Dylemat między PCA i tradycyją

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

wiewior123
Posty: 11
Rejestracja: 2013-08-29, 17:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Dylemat między PCA i tradycyją

Post autor: wiewior123 »

Witam serdeczni, mam nadzieje że drodzy użytkownicy pomożecie w rozwiązaniu kilku moich wątpliwości. O co konkretnie chodzi.
Miałem do tej pory klasycznie łamaną i wiatrówkę, która swoje najlepsze strzały ma już dawno za sobą. Przyszła pora na jakiś nowy sprzęt. Myślę, że mogę poświęcić na to ok 600 zł, fajnie żeby był w tym jakiś przyrząd celowniczy. Zależy mi na celności z różnych odległości ale raczej nie przekraczających 40 - 50 m.
Trochę poczytałem, ale im głębiej tym więcej dylematów. Dlatego moje pytanie brzmi ( choć pewno nie ma jednoznacznej odp)
Jaka wiatrówka jest lepsza tradycyjnie łamana, z dolnym naciągiem czy też PCA ??
Oglądałem wszystkie typy i skłaniałbym się do PCA ( co sądzicie o tym typie wiatrówek ? można za 350 zł kupić Remingtona 2100)
Czy może lepiej zainwestować w droższą klasyczną, ewentualnie z dolnym naciągiem?
Liczę na waszą pomoc bo weekend za pasem może zdążę odpalić jakiś śrut ;)
Pozdrawiam
moim bogiem jest zielony pan owinięty w biały szal
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Moim zdaniem w tym budżecie odpuść sobie dolny naciąg, pca może sie znajdzie ale ja brał bym tradycyjną sprężynę :P
Może standardowo zobaczysz Slavie ;) Np. tu , z dobrych rąk http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=103134#103134 .
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Moim zdaniem dzwoń jutro rano skoro świt czyli kiela 10.30, bo majstry też muszą usiąść, wypić kawę, zasmolić tytoń do Cekaus,
tam zostaniesz wyposażony w sprzęt, a po złapaniu bakcyla to już hulaj dusza ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

W dziale "wiatrówki sprężynowe" podrzuciłem linka do BMK-30 na beżowym.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

wiewior123 pisze:Liczę na waszą pomoc bo weekend za pasem może zdążę odpalić jakiś śrut
... tak na chybcika , to możesz skarpetki kupować ... jak nie przypasują , to w poniedziałek wymienisz ... :P

Z wiatrówką już nie tak łatwo i na pewno nie na "hura" ...

Crosman 2100 nie jest zły na dzień dobry i niewiele egzemplarzy trafia się z wadami . Pamiętaj , że tu trzeba kilka razy pompować , energia jest zmienna w zależności od ilości pompnięć , PCA są dosyć wrażliwe na niskie temperatury i za 350 zł nie spodziewaj się fenomenalnej trwałości :! ... to jest plastik , niemal w całości :idea ... zaletą jest bezodrzutowość i fakt , że każda lupa sporo wytrzyma ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)