Regulowana stopka do S400

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
mszewcz
Posty: 111
Rejestracja: 2012-10-11, 16:30
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo

Regulowana stopka do S400

Post autor: mszewcz »

Witajcie,

Zbieram się do wymiany stopki na coś regulowanego. I tu powstaje pytanie na co? Bisley, Morgan ABS, Morgan Premium, stopka od kolegi merkury31 z beżowego? A może macie jakieś swoje propozycje, o których nie wspomniałem?

Możliwości regulacyjne ww. stopek znam, więc od Was chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o wygodzie użytkowania, trwałości, miękkości gumy, problemowości wstępnej obróbki...
A może użytkowaliście więcej, niż jedną ze wspomnianych i będziecie je w stanie porównać?

Wiem, że podobny temat był już na beżowym, jednak jest dość krótki i ciężko się z niego czegoś konkretnego dowiedzieć.

Z góry dzięki za informacje i sugestie! :D
AA S400F + DOT 4-16x42AO MD, Sig Sauer SP 2022
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Morgan dzięki swej względnej miękkości najbardziej mi leżał.
Jeśli chodzi o AAS400 to wersja Premium była fajna jak miałeś z przodu dodatki w postaci bipodu, tłumika.
Przy samym karabinku psuła wyważenie tegoż, robiąc je takie neutralne (dla mnie nijakie).

Zał. nr 3

Do gołej 400-ki idealny był Morgan ABS

Zał. nr 1
Zał. nr 2

Bisley jest twardy i najmniej schludnie wykonany :roll:

Tak czy siak, każdą podstawkę stopki trzeba doszlifować do kolby :P


Fotosik znów nie trybi :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tylko morgan plastikowy ma jedną wadę, otóż część przykręcana do osady lubi pękać. Ja dziś zamówił bym u merkurego.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

maximus pisze:Tylko morgan plastikowy ma jedną wadę, otóż część przykręcana do osady lubi pękać. Ja dziś zamówił bym u merkurego.
Z nowym, doszlifowanym na wymiar i do tego na PCP nic nie powinno się dziać.
Na sprężynie, a i owszem, bo sam kiedyś miałem orzechowego TX-a,
któremu poprzedni właściciel sprawił Morgana ABS i tam podstawka długo nie pożyła.

Ze stopką od kol. Merkurego organoleptycznie jeszcze się nie spotkałem, także nie będę 'misiał'.
Aczkolwiek zdjęcia z ofert przedstawiają kawał dobrej roboty.
Tylko trzeba zwrócić uwagę na to co pisałem w pierwszym poście, odnośnie wyważenie karabinka.
Ciężka stopka zmienia ten parametr diametralnie, zwłaszcza przy lekkim było nie było S400-a.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

SlaweQ pisze:Ze stopką od kol. Merkurego organoleptycznie jeszcze się nie spotkałem, także nie będę 'misiał'.

Aczkolwiek zdjęcia z ofert przedstawiają kawał dobrej roboty.
... na HW97 KT ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W ostatnią niedzielę mogłeś Michale pooglądać , bo wszak Konrad był ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

To i ja zarekomenduję Leszka, bo robi solidnie i bez fuszery - tutaj z mosiądzu ale do AA będzie bardziej pasowała alu, a to o niebagatelne kilkadziesiąt pln taniej :)

Obrazek

Ps. tak wiem, wiem zdrapię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ReAl pisze:Ps. tak wiem, wiem zdrapię
.... Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
TiGorilla
Posty: 936
Rejestracja: 2009-03-29, 08:28
Lokalizacja: W-wka

Post autor: TiGorilla »

Sprzedaj ten gadżet tuningowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

Wiedziałem, że grono wiernych fanów się zleci :mrgreen:
Kinkong pisze:Sprzedaj ten gadżet tuningowy :mrgreen:
Niedoczekanie Twoje :lol:
Awatar użytkownika
mszewcz
Posty: 111
Rejestracja: 2012-10-11, 16:30
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo

Post autor: mszewcz »

Dziękuję Wszystkim za opinie i rady, niemniej nie przestawajcie! Cały czas czekam na więcej mądrości ;)

@Sławek - Dzięki za obszerną fotorelację i własne przemyślenia!
@Marek - wygląda solidnie. Jaki zakres regulacji? "Mientka" odpowiednio?
@Przemek - jak bym w niedzielę wiedział, że mi fundusz reprezentacyjny pozwoli na zmianę czegokolwiek, to pewnie bym pomacał ;) A tak Panie, klops :mrgreen: Niemniej straty wielkiej nie ma, bo Konrad chyba co niedzielę bywa... A przynajmniej raz na 2 tygodnie się pojawia. Tak mi pamięć podpowiada ;)

@Wszyscy - Jestem świadom konieczności obróbki. Z tym nie powinno być problemu. Niemniej, jeśli wiecie, że któraś ze stopek ma pasujący rozstaw wkrętów do oryginalnej w S400, to dajcie znać ;) Oczywiście nie mam tu na myśli custom-ów, typu Leszek, czy merkury71 - zakładam, że w przypadku wysłania im oryginalnej gumy odpowiednio obrobią i nawiercą nową stopkę...
AA S400F + DOT 4-16x42AO MD, Sig Sauer SP 2022
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

Kwestię zakresu regulacji można z Leszkiem ( Mercurym ) spokojnie sobie obgadać i dopasować pod własne preferencje. Z tego co się orientuję ( i sam taką mam ) robi stopki z twardej gumy - mi to nie przeszkadza a co więcej chyba nawet "ja wolę" :D. Jeśli byś się zdecydował to masz 2 wyjścia - wysłać oryginalną gumę ( co obniży w jakimś stopniu koszta ) lub zdecydować się na komplet od Lecha i sprzedać oryginalną ( co obniży w jakimś stopniu koszta ) :lol: