania szczerbinek.
Rozwiązanie pierwsze:
Obrazek
Rozwiązanie drugie:
Obrazek
Nie wiem, którą wersję masz, ale jeśli tą z kawałkiem szyny montażowej (druga), to na allegro można znaleźć całą masę szczerbinek, wystarczy dobrać taką, która będzie pasować do szyny w Twoim pistolecie.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Mam tą drugą wersję. Szukałem na allegro, ale być może niewłaściwe słowa kluczowe wpisywałem = nic nie znalazłem wpisując model pistoletu pisany po angielsku, polsku, podając model. Nie wiem czego szukać - po prostu.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a poszukaj "szczerbinka na szynę..." i zamiast kropek wstaw rozstaw w mm, pewnie standartowo 11...

...kilka lat temu www.zielonysklep.pl/ pomógł mi w tym temacie (iża)...
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Musisz szukać szczerbinki na szynę 11mm.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder, Michał,

Tak też zrobiłem:
http://allegro.pl/strzelectwo-optyka-27 ... &mode=desc
http://allegro.pl/celownik-laserowy-gam ... 44824.html

Ceny porównywalne z iżykiem na rosyjski rynek produkowanym (napisy cyrylicą przy porcie ładowania, na lufie brak napisów, na chwycie łacińskie Made in Russia Baikal) - tyle za niego zapłaciłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Chodzi Ci zapewne o coś takiego:
szczerbinka
Tylko upewnij się, że ta, którą wybierzesz jest montowana na szynę.

Edit: faktycznie, te dostępne obecnie na alle nie są montowane na szynie. :^( Z drugiej strony, jak tak się przypatrzeć drugiemu rozwiązaniu, to tam też jest jakaś śruba od góry. Tylko, że może to nie być śruba mocująca, ale regulacyjna...
Ostatnio zmieniony 2014-09-06, 22:14 przez Ślubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ślubek,
Na te też trafiłem, ale one są do konkretnych modeli wiatrówek. Ktoś z odpowiednim sprzętem, wiedzą i umiejętnościami zapewne potrafiłby dopasować coś z tego do mojego IŻA. Ja pojęcia o tym nie mam. A i te kolimatory, które znalazłem, sądząc po opisie są raczej na mniej narowiste "pykadła".
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Panie, tam zapewne masz szynę jedenastkę i te s, szczerbinki tez są na jedenastkę.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

maximus,
Z opisu wynika, że montuje się je dwiema śrubami.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

maximus,
Gebi ma rację, B3, do której pasują oferowane na A. szczerbinki nie ma w tym miejscu szyny 11mm. A zatem, nie będą pasować do omawianego IŻ-53m.
No, chyba że do mocowania na Poxipol. :^)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ślubek, A da się to jakoś wyregulowywać potem? :shock:
Opcja faktycznie najtańsza, Poxipol, albo kropelka :mrgreen:
Tylko jak to wycentrować?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Ten Poxipol to był oczywiście żart. :^)
Chociaż, gdybyś naprawdę był aż tak zdesperowany, to (jeśli szczerbina ma śruby regulacyjne) owszem, dałoby się to wyregulować.

A co do regulowanej szczerbinki - obejrzyj sobie , choć nie wiem, czy warto aż tyle inwestować w ten pistolet.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Szczerbina na szynę 11mm montowana za pomocą jednego wkrętu na szynie
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40