Sharp Innova 1210 -po raz kolejny ;)

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Sharp Innova 1210 -po raz kolejny ;)

Post autor: Crash »

Daaaawno mnie tu nie było, więc na wstępie chciałbym się przywitać - ponownie ;) Tak się jakoś złożyło, że nie strzelałem już ze 2 lata, lecz ostatnio znalazłem mojego sharpika i wspomnienia i chęci powróciły. Postanowiłem wynagrodzić karabinkowi te lata osamotnienia tuningiem. I tu nurtuje mnie jedna kwestia, a mianowicie mój sharp jest kalibru 4,5mm, zamarzyło mi się aby zmodyfikować go do kalibru 5,5mm. Czy wystarczy wymienić jedynie lufę z sharpa w wersji 5,5mm, czy karabinki różniły się również jakimiś innymi elementami?


ps. Co się stało z sharpami na alledrogo? Przestali je importować? Kiedyś to było ich pełno, teraz ani jednego :shock:
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Witam raz jeszcze :D Chłopie zostań przy tym kalibrze i będzie ok :D
Nie krzywdz swojego starego karabinka.:D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

No właśnie nie chciał bym go krzywdzić, bo trafił mi się naprawdę dobry egzemplarz -strzela jak marzenie ;) ale chciałbym poeksperymentować z większym dystansem, a do tego potrzeba mi cięższego śrutu i więcej żuli :P Najchętniej to bym sobie kupił drugiego sharpa 5,5 jako poligon doświadczalny dla moich modyfikacji, ale wymiotło wszystkie sharpy z allego :( Więc nie pozostaje mi chyba nic innego jak wymiana na sharpową lufę 5,5, a w przyszłości jak modyfikacje będą miały sens na jakąś inną lepszą lufę. Fabryczną lufę 4,5 zawsze będę mógł zamontować z powrotem, wracając do stockowej konfiguracji :) I stąd moje pytanie, czy różnią się one jedynie lufą wewnętrzną, czy może różnią się jakimiś innymi pierdołami? Poza tym możesz być raczej spokojny o żywot mojego sharpa, bo na razie jedynie ostrożnie planuję i obmyślam, na realizację może kiedyś (a może i nie :mrgreen: )czas przyjdzie :)
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Jeżeli ma być większy dystans, to tylko w 4,5 , 5,5 ma większą siłę przebicia, ale i większy opad, czyli krótszy zasięg.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ja jestem spokojny :P to przecież Twój karabinek,a jeżeli myślisz o dalszym dystansie to posłuchaj Marcina bo ma rację,kaliber 4,5 TO 4,5 i na dalsze dystanse jak znalazł. :mrgreen: Jeśli myślisz o kalibrze 5,5 to lepiej zainwestować w nowy bądź używany karabinek,no chyba że wolisz wywalić kasę bo bawienie się w zmianę lufy mija się z celem. :P
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

No tak, wiadomo że cięższy 5.5 ma większy opad, ale jest też mniej wrażliwy na wiatr, a na większym dystansie ma to znaczenie. Co do opadu -po doszczelnieniu, może zmodyfikowaniu paru elementów mógł bym (oczywiście rozważając czysto hipotetycznie, bo przecież nie wolno przekroczyć 17J ;) ) pompnąć go bardziej uzyskując zadowalająco płaski tor lotu :)
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Jeżeli chcesz się zmieścić w limicie, to fizyki nie oszukasz i zapomnij o super dystansie z 5,5mm. Machniesz pompką 15 razy to i poleci , ale to już grubo ponad 20 julianów, a bym powiedział , że bliżej 30 :mrgreen:

Przy korpusie oryginalnym , po 15-stu pompkach , przy wystrzale korpus szlag trafi.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

No tak, tylko nadal nie wiem czy wersje 4.5 i 5.5 różniły się jedynie lufą i ewentualnie portem ładowania, czy może było więcej modyfikacji np. w systemie zasilania? Nie wiem, jakieś większe otwory z kartusza, czy coś aby dało radę pchnąć cięższy śrut, czy coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Crash pisze: czy może było więcej modyfikacji
Z tego co pamiętam (a pamięć już nie ta :P ) to komora, ta plasticzana różni się. Port ładowania ma większą średnicę :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Ok, dzięki wszystkim za pomoc :) Tą plastikową komorę z portem ładowania i tak w planach jest pierwsza do wymiany, zrobił bym sobie wtedy zamek 4-ro taktowy, no i przede wszystkim była by metalowa i wytrzymała by większe ciśnienie ;) Jeszcze raz dzięki.