Potrzebna uszczelka

Moderator: Hiszpan63

Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Potrzebna uszczelka

Post autor: Taghar »

Muszę wymienić oryginalną uszczelkę w Crossmanie
Straasznie nierówna

Obrazek

Mam pytanie czy ta by pasowała?
http://allegro.pl/uszczelka-tloka-do-wiatrowka-slavia-634-nr-20-i2606606019.html

Nie znam rozmiarów tej z licytacji a moja ma wymiary:
zew 25mm
wew 10mm
grub 5mm

A może macie jakieś dobre na zbyciu :P
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Podałeś jakieś dziwne wymiary :shock: ... podaj średnicę uszczelki i średnicę wewnętrzną "dziury" szerszej i węższej . Jak nie masz zdjętej z tłoka , to tylko to co widzisz ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

Jeśli to crosman remmington to tak, będzie pasować.
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

debowy pisze:Jeśli to crosman remmington to tak, będzie pasować.
... to zdaje się Vantage , więc będzie pewnie pasować jak i do wszystkich innych klonów Gamo Huntera . Pytam o wymiary , żeby nie było jak w tym Beemanie , co to tylko wyglądał , bo bebechy były całkiem inne ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

Hiszpan63 pisze:Podałeś jakieś dziwne wymiary :shock: ... podaj średnicę uszczelki i średnicę wewnętrzną "dziury" szerszej i węższej . Jak nie masz zdjętej z tłoka , to tylko to co widzisz ....
Zew= średnica zewnętrzna 25mm
wew= średnica dziury 11mm (niezdjęta więc sądzę że ok 10 po zdjęciu)
grub= szerokość 5mm

Od przodu wygląda dokładnie tak jak ta z allegro.
Niby nieduży wydatek ale po co jak by była z "innej parafii"

Jeszcze coś...

Uszczelka tłoka na części obwodu praktycznie wcale nie wystaje i jest strasznie twarda (jak plastykowa)
Jest sens dawać pod nią jakąś podkładkę, czy może wymienić na bardziej "gumiastego" o-ringa ??
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Taghar pisze:Uszczelka tłoka na części obwodu praktycznie wcale nie wystaje i jest strasznie twarda (jak plastykowa)
Jest sens dawać pod nią jakąś podkładkę, czy może wymienić na bardziej "gumiastego" o-ringa ??
Nie kombinuj tylko wymień na tą od Slavki 634 z linku który podałeś , pasuje idealnie i jest miększa (elastyczniejsza od oryginału) ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

Ech miałem na myśli uszczelkę lufy, to ona w połowie zapadła się w rowku.
To ona jest taka twarda, a mam miękkiego oringa, ale nie wiem czy taki utrzyma ciśnienie.
Po włożeniu tego miękkiego wystaje jakieś 1,5mm
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Oring może być . Dopasuj tylko taki , żeby wchodził lekko na wcisk , nie wysuwał sie . Może wystawać , ale też lufa musi się spokojnie zatrzaskiwać .


Na przyszłość jak o coś pytasz , to tak więcej konkretów :roll: ... że nie wspomnę , że crosmanów jest wiele modeli i nie nam domyślać się z czego strzelasz i co Ci po głowie chodzi ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tylko przed zamontowaniem nowej uszczelki sprawdź koniecznie wnętrze cylindra, wszystkie krawędzie, które mogą mieć z nią kontakt, czy nic jej nie pokaleczy.
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

OK, słusznie, opis już jest więc nie będę musiał za każdym razem tłumaczyć :)

Co do komory cylindra to oglądam go starannie, ale trudno tam zajrzeć.
Ogólnie wydaje się "gładko połyskujący".
Cylinder na starej uszczelce bardzo ciasno i ciężko chodzi, nawet nasmarowany - więc ciężko wyczuć jakieś drobne "zadziory"
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Taghar pisze:OK, słusznie, opis już jest więc nie będę musiał za każdym razem tłumaczyć
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x50
A jednak :mrgreen: ... wytłumacz mi proszę , co to za optyka PP 6x50 :? ... bo ja znam tylko Poin Precision 6x40 :idea: .... :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

Osz masz...przyczepił się :D
No jasne, że 6x40

Trochę mało wygodna, za kilka dych byłaby regulacja ostrości.
Ale pierwsze koty za płoty.
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Taghar pisze:Osz masz...przyczepił się
Spoko , spoko ;) , ... spokój , precyzja , opanowanie , cierpliwość .... to cechy potrzebne w strzelectwie :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

Aaaaa... ! to dla tego takie mam słabe skupienie... :oops:
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

No i zrobione;

- uszczelka tłoka wymieniona ( ta ze Slavii pasuje doskonale i rzeczywiście jest nieco miększa.)
- tłok wyszlifowany
- cylinder sprawdzony, wszystko wyczyszczone - żadnych zadziorów i nierówności
- uszczelka lufy wymieniona na szczelną, bo się zapadła/wygniotła i pewnie nie trzymała dobrze.
- spust zmiękczyłem przez odgięcie sprężynki i lekkie jej skrócenie, żeby nie wstawała
- wszystko nasmarowane zgodnie z instrukcjami (molibdenowa, miedziowa silikonowa..i trochę oleju do maszyn w ośki spustu mocujące sprężynki)

Nie dawałem osłonek termokurczliwych na prowadnicę, bo się nie mieściły pod sprężyną.
I musiałem odwrócić sprężyną "tył na przód" bo w pierwotnej pozycji tarła o tą dłużą prowadnicę (efekt małej krzywizny osi)
Z przodu, na "kapelusiku" obciążnika tłoku przylepiłem krążek /podkładkę z twardego silikonu o grubości ok 1mm (wycisza przy uderzeniu)

Jak nie lunie to dziś pierwszy test na otwartym terenie.

...

No i poszło...!!
Pierwsze 3 strzały mnie ogłuszyły:)
"dizel" jak z armaty huk i dym...(musiał się spalić nadmiar smaru silikonowego z komory zprężania )
Następne już z pełną kulturą cicho i bez zgrzytów. Sądzę, że ciszej i płynniej niż przed czyszczeniem. Naciąga się też łatwiej.
Póki co skupienie się rozsypało, ale chyba mogę liczyć na poprawę jak ją trochę przestrzelam?
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40