5,5 norica śrut

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

loop
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-17, 11:42
Lokalizacja: Świętokrzyskie

5,5 norica śrut

Post autor: loop »

Kupiłem Sharpa 5,5mm pompkę i pięknie się strzela, ale mam problem z dwoma rodzajami śrutu.

Obrazek

Obrazek

Lufę mam gwintowaną i wiele rodzajów śrutów ładnie lata, a najlepiej zielony ze stalowym czubkiem. Niestety nie rozumiem za bardzo dlaczego norica przy 5 napompowaniach zwykle nie chce opuścić lufy, dopiero przy 7 daje radę wyskoczyć z lufy, ale leci długo i w losowo wybranym kierunku :-? natomiast czerwony stalowy ani razu nie opuścił lufy, jest tylko syk, słychać jak powietrze ten śrut omija.
Zielony ze stalowym czubkiem bez problemów przebija blachę ocynk i deski.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Tego z 2 fotki to bym w lufę nie wkładał...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

Kolego, dlaczego od razu gwoździa jakiegoś w lufę nie wciśniesz? Toż to masakra dla lufy.
Jak chcesz mocnego śruta i twardego ,to polecam H&N silver point.
Ostatnio zmieniony 2012-09-18, 17:51 przez crash85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Tymi śrtami w" teflonowej" osłonie kolego to tylko spieprzysz sobie gwint w lufie , obojętnie jakiego koloru by nie był , no i ten szpic stalowy toz to masakra dla gwintu :shock:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Norica Ban ma sporą powierzchnię styku (tarcie śrut-lufa) oraz wagę 1.4g więc możliwe że Twoja wiatróweczka nie ma wystarczająco energii aby ją wystrzelić. Ewentualnie puszcza Ci któryś oring zanim cała "napompowana" energia przełoży się na śrucinę. Tak ja to widzę. Co do tego drugiego wynalazku w plastikowej osłonce, do gładkolufowych ok, ale do gwintowanego Sharpa zapomnij, zapaćka ci gwint i będzie problem strzelać ze zwykłych śrucin.
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

ten BAN to z tego co wim to do FACiów jest przewidziany i to do polowań (w UK i USA - bo w PL nie wolno)
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

to ciężkie śruty, im cięższy śrut tym większe ciśnienie musi być w lufie a przypuszczam że Sharp ma je w granicach 70bar nie więcej, podobnie jak QB-etka na co2, e/w dokup tłok bez otworku, ale nie wiem czy nie zrobisz FAC-a
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Xanth
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 38
Rejestracja: 2012-09-17, 22:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Xanth »

Co za dziwny wynalazek używasz. Efektownie toto wygląda ale i równocześnie efektownie demoluje lufkę. Zrezygnowałbym z niego jak najszybciej.
loop
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-17, 11:42
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: loop »

:-)

Luzik panowie, sęk w tym, że tym nie da się strzelać, więc nie bardzo mam jak zmasakrować gwint. Czerwony ze stalowym czubkiem ani razu nie wystrzelił :mrgreen: , natomiast BAN tylko kilka razy i straszna porażka, więc też tym nie strzelam. Jednak mnie zastanawia czemu nie ma informacji na temat śrutów, typu "ten się nie nadaje bo utyka w lufie, a ten w ogóle nie lata, a ten wymaga silniejszej wiatrówki gładkolufowej" - oj zaoszczędziłbym czasu i trochę grosza ;-)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

wykorzystaj do procy :D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

loop pisze:Jednak mnie zastanawia czemu nie ma informacji
Informacje są :P Od lat wszyscy przestrzegają przed używaniem śrutów w osłonkach teflonowych . Trzeba poczytać troszkę zanim się cokolwiek kupuje . O śrutach Norica też sporo już było . No chyba , że liczysz na rzetelną informację sprzedawcy , który raczej nie napisze , że to lipa :mrgreen:

Nawet na naszym forum coś o tym było ... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1804 ...
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1805
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

z tych teflonowych wyjmij rdzenie i strzelaj z samego teflonu :D