Iż - optyka

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zpmq
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-13, 15:06
Lokalizacja: Mazowsze

Iż - optyka

Post autor: zpmq »

Witam, czy ktoś próbował robić frezy pod montaż lunety w iżu? Gdzie można byy coś takiego zrobić i ile by to mogło kosztować?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Sądzę że lepiej wypiłować szynę z płaskownika stalowego i przykręcić na trzy śrubki. Ja w każdym razie tak mam zamiar zrobić. Nie jest to trudne, tylko pracochłonne. Robiłem tak do B3.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Ja dorabiałem kiedyś szynę montażową u rusznikarza. Potrzebował korpus, żeby zrobić idealnie wyfrezowane w kształcie. Płaciłem po 60 za sztukę, przy większej ilości miało być taniej.Ale więcej chętnych się nie znalazło wtedy...Piotruś ma taką szynę, zrobił sobie demontowalną, na wkręty. Więcej szczegółów u kol. KbUr ;) . Nic nie ujmując zdolnościom Zdzisława, ja będąc totaknym gamoniem w tych sprawach wolałem taki sposób dorobienia szyny :P . Idealnie spasowane, a przy okazji zrobiono mi oksydę :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Można też wykorzystać część szyny z Hatsana, tylko u mnie jest chyba przyklejona i nie chciałbym uszkodzić reszty.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

U mnie była przykręcona więc sobie kawałek uciąłem :mrgreen: :mrgreen: jednak sam nie wiem po co bo strzelam bez optyki.
guntuning.com