zleconko na AR2079A

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

zleconko na AR2079A

Post autor: Kujawiak »

Witam,

Długo czytałem forum w poszukiwaniu informacji nt AR079A próbując jakoś to ogarnąć w całość,ale im więcej czytam tym większy się "mętlik w głowie się robi". Owszem jest sporo informacji tych nowych jak i archiwalnych>ale cóż z tych informacji jeżeli nie ma się możliwości technicznych i manualnych, stąd mój pomysł na zlecenie dotyczące tej wiatrówki.
Sprawa z wiatrówką wygląda następująco:
-kupiłem w 2009 ,była coś tam przerabiana (ale już nie pamiętam dokładnie co,taki laik ze mnie)
-do wiatrówki był dołączony kartusz(własnej roboty) i gaśnica na CO2
Zlecenie dotyczy wykonanie nowego katusza oraz przeróbki gaśnicy,zaworu do poprawnego tankowania CO2 oraz dokonanie niezbędnych napraw typu uszczelnienia,niwelacje luzów(z możliwością tuningu dla poprawy osiągów i celności wiatrówki)
Strzelałem dopóki dopóty nie zaczął przeciekać kartusz,aktualnie podłączenia to "kalamitki" i tankowałem "na oko" (poprawki nie przyniosły efektu) a sama gaśnica zaczęła "pluć" z zaworu przy napełnianiu. Wiatrówka stała około 2 lata nie używana.
Przy przeglądaniu forum natknąłem się na świetnie (bezpieczne)wykonane z wskaźnikiem ciśnienia katusze,na szybko złącza .
Sama gaśnica też raczej wymaga zaadaptowania nowego zaworu(nie wiem co zrobić z pozostałym w butli Co2?,wywalić szkoda bo pełna)
Czy takie zlecenie jest dla kogoś z interesujące i znalazł by czas na zajęcie tym tematem?
Kontakt w kujawsko-pomorskim,Bydgoszcz mile widziany
Zdjęcia wyśle zainteresowanym.
POZDRAWIAM
PIOTR
p.s 1 pisałem w tej sprawie do Mitch71,ale na razie bez odpowiedzi.
p.s 2 mam nadzieje ,że dobrze wybrałem temat (jeżeli nie poproszę o przeniesienie do odpowiedniego tematu forum,ot takie nie doświadczenie "swieżaka forumowego"
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ja to bym napisał z grzeczną prośbą pw do tutejszego szeryfa - Darasa i/albo do Robfra. :roll:
Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kujawiak »

Mam nadzieje ,ze ten post (mój) zabrzmiał tak właśnie>jako grzeczna prośba do tutejszej braci strzeleckiej o poratowanie w techniczną pomoc dla nowego forumowicza.
Wiem ,że to trochę "na skróty" z mojej strony,oddać wiatrówkę komuś i niech sobie walczy a ja "postoje i popatrzę,zapłacę">ale naprawdę nie mam jak do tego się zabrać a o rozkręcaniu z mojej strony to już mowy nie ma,bo tak załatwiłem sobie ostatniego Crossman'a(remingtona)
Otrzymałem już kilka przydatnych linków i dziękuje kolegom za szybki odzew.
Z racji takiej ,że chciałbym u kogoś ogarnąć całość sprzętu(wiatrówka,gaśnica,kartusze) póki co mam kłopot z wysłaniem "takiej zaawansowanej wagowo"paczki
Liczę ,że ktoś z kujawsko pomorskiego "poda pomocna dłoń" lub z okolic kujawsko pomorskiego(wielkopolska,pomorskie) łatwiej mi przewieźć klamoty i przedstawić bezpośrednio w czym rzecz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie jest niczym dziwnym , że chcesz zlecić naprawę/tuning komuś ... natomiast niestety mało prawdopodobne byś trafił kogoś zaufanego , znającego się na robocie , w Twojej okolicy . Nie jest również niczym niezwykłym wysyłanie sprzętu pocztą , kurierem , więc w czym problem , żeby zlecić robotę fachowcowi ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jeśli chodzi o gaśnicę to przejedź się do pobliskiego punktu ładowania, naprawy, legalizacji gaśnic, tam to powinieneś załatwić. Co do wiatrówki - żeby ograniczyć gabaryty i pancernie zapakować, oddziel opał od złomu, kup albo znajdź kawałek plastikowej rury hydraulicznej, owiń system w folię bąbelkową, czy inne pakuły, zapakuj do rury i gotowe do wysyłki.
Szukanie fachowca w pobliżu ma sens jeśli planujesz sam dłubać w sprzęcie i potrzebne jest dorobienie jakiś pierdółek, jak chcesz żeby było po prostu zrobione i już, zwykle łatwiej i taniej jest wysłać do kogoś niż jechać.
Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kujawiak »

jeżeli nie będzie wyjścia to oczywiście tak zrobię,poczekam jeszcze>może będę miał farta i pojawi się takowy w moich stronach, bo sprzęt jest znany i prosty wręcz podstawowy i z tego powodu szkoda zawracać głowę kolegom, którzy zajęci są sprzętem "większego kalibru cenowego"
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

Jak ktoś lubi grzebanie przy wiatrówkach CO QB lub AR, na pewno warto zajrzeć na http://www.charliedatuna.com/ choćby jako źródło pomysłów, a wiem też że u nas z kraju ludzie robią tam czasem zakupy.

chyba się pośpieszyłem, facet mocno zmienił asortyment, ale można jeszcze pare tematów znaleźć, zamiennie polecam: http://www.archerairguns.com/
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kujawiak »

Witam szanownych Swawolnych ,
Wygląda na to ,ze zlecenie jest przyjęte i obgadane > przez kolegę z Forum broń.iweb.pl(Nabuchodonozor) .
Bardzo dziękuję wszystkim za pomocne linki ,szybki odzew. okazana pomoc i porady.
W osobnym temacie poinformuje o finale zlecenia >po powrocie wiatrówki z testów i renowacji :)

Temat zamknięty
pozdrawiam
PIOTR
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Jestem i tutaj Piotrze ;)
Skoro taki jest Twój wybór to niech tak będzie.
Zajmiemy się tą armatą :>
Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kujawiak »

a skoro i tutaj jesteś to miło>czyli zlecenie przyjęte przez kolegę Tomka z Swawolnego Forum:)
Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kujawiak »

Za pośrednictwem Swawolnego Forum dziękuje Tomkowi (Nabuchodonozor) za kapitalne wykonanie zlecenia.Osobiście również podziękowałem,ale uznałem ,ze takiego fachowca warto jeszcze docenić na SKS(moja rekomendacja)
Moim zdaniem dokonał cudu...z moim AR2079A(pot. Qubita),nie jestem technicznie oblatany ale sprzęt ,który dostałem po renowacji "sprząta"cele z 50m..a na 25 robi 2groszowe skupienia!
Cała wiatrówka działa bez zarzutu. Spust ,port ładowania ,popychacz nowe uszczelnienia i z tuzin innych pierdół (które musiał poprawiać)..bezcenne.
Ładowanie kartusza(9oz) za pomocą dobranej przetłoczki >czysta przyjemność.
Dzisiaj oddałem ponad 500 strzałów(na jednym ładowaniu kartusza) i na koniec strącony cel (5cm) z ...50m! To się nazywa ekonomiczne ,celne strzelanie(do rekreacji)!
I co tu dużo gadać spisał się Tomek i jest fachowcem.POLECAM forumowiczom SKS.
Wróciła frajda z strzelania i to najważniejsze :mrgreen:
pozdrawiam z Kujaw
Piotr
p.s jak mi się uda to wkleję fotkę(ale czekam jeszcze na "dekorację"lufy)dla pełnego wizerunku
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

No to gratulacje, pokaż na fotce co masz.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Kujawiak
Posty: 24
Rejestracja: 2013-09-01, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kujawiak »

kilka fotek
więcej dokumentacji pewnie jest u Tomka,ale różnice widać "'gołym okiem"
wiele rzeczy jest zrobione "w środku" i to się czuje:)

przed
po1
po2
tak leży w reku kujawiaka