Jaka lunetka na hw90k?

Moderator: Hiszpan63

darson77
Posty: 11
Rejestracja: 2012-07-22, 22:45
Lokalizacja: Poznań

Jaka lunetka na hw90k?

Post autor: darson77 »

Witam, jak w temacie- co polecacie na hw 90k? Dobra lunetka, w jakiejś przyzwoitej cenie (wiem, "przyzwoita cena" to subiektywny termin;), może w przyszlości na jakieś zawody się nadającą.. Tu w Poznaniu w sklepie polecali mi Delta Titanium, około 1000 zł, a taka naprawdę fajna w cenie mojej wiatrówki.. No nie ukrywam, że o ile można coś dobrego mieć za 500 czy 600 zł, to będę uradowany;) A jak absolutnie nie, to poczekam dłużej i dołożę (ostatecznie mam wersję z otwartymi;) Chciałbym też mieć regulację paralaksy, no i krzyż typu mildot.. I czy mam ją posadzić na dampie? Tak wyczytałem gdzieś na forach, ale strzelam w limicie i kop nie jest aż tak mocny jak ostrzegali, jest całkiem przyjemny, krótki.. Będę wdzięczny za rady kolegów obeznanych w temacie:)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Do rekreacji wystarczy i na pewno wytrzyma taka jaką ja mam. Obraz jasny, krzyż do rekreacji w sam raz, nie ginie szybko na zacienionych celach. Do powiększenia x20 obraz się nie zmienia, później robi się nieco mleczny. Duże powiększenie przydaje się do oceny np trafienia na tarczy. Dot (kropka na krzyżu) jest wielkości kapselka pet na 50 metrze przy powiększeniu x10 z którego to strzelam. Paralaksa do opanowania.
Ogólnie nie jest jest zła jak na chiński produkt i na iwebie można dostać nówki za ok 400 zł. Dasz ogłoszenie i ktoś się odezwie. :)
Kolega Kiersnowski Art też na taką na HW90, więc możesz się i jego popytać o wrażenia. Niestety na zawody może być troszkę za duża.
Na beżowym Zdaszek sprzedaje Weaver'a za 1ooo. Jest i Buris.
Podpytaj też buby z beżowego co ma ciekawego.
Co do montażu to raczej dampa, gdyż gasramy ponoć wyjątkowo destrukcyjne działają na lupki.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To, że kop jest "krótki i przyjemny", wcale nie znaczy, że jest mały - po prostu inny. Wynika to z różnicy w cyklu strzału między sprężyną a gas-ramem. Niestety gas-ram jest na ogół bardziej morderczy dla optyki - dlatego lupki sadza się na Dampie. W takiej konfiguracji optyka nie powinna być przekombinowana i raczej bardzo wytrzymała. Myślę, że dłużej od DOT-a wytrzyma Bushnell np. 5-15x40. Optycznie lupki porównywalne, ze wskazaniem na DOT-a. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Używanego Dota z dampą powinieneś dostać w cenie do 1000. Patrz tylko żeby miała gwarancję, Legend też się nada tylko krzyż potwornie gruby. Jest też super sniper który da radę i w używce powinien być do 1000. Z tańszych nic nie polecę bo się nie znam. A wogóle jak chcesz to spotkajmy się w weekend i podyskutujemy
Diablik + Waver v10 2-10x38