HW 97

Moderator: Hiszpan63

tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

HW 97

Post autor: tao_tsy »

Witam i mam zapytanie odnośnie naciągu w HW 97 . Wczoraj przy strzelaniu z HW wypadł mi element z środka dźwigni . Nie mam pojęcia jak to się stało . By móc dalej strzelać musiałem ten element przytrzymywać palcem co by nie wylatywał na ziemie. Szukałem jakiejś części czy przypadkiem nie było czegoś jeszcze i nie znalazłem nic więcej jak ten bolec i sprężyna plus ułamana zapinka. Zastanawiam się czy jednak był jeszcze jakiś element który mi umknął . Napinać i zamykać mogę ale muszę przy naciągu palcem pomagać co by ten bolec nie wypadał ze sprężynką . Hmm . Wcześniej było ok a tu taki feler . Gdzie bym znalazł taką zapinkę i czy coś jeszcze się zagubiło . I jak tę zapinkę zamontować w środku naciągu ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Zapinkę znalazłem podobną, jedynie nie znam rozmiaru jej i czy by pasowała ta z linku -zabezpieczenie kosza sprzęgłowego od Jawki 50 . http://www.motorserwis.com.pl/jawka5.html?page=5
Może ktoś zna rozmiar fi zapinki od HW ? I czy sama zapinka załatwi sprawę, czy jeszcze jakiś element się zapodział ?
Awatar użytkownika
hubjur
Posty: 43
Rejestracja: 2013-11-13, 19:08
Lokalizacja: z okolic Klimczoka

Post autor: hubjur »

AA S400 Leapers
HW 97 DOC
Slavia 634 Bushnell
Łucznik 87
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Ok, jutro się tym zajmę . Schemat ciut mi rozjaśnił te ustrojstwo . Reszta rzeczy jest w środku jedynie pęknięta zapinka wyleciała ( oby tylko ona ) . Dzięki za schemat .
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Z tego co pokazałeś na fotkach to wygląda jak element bezpiecznika , jak widać zapinka materiałowo felerna pękła , wystarczy dobrać zapinkę i prawidłowo złożyć bezpiecznik ;)
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ntaz_hw97k
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Oka , jutro będę mieć tę zapinkę na fi 4 mm . Suwmiarką ciężko zmierzyć frez pod zapinkę i określić jej pasujący rozmiar . Jak już uporam się z tym dam, znać jaki rozmiar itp co by inni mieli już gotowca. Ale zapewne tylko u mnie taki pech heh .
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Na chwile obecną nie wiem jak się dobrać do tego pierwszego elementu ze schematu W 233 śruba rury. Nie wiem jak ją wyjąć , wykręcić . Nie ma ona żadnego nacięcia pod śrubokręt . itp . . Jest ten element na około 4 cm głębokości rury naciągu . I pytanie jak to wybrać ? Obecnie założyłem oring na frez rury naciągu i o dziwo w praktyce lepiej to działa jak cały ten system zapięcia naciągu :). Nic nie brzdęka i ładnie na wcisk trzyma wajchę . Dziś dobiorę deczko grubszy oring i zostawię tak do rozwiązania wyjęcia części z rury .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

O ile się nie mylę Senio na beżowym kiedyś pisał o poprawkach tego na iwebie.
Być może będzie przydatne.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Rozmiar zapinki pasujący na bolec to czwóreczka . Już siedzi na bolcu :).
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

A nie masz tam imbusa od góry? na dźwigni? Po wykręceniu powinno wszystko wyjść i po złożeniu wsuwasz do dźwigni i kontrujesz imbusem ny nie wypadło.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Kolega dobrze podpowiada ale u mnie to miejsce jest zapunktowane ( niemiecka technologia :( ) . Jedynie po rozwierceniu uwalnia się śruba rury a potem pozostaje możliwość gwint i robaczek lub na nowo zapunktować . Może w nowszych modelach Hw jest imbus na gwint .