Słabe ładowanie kartusza

Moderator: Hiszpan63

RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Słabe ładowanie kartusza

Post autor: RafalM »

Mam problem

Ładuję sobie moim kompresorem butlę do 200 bar (a nawet 205) po czym sprawdzam to 2 innymi manometrami. Wszędzie pokazuje ok. 200 bar a podczas ładowania kartusz łapie jedynie 180 bar. Co więcej sytuacja powtarza się przy zużytej butli. Zawsze kartusz ładuje o 20 atm. mniej niż jest w butli.

Czy to normalne??. A jeśli nie to co może być przyczyną?.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Czy ciśnienie w butli przy ładowaniu a potem ładowanie kartusza mierzysz tym samym manometrem? Jeśli tak to po ładowaniu butli odczekaj aż ostygnie i doładuj ją jeszcze raz. Jeśli używasz innych manometrów to odpowiedź nasuwa się sama.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Uprzedzam , że nie znam PCP, ale objawy mogą wskazywać, że zawór w kartuszu jest wyposażony w sprężynę i to ona, razem z uszczelnieniem, tworzą rodzaj reduktora . Siły parcia / ciśnienie razy powierzchnia /, po obu stronach uszczelnienia muszą się równoważyć w momencie otwarcia zaworu, a po stronie kartusza potrzebne jest mniejsze ciśnienie , gdyż dochodzi siła generowana przez sprężynę . Tak to sobie wykombinowałem .
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Manometr na kartuszu nie zawsze pokazuję to co manometr w zestawie do ładowania.Zdarzają się przekłamania .U mnie tak było w at jak miałem zestaw do ładowania z manometrem z niskiej półki (różnica około 20 bar) ,po zakupie porządnego ciśnienia pokazywały identyczne.Ale może być równie dobrze na odwrót.
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

Ciśnienie podczas ładowania - mierzę jednym (w agregacie) - 200 atm
Ciśnienie na naładowanej butli - mierzę manometrem od agregatu oddechowego (nurkowego) - 200 atm.
Ciśnienie na naładowanej butli - mierzę manometrem z dyszą do ładowania kartusza - 200 atm
Ciśnienie na kartuszu po załadowaniu - tutaj manometr jest jest jeden i pokazuje 180 atm...
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

no takie są kartusze w Hatsanie.Bardzo mało precyzyjne. :-?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No i się sprawa wyjaśniła. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tak z ciekawości , jest jakowaś sprężyna w kartuszach Hatsana ?
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

Tak, jest takowa sprężyna, jest założona na "iglicę" ?. Rozbierałem niedawno i zaraz będę robił to znowu by dać seryjną igłę.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tak, jest takowa sprężyna, jest założona na "iglicę" ?
Jeśli " domyka " zawór przy ładowaniu to ma wpływ na ciśnienie wewnątrz kartusza. Jedynym sposobem by jej wpływ ograniczyć / jeśli dobrze sobie wyobrażam konstrukcję / to zastąpić ją inną , słabszą . Jeśli jest to iglica od odmierzania dawki powietrza przy strzale , to , oczywiście , nie ma wpływu na ciśnienie przy napełnianiu .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Teraz dopiero się zorientowałem , że to ty skonstruowałeś FAC-a . To znaczy , że ta iglica którą będziesz zmieniał na poprzednią steruje dawką , a więc , nie ma nic wspólnego z napełnianiem kartusza .
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

"to ja skonstruowałem FAC'a" :D.... jak to brzmi :). Ja jedynie kupiłem 3 dni temu wiatrówkę i włożyłem do niej kawałek małego metalu :). Nic więcej. I chociaż konstruowanie i budowanie maszyn to moja praca, to daję słowo, że nie "konstruowałem" Hatsona ani żadnego FAC'a ;). A iglica stara (oryginalna) jutro będzie na swoim miejscu.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...