hw57 głośna, czy tak ma być?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

hw57 głośna, czy tak ma być?

Post autor: mahonxx »

Witam.
Kupiłem HW57 praktycznie nówka.
Po wyciągnięciu z pudełka totalny dramat. Sprężyna napi..ła jak na anioł pański, kop jak jakiś hatsan -no może troszkę przesadziłem, bardzo głośny strzał.
Rozebrałem ustrojstwo, dorobiłem prowadnicę oraz kapelusz, pierścienie (łożyska) ślizgowe do obrotu sprężyny, przesmarowałem. Zmienił się cykl strzału, energia wzrosła do 12 J, sprężyna nie dzwoni i wiatrówka po strzale nie drży, może jakiś mikro diesel, ale nie za każdym razem ( tak to już jest zaraz po smarowaniu).
W kwestii głośności nic się nie zmieniło, nadal jest nie do zaakceptowania.
Co może być przyczyną, nie mam porównania z innymi HW57, strzelam z TX :-D , ale chciałem coś lekkiego dla syna i do puszek.
HW30 s z której strzelałem po Hoganie to była zupełnie inna bajka.
Czy HW 57 jest po prostu głośna?
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mahonxx pisze:Czy HW 57 jest po prostu głośna?
... nie jest głośna . Nie odbiega od standardów w tym zakresie energetycznym .
mahonxx pisze:energia wzrosła do 12 J,
.. trochę dziwne , bo pudełkowe mają na ogół około 15 J . Trzeba ciąć , żeby zrobić smaczne 12,5-13 J.

Jak bez ucinki upchnąłeś te wszystkie popierdółki w stylu kapelusz i łożyska , to zwiększyłeś napięcie wstępne i zwiększyłeś kopniaka i hałas bez żadnych efektów wymiernych .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Przemek dzięki za odpowiedź.
Wiesz jak to jest z używkami, kupiłem od kolegi i wierzę że on nic nie robił z tym sprzętem, ale nawet sklepy sprzedają czasami jakieś zwroty i zdarza się że kombinują jak mogą żeby wydusić kilka gr - a wiem który to sklep i jakoś nie mam do niego zaufania, a ślady na śrubach wskazują że to "dziewica" nie była.
Odnośnie upychania to nie było tak źle, pierścień dałem jeden ok 1,5 mm a kapelusz ma tylko 5 mm, czyli razem jakieś 7-8 może. Generalnie to dość dziwne że nie było kapelusza? Dlatego sprężyna dzwoniła o tłok przodem?
Na krótszej o 20 mm sprężynie od TX miałem 11 J, coś mi tu nie pasuje z tą energią, ta sprężyna w TX dawała >17J.
Może jakaś nieszczelność portu i dlatego tłok nie hamuje prawidłowo?
Jak sprawdzić szczelność portu?
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie wiem dokładnie jak, ale podobno dmucha się dymem papierosowym, chyba w wylot lufy...
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Moja ma niestety tylko 150m/s (sprężynka niemiecka) więc trudno porównywać. Była dziewicą jak ją odkupiłem. Jest w zasadzie bezgłośna nawet w porównaniu z IŻ22 (6J) czy Dianą 9J.
Ma słabo dopasowaną prowadnicę i nie ma kapelusza - mimo to nic nie brzęczy i nie wydaje dziwnych odgłosów.
Przed weekendem prawdopodobnie założę sprężynę od HW97 (zbliżona bardzo do eksportowej HW57) i dam znać co wyszło.

Przy okazji zapytam Ciebie i Przemka. Posadziłem na niej RV9 na OP25C. Zestaw był wyzerowany na Dianie 35. Potem przełożony na HW90 i poza kilkoma klikami w pion/poziom nie wymagał dalszych ustawień.
Posadzony na HW57 lewo-prawo kilka klików (5-7). Ale w pionie zabrakło w RV9 regulacji i przestrzeliny dalej układają się powyżej punktu celowania.
Sprawdzone:
- montaż zdrowy - jak wyżej sprawdzony na dwóch karabinkach
- szyna nie ma śladów uszkodzeń, wygląda na prawidłowo wykonaną
- szyna i montaż wyczyszczone dodatkowo
- poprzednik strzelał z DOC na OP25C bez problemów - tak przynajmniej twierdzi
- lufka równoległa do systemu - sprawdzone dość dokładnie poziomicą poza tym to dolny naciąg więc o banana raczej trudno, śladów uderzeń/kombinowania brak
- korona na pierwszy rzut oka wygląda ok
- strzela powtarzalnie niemal w punkt na 10m
- diesla brak
- bardzo wolny cykl strzału - ze względu na słabą sprężynę

Jakieś dalsze sugestie/pomysły co sprawdzić/zrobić?
:-D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

1. ... DOC ma większy zakres regulacji niż RV9 ...
2. ... za niska energia ... minimum to 180-200 m/s ...
3. ... niestety , mimo że to HW , bywają nieosiowe przewody lufy ...
mildot pisze:sugestie/pomysły co sprawdzić/zrobić?
... zwiększ energię , powinno być dobrze .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

green_thunder pisze:Nie wiem dokładnie jak, ale podobno dmucha się dymem papierosowym, chyba w wylot lufy...
Już nie palę ale zainwestuję w paczkę, na sztuki nie sprzedają ;), a z tym dmuchaniem to była taka scena, chyba w Plutonie, tyle że nie papierosowy :mrgreen: Może to faktycznie problem ze szczelnością.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Dzięki Przemku,

Wiem, że DOC ma większy zakres regulacji. Ale mam tego konkretnego DOC z montażem i sprawdziłem na ten moment, że jest ustawiony daleko od końca regulacji. Przyznam jednak, że nawet raz z DOCem na pokładzie nie strzeliłem bo od razu zamieniłem go na RV9. I pierwszy wyjazd w teren i zdziwko...

Trochę przedwczesny ten mój post bo wypada zbadać do końca temat czyli:
- sprawdzić jak HWusia z tym DOCem działa
- zwiększyć energię

Co do przewodu lufy: oprócz cięcia, to czy jest jakiś sposób na sprawdzenie?
Przychodzi mi do głowy wkładka z miękkiego metalu do lufy + poziomica? tylko skąd wziąć taką wkładkę... Może jakiś sprytniejszy patent?

Najbardziej obstawiam na zwiększenie energii. Diany 35 też nie mogłem na początku wyzerować jak miała słabą sprężynę. Ale tam starczyło regulacji. :)
:-D
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Nieszczelność mam już z głowy, myślałem że mi oczy wypadną a nawet dymka nie zobaczyłem.
Czyli tu ok? Czy ma ktoś jakieś inne propozycję?
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Czym i jak smarowałeś?
PETa robiłeś?

Jeśli pojawia Ci się raz na kilka strzałów diesel to może być to. Smar w większych ilościach nieco się nadpali i podymi. Ale w mniejszych ilościach podczas sprężania może dawać mieszankę "o skłonnościach" wybuchowych która po sprężeniu daje efekt jak w silniku spalinowym.
Jedyne co mogę wymyśleć to rozbierz jeszcze raz i wyczyść z nadmiaru smarowideł tłok i komorę sprężania "do sucha". Czyli ręcznik papierowy lub szmatka na jakimś 'patyku' i wycierasz aż szmatka będzie sucha.
Jeśli 'spada' ze sprężyny to znaczy, że jest go zbyt dużo. Albo zrób PETa albo usuń nadmiar.
:-D
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Nieduża energia + głośny strzał. Może uszkodzona jest uszczelka tłoka i wali on o dno cylindra?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Tyle, że Tomek kupił, stwierdził, że jest głośna i potem rozbierał. Nadal jest głośna. Robiąc taki przegląd powinien zauważyć gdyby uszczelka tłoka była uszkodzona?
:-D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Spoko ... w przyszłym tygodniu się coś niecoś wyjaśni ... 8-)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Uszczelka tłoka według mnie nie jest idealna, nie mam porównania z innymi, widziałem tylko zepto, ale jest 12J, co przy uszkodzonej raczej by nie wydało.
Może jutro dam radę wysłać do Przema. Myślałem że będę miał czas się pobawić w naprawę, ale brak czasu na zdobywanie doświadczenia. CHCĘ STRZELAĆ!!
Czy diesel'uje? -raczej nie, byłby jakiś dymek, ale jeszcze dzisiaj sprawdzę.
-fakt coś tam czuć, ale nie widać, może dlatego że port ładowania zasłania lufę po otwarciu?
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mahonxx pisze:fakt coś tam czuć, ale nie widać,
... diesla niekonicznie widać , ale właśnie czuć ... :idea:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)