Jaki montaż na Harego do PP

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Jaki montaż na Harego do PP

Post autor: maximus »

Poradźcie koledzy jaki montaż kupić ponieważ mój "oryginalny" padł jeszcze w lidze zimowej i z braku waluty od tamtego czasu nie strzelałem. Najlepiej jak by ktoś mógł mi link do aukcji podesłać to bym zamówił od razu. interesuje mnie dobry stosunek jakości do ceny. Harego osłabię tak do 12J bo teraz ma 15J i gubię plomby.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Niezmiennie polecę Accushota - posiadam sztuk dwie i z żadną nie ma problemu. Żyje i ma się dobrze również montaż BSA, ale widzę że go raczej na allegro nie ma. Mój Hatsan nie jest osłabiany, nawet przeciwnie, bo na oryginalnej sprężynie jest kapelusz, i jeszcze jakaś podkładka. Może rozważ montaż jednoczęściowy? Zawsze to jakaś większa szansa na to, że nie będzie latał po szynie.
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Witam

Myślicie że ten pierwszy będzie się trzymał na harrym??Chcę kupić średni lub ewentualnie niski bo co do bezpiecznika to nie będzie problemu :mrgreen: ,"zgapiłem rozwiązanie od kolegi(tzw."kulka").
Ostatnio zmieniony 2008-03-15, 13:18 przez NEWBY, łącznie zmieniany 1 raz.
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dzięki Seweryn. A powiedz mi jeszcze czy ma brać jednocżęściowy czy dwu u ciebie siedzi bez problemu no i wysoki średni czy niski. No i widze że te jedno częściowe są na 3 i 4 śruby. Ma to znaczenie?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jednoczęściowe uznawane są za bardziej stabilne. Ale kiepsko wykonany jednoczęściowy ma większą szansę na bycie nieosiowym niż dwuczęściowy - tak mi się przynajmniej wydaje, jak się mylę to niech to ktoś naświetli. A bądźmy szczerzy - montaże Accushot to nie BKL. U mnie wszystkie montaże są dwuczęściowe - może mam szczęście że mi to nie lata? Nie wiem.
Im więcej śrub, tym moim zdaniem lepiej.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A powiedzcie mi czy średni styknie czy musi byś wysoki do mojej lupki?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Cześć Marcinie :)

Mam średniego Accushota (jednoczęściowy), na którym siedzi BT 3-9x40 i całość była swego czasu na Harnasiu.
Obiektyw ma średnicę (obudowa na zewnątrz) 48mm, z zakrywkami BC 53mm i w takiej konfiguracji był milimetr luzu.
Zmierz obiektyw swojego PP i powinno się wyjaśnić.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kurcze wychodzi na to że będzie musiał być wysoki montaż. A może ktoś miał już taki zestaw i mi podpowie jak to u niego było?
Diablik + Waver v10 2-10x38