Śrut do krótkiej wiatrówki

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

pilsner
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-30, 20:31
Lokalizacja: podkarpacie

Śrut do krótkiej wiatrówki

Post autor: pilsner »

Witam

Zakupiłem do zabawy Crosmana 3576, wystrzeliłem paczkę gratisowego "plastelinowego" śrutu z którego nie byłem zadowolony rozglądam się za dobrym śrutem, jakie parametry będą odpowiedniego do pistolecików, zwracać uwagę na wagę, firmę itd? a może są już jakieś przetestowane przez Was i godne polecenia śruty do krótkich wiatrówek?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Trudno przewidzieć , co polubi Twoja lufka , ale .... przy pistoletach z magazynkiem wianuszkowym , podstawową zasadą jest stosowanie śrutu nieprzekraczającego 6 mm długości . Dzięki czemu nie haczą się o system , a siedzą sobie w całości w magazynku . Przy około 3-3,5 J zakres wagowy też jest ważny . Ciężkie karabinowe śruty skutkują sporym opadem . Natomiast lekkie 0,47 - 0,52 g dobrze dają sobie radę z trzema Julianami .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

Spróbuj słowackiego KTK, nieźle wykonany i tani, a to ma znaczenie bo tym crosikiem wywalenie puszki śrutu za jednym posiedzeniem to żadna sztuka :) Do tego mogę jeszcze polecić RWS Geco i Crosmana Pointed.
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
pilsner
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-30, 20:31
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: pilsner »

Zdecydowanie Crosman pointed przypadł mi do gustu, tani i niejako przystosowany do mojego pistoleciku :)