Nowa spręzyna BSA lightning

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
JarHead
Posty: 11
Rejestracja: 2013-05-05, 18:42
Lokalizacja: Trzemeszno

Nowa spręzyna BSA lightning

Post autor: JarHead »

Musze założyć nową sprężynę w mojej bsa i mam pytanie, bo z tego co wiem to orginalnie sprężyna miała takie wymiary:
średnica zew. 19,3 mm
długość 260 mm
grubości drutu 3,2 mm
34 zwoje
A chciałbym założyć tę sprężynę Kliknij tutaj .
Co o tym powiecie, może jakieś pomysły na inną ??
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ponieważ jakoś nie ma natłoku odpowiedzi, odezwę się. Przede wszystkim sprawdź, czy średnica wewnętrzna będzie ok. Chcesz kupić sprężynę o mniejszej średnicy zewnętrznej zrobioną z grubszego drutu, czyli "dziura" w środku będzie sporo mniejsza. Z innych pomysłów to szukałbym dedykowanej do BSA, albo (co bardziej prawdopodobne) oddał do zrobienia komuś, kto zajmuje się przeglądami wiatrówek. ;)
Awatar użytkownika
JarHead
Posty: 11
Rejestracja: 2013-05-05, 18:42
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: JarHead »

Tak masz racje bedzie minimalny luz lecz na polskim rynku nie ma sprezyn typowo do BSA. I mam pytanko czy lepiej zastosowac oryginalnych wymiarach czy taką jak podalem bo wszystkie i tak maja srednice zew 19,2 a nie 19,4.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Takową sprężynę z wymiarami 19.4 mm zew., 3.2 mm kupiłem u forumowicza DoktorPio. Co do all miałem z twego linku tego sprzedawcy sprężynę 3.2mm i padła mi po nie całych ok 5 paczkach śrutu. Polecam kontakt z DoktoremPio i będziesz zadowolony .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

:-) Pisałem o średnicy wewnętrznej, czyli jaką średnicę ma dziura w środku sprężyny, czy da radę upchać tam to co ma wejść. BSA nie miałem, nie rozbierałem, czytałem jedynie opis jej poprawiania DoktoraPio i jakoś mi przeszła chęć do kupowania i grzebania w niej. :lol:
Pod propozycją tao_tsy mogę się tez podpisać, z małym dodatkiem - jeśli nie masz doświadczenia w dłubaniu w wiatrówkach, czy dużych talentów mechanicznych, pogadaj od razu z DoktoremPio, Cekausem, (czy kimś innym mającym pojęcie) o wysłaniu całej wiatrówki, żeby potem nie wyglądało to jak na zdjęciu które kiedyś wrzucił Hiszpan63, kiedy dostał pół wiadra wiatrówki do złożenia.
Awatar użytkownika
JarHead
Posty: 11
Rejestracja: 2013-05-05, 18:42
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: JarHead »

aaa no musze to sprawdzic, ale chyba zaloze o oryginalnych wymiarach
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

JarHead pisze:lecz na polskim rynku nie ma sprezyn typowo do BSA.
Miałem kilka bes, w tym dwa razy lightninga XL i raz SS. Sprężynę zakładałem od Noriki Marvic Gold ( www.incorsa.pl/ ), wymiary identyczne, po założeniu SuperSport był przez jakiś czas ponadlimitowy, a system w nim taki sam jak w lightningu. Mogą teraz nie mieć do marvica, ale do quick to chyba to samo, koszt to ok.60 zł.
Nie wierzę w żadne samoróbki-zamienniki z allegro, szczególnie z przymiotnikiem "mocne", nawet "bardzo"...
Awatar użytkownika
JarHead
Posty: 11
Rejestracja: 2013-05-05, 18:42
Lokalizacja: Trzemeszno

Post autor: JarHead »

Ok, wielkie dzięki, sprężyna już zamówiona :D