Wkładka 1 strzałowa do Twinmastera

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Wkładka 1 strzałowa do Twinmastera

Post autor: asterix »

niedawno kupiłem wkładkę jednostrzałową do Twina.
Tak toto wygląda:
Obrazek Obrazek
a tak w pistolecie:

Obrazek

Obrazek

Kupiłem ją z dwóch powodów
1. Na zawodach można strzelać tylko z magazynków 1 strzałowych.
2.Podobno strzelając z wkładki 1 strz.uzyskuje sie większą celność i większą Vo.

Dzisiaj byłem na Chemicznej i sprawdzałem na Chrono Vo z w/w wkładką oraz standartowym magazynkiem 8 strzałowym.

I co się okazało-poprawy celności nie ma żadnej,a z Vo jest na odwrót :evil:
Z magazynkiem 8 strz.średnia prędkość z 10 strz. to 102 m/s,a z wkładką 92 m/s!
Fakt że temp.powietrza nie była za wysoka-około 8 st.C,ale przy podawanej prędkości przez producenta 125m/s to są jaja.Strzelałem srutem pistoletowym kolegi.
Kolega miał Twinmastera w wersji PCP i jego pistol na tym samym śrucie strzelał 145 m/s.!
Obawiam się ,że z tą prędkością około 90m/sek strzelając na zawodach Silhuette na odległości 16,5m mogę nie strącić żadnej figurki :evil:
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Twiny z CO2 tak mają.
Nie mogę tego teraz znaleźć, ale nasz dzisiejszy Jubilat opisywał co zeszlifować, żeby mieć te 4 żule.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

wiem co zrobił-zeszlifował nakrętkę zaworu,będę musiał zrobić to samo.Mam zamiar także podłożyć podkładkę pod sprężynę kurka tylko nie wiem czy już nie jest tam podłożone.
Obrazek
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

90 m/s to trochę mało. Powinno być około 120 m/s wtedy jest celny i nie za słaby. To na podstawie DU-10 taka prędkość początkowa gwarantuje kompromis między prędkością a celnością.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.