śruba odpowietrzająca przelotki PCP

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

śruba odpowietrzająca przelotki PCP

Post autor: lechwik »

Witam
tak się porobiło że jak Byłem w niedziele na bemowie i jak przyszedł czas na dobicie powietrza okazało się ze nie ma czym - znaczy zabrałem butle, przelotke i nawet uszczelki nie zgubiłem (Choc przydała by się nowa) - Tym razem na przelotce brakowało śruby odpowietrzającej. :(
I co poszedłem poszukac ale nie znalazłem?

Moze pomożecie - z kąd taką srubę wynaleść? Dorobić ? Moze rysunek ?

Wiktor
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nie wiem, jak wygląda Twoja przelotka, a więc odpowiem tak, jakby chodziło o odpowietrzenie w mojej.
Problem może nie polegać tylko na samej śrubie - gdy (z czystej ciekawości) wykręciłem swoją, okazało się, że śruba dociska metalową kulkę i to ona właśnie blokuje wylot powietrza. Niestety, kulka, która była w mojej przejściówce, niejedno już przeszła i do kształtu kuli trochę jej brakowało. Znalazłem w szufladzie kulkę łożyskową o podobnej średnicy (znaczy ciut mniejszej) i, z obawą, czy śruba mi jej nie przepchnie na drugą stronę, dokręciłem. Działa.

W takiej sytuacji sama śruba ma raczej znaczenie estetyczne - ważne, żeby gwint pasował, no i żeby był na tyle długi, aby sięgnął kulki na dnie zaworu. Oczywiście, można poszukać śrub bez łba, tylko z żeńskim sześciokątem, ale może z tym być problem. BTW, takie śruby są używane do mocowania klamek do drzwi:
Obrazek
Sprawdź, jeśli masz takie klamki i gwint pasuje, to można w klamce podmienić oryginalną śrubę na dorobioną przez obcięcie ze zwykłej i wykonanie nacięcia na śrubokręt. A oryginalną wykorzystać do przelotki. :^)
Choć moim zdaniem prościej kupić zwykłą śrubę i nie przejmować się jej sześciokątnym łbem.

Edit: Oczywiście, mam jeszcze sporo kulek, jeśli chcesz, zmierz suwmiarką średnicę wewnętrzną gwintowanego otworu odpowietrzającego - być może coś da się dobrać.
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

Witam
bardzo wielkie dziękuję za praktyczne wskazówki - no u mnie klamka nie pomorze ale bardzo mi sie podoba Twoje podejście - otworzyc szufladę i pogrzebać - no u mnie w szufladzie same graty i papiery i nic metalowego no ale mogę pogrzebac w szufladach u kolegów.

No Moja przelotka jest tak zrobiona że ze wszystkich stron jest taki sam Gwint M10X1 i wygląda na to że z jednej strony siedzi Manometr a z drugiej odpowietrznik

Tak mi się wydaje że Potrzebuje śrubę z gwintem M10X1 + kulka z szuflady tak z 5 mm.
Jako śruba mógł by byc stary popsuty manometr albo cos innego.

A więc koledzy może macie w szufladzie coś co pomorze :)


Obrazek
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Wiktor - po naszej rozmowie, już wiesz... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

Cortez pisze:Wiktor - po naszej rozmowie, już wiesz... ;)
tak - dziękuję za podpowiedź
już wszystko ustalone - okazuje sie ze moja przelotka jest made by "Krzycho PCP"
Krzycho mieskza w Miasteczku Śląskim i w przyszłym tygodniu jak bede w okolicy to podjade i wszystko będzie jak dawniej....
Cortez - Pewnie nalezy Ci się pifko ? :)
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Pifko zawsze....ale chciałbym ze swojej dawnej lupy polukać.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

OT
@lechwik
Bardzo źle zredagowałeś ogłoszenie na iwebie...
Pistolety na CO2 kosztują od stukilkudziesięciu zeta do grubo ponad tysiąc, więc nie są takie same. Musisz się określić, czego oczekujesz, do czego chcesz strzelać itd.
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

green_thunder pisze:OT
@lechwik
Bardzo źle zredagowałeś ogłoszenie na iwebie...
Pistolety na CO2 kosztują od stukilkudziesięciu zeta do grubo ponad tysiąc, więc nie są takie same. Musisz się określić, czego oczekujesz, do czego chcesz strzelać itd.
HM
No właśnie chodzi mi po głowie jakis pistolet tylko nie znam żadnego rankingu nie wiem który był by najleprzy - jak zwykle chciał bym najcelniejszy i blowBackk jest nie potrzebny
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

A co Myślisz o : Racegun set Umarexa
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

A co Myślisz o : Racegun set Umarexa
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

lechwik pisze:... nie znam żadnego rankingu...

...eeetam:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=106 ... d31976dc67
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

lechwik pisze:A co Myślisz o : Racegun set Umarexa

...no, ten race jest na bb i ma blowback, jeśli godzisz się na mniejszą celność, to każda zabawka będzie dobra, choć za osiem paczek na pewno kupiłbym coś innego, coś z klasą i historią, a tego to na pewno ostrzela tetetka bez blowback, że nie wspomnę o pistolecikach strzelających diabolo...traktuj temat luźno, bo to i tak nie tarczowce (nudne do porzygania), a jako stricte rozrywkowe, likwidujące stres :D
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

green_thunder pisze:
lechwik pisze:A co Myślisz o : Racegun set Umarexa

...no, ten race jest na bb i ma blowback, jeśli godzisz się na mniejszą celność, to każda zabawka będzie dobra, choć za osiem paczek na pewno kupiłbym coś innego, coś z klasą i historią, a tego to na pewno ostrzela tetetka bez blowback, że nie wspomnę o pistolecikach strzelających diabolo...traktuj temat luźno, bo to i tak nie tarczowce (nudne do porzygania), a jako stricte rozrywkowe, likwidujące stres :D
Dokładnie tak to traktuje jako coś do zabawy i tłuczenia szkła - do strzelanie w tarcze jest Zoraki.
A taki strzela 20 kulek raz po razie.
Oglądałem dziś CP88 i nie podoba mi się spust ... Ogłądałem też P38 i zupełnie leprzy spust
No i gosc powiedzial jedną rzecz że blow backi beda miały zawsze leprzy spust

Odpowiedział mi jeszcze jeden kolega i zaoferował
Eagle Desert Magnum

zupełnie nie wiem co to jest ... dodam ze oba za 500
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Walthera P-38 od umarexa z serii "legends" wziąłbym bez większego namysłu, nawet rozbiera się jak oryginał. Nie jest zasługą blowbacka wygodniejszy spust tylko to, że napina on zespól, zastępując jakby single action. Twardy spust, a właściwie wymagający dużej siły posiadają tylko pistolety strzelające w trybie DAO (double action only), gdzie ściągając cyngiel przeładowujesz, napinasz i na końcu zwalniasz. Waltherek drogi, ale wart tych pieniążków. A te różne desert, to takie tam wielkie gnaty bez historii, urody, popularności, poważania itd.
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

green_thunder pisze:Walthera P-38 od umarexa z serii "legends" wziąłbym bez większego namysłu, nawet rozbiera się jak oryginał. Nie jest zasługą blowbacka wygodniejszy spust tylko to, że napina on zespól, zastępując jakby single action. Twardy spust, a właściwie wymagający dużej siły posiadają tylko pistolety strzelające w trybie DAO (double action only), gdzie ściągając cyngiel przeładowujesz, napinasz i na końcu zwalniasz. Waltherek drogi, ale wart tych pieniążków. A te różne desert, to takie tam wielkie gnaty bez historii, urody, popularności, poważania itd.
A czy masz doświadczenie z Racegun set Umarexa to taki pistolet wzorowany na "IPSC" Umówiłems się na Jutro na sprawdzenie Kolega z Bielan dysponuje takim (niemal ze nie uzywany). To nie jest żaden "Legends" Ale może wart uwagi.

Wiktor
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN