Charakterystyka Diablika

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Charakterystyka Diablika

Post autor: daras »

Jako że są osoby zainteresowane tymi danymi, to postanowiłem dziś przestrzelić ten karabinek.
Śrut H&N Econ pistoletowy, taka taniocha po 10 zł u Hexera, pomyślałem że jak na takim średniaku wyjdzie dobrze, to na lepszym musi być jeszcze lepiej. Wyszło 90 strzałów +- 3m/sek. Po 90 strzale prędkość radykalnie spadała, więc nie było sensu dalej strzelać.
Myślę że to niezły wynik jak na tą konstrukcję. Karabinek oczywiście z regulatorem. Regulator, a może jednak reduktor, bo ta nazwa jednak lepiej pasuje do tego urządzenia ustawiony na 80 bar. Waga śrutu 0,48 g na opakowaniu, ale nie ważyłem. :D Strzelane raz za razem w odstępach 2 sekundowych z magazynków 10 strzałowych.


Obrazek
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Kiedyś pakowałem Econa w Steyra i jedyne co mogłem stwierdzić to to, że co drugi - trzeci śrut wchodzi luzem.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Bo tak jest jest w rzeczywistości, jeden wpada a drugi ciasno, ale w sumie na lepszym śrucie może być tylko lepiej.
guntuning.com
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Karabinek jest już w sprzedaży, czy go nie ma ?

Jeżeli jest, to czy oprócz charakterystyki, dostaniemy jakieś konkretne informacje dotyczące karabinka. Pisząc konkretne, mam na myśli chociaż podstawowe, które podaje producent lub sprzedawca.

Wymiary
Waga
Rodzaj lufy
Rodzaj osady
Czy przewidziana jest wersja dla leworęcznych
Pojemność magazynka - jeżeli jest
Kaliber
Cena
Parę zdjęć

itp.

Ponieważ to nowy produkt, potrzebne będą również tarcze i to na 50 m.

Odsyłanie do informacji cząstkowych, gdzieś tam, lub informacja "prace trwają" nie zachęcają do kupna. Chyba, że ma być to elitarny karabinek dla kilkunastu wybranych kolegów. Wtedy wystarczy podać taką informację. Ja i inni potencjalni nabywcy, nie będziemy już zawracać głowy pytaniami.
Steyr 110, AA410, Hatsan55+Alchemik
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

daras pisze:Bo tak jest jest w rzeczywistości, jeden wpada a drugi ciasno, ale w sumie na lepszym śrucie może być tylko lepiej.
No fajnie. A jak jest z regulacją prędkości? Bo te 253 to jak dla mnie trochę za dużo...
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Emhyrion pisze: Bo te 253 to jak dla mnie trochę za dużo...
:shock: ... a to zaledwie ciut ponad 15 J na tym econie ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Pawle 15 J to jest w limicie więc nie wiem w czym problem? Będę chciał strzelać z Exacta to sobie wyreguluje pod exacta, dla mnie to oczywiste.
Ponieważ to nowy produkt, potrzebne będą również tarcze i to na 50 m.
Kto Ci powiedział że będę potrzebne takie tarcze, no i powiedz mi po co? Czy dasz wiarę jak będzie jedna dziura? Czyżby ArArms lub Walter daje takowe?
Jeśli karabinek będzie gotowy do sprzedaży to poinformuję o tym fakcie.
Do niczego Cię nie zachęcam, pisze to jako ciekawostkę. Co w tym złego że jest napisane iż prace trwają? Będą trwać tak długo dopóki nie stwierdzę że produkt jest gotowy i bezawaryjny. Wiem są osoby które by wolały aby karabinki weszły do sprzedaży niesprawdzone, awaryjne, aby można się trochę popastwić nad producentem.
Co do wagi to mój karabinek waży 4600gram z lunetą i jest to osada praworęczna, jeśli będę je kiedyś produkował to z osadami jakie sobie kto zapragnie. Zdjęć jest od groma choćby tutaj: http://guntuning.com/content.php?cms_id=136&lang=pl
Ostatnio zmieniony 2012-08-20, 23:44 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
guntuning.com
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ja nie wiem czy daje ale może taka nowa świecka tradycja jak w pro sprzętach matchowych, żeby każdy numer seryjny miał swoją tarczę z przestrzelenia? Skoro inni tego nie mają...
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

daras pisze:Pawle 15 J to jest w limicie więc nie wiem w czym problem? Będę chciał strzelać z Exacta to sobie wyreguluje pod exacta, dla mnie to oczywiste.
Ponieważ to nowy produkt, potrzebne będą również tarcze i to na 50 m.
Kto Ci powiedział że będę potrzebne takie tarczki. Czyżby ArArms dawał takowe? :shock:
Przepraszam, umknęła mi masa śrutu :)

Tarcze zbędne. S400 sprzedawał się zawsze jako PCP entry level do rekreacji i do HFT. Jak Diablik będzie widoczny na torach z uwagi na urodę i wyniki to też się sprzeda. Tarcza tarczy nierówna. Mój Steyr wsadzony w imadło daje taki wynik na 18 m, że ja bym chciał taki strzelić z pięciu. Co to oznacza? Tylko tyle, że jeszcze muszę poćwiczyć, a nie że karabin jest kiepski. Bo na 18 metrów wycina exactem 4.50 taką dziurę:
Obrazek
Dodam, że test był robiony na korytarzy szkolnym przy otwartych oknach, co już widać w poziomym rozkładzie przestrzelin. W pionie dziura ma 4.4 mm średnicy :)

Sens robienia takich testów jest tylko wówczas, jeśli mamy halę, bez wiatru, karabin jest wkręcony w sztywne imadło i mamy dobrze dobrany śrut do lufy. Strzelanie na chybił trafił w terenie do tarczy mija się z celem. Owszem, można dostrzec pewną prawidłowość, a jak sieje to sieje. Ale to tyle, a tarcze z takiego strzelania w żaden sposób nie powinny być miarodajne. Osobiście dawno przestałem publikować tarcze przy okazji testów karabinków. Albo trafiają albo nie, ale PCP zwykle trafiają. To, jak dokłądnie zależy od zbyt wielu czynników. Jak Marcin z kimś tam w parze zaczną tym wygrywać zawody to będzie znak, że da się z tego strzelać.
Ostatnio zmieniony 2012-08-20, 23:38 przez Emhyrion, łącznie zmieniany 1 raz.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Przestrzelenie z Exacta jest o tyle istotne, że większość z nas z niego właśnie strzela. Nawet na oczy nie widziałem śrutu, który testowałeś... :shock:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

Cortez pisze:Przestrzelenie z Exacta jest o tyle istotne, że większość z nas z niego właśnie strzela. Nawet na oczy nie widziałem śrutu, który testowałeś... :shock:
Tani, budżetowy, dla zawodników, którzy ćwiczą pracę na spuście, niekoniecznie oglądając potem przestrzeliny na tarczy :)
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:Nawet na oczy nie widziałem śrutu, który testowałeś...
Dosyć popularny , w sumie pistoletowy plaskacz ze stajni H&N .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie dziwcie się - tak to jest, jak od lat strzela się z jednej lufy i jednym rodzajem śrutu, który ona bardzo lubi.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Z exacta strzelam jak ustawiam regulator, do testów wystarczy byle badziew, przynajmniej test jest miarodajny. Jeśli na wykresie byłaby prosta linia ktoś by uwierzył w to? Zapraszam każdego do siebie jeśli jest ciekawy mam exacta może sobie postrzelać na chrono. Nie lubię robić testów, bo jest to robota dla zapaleńców, dla mnie jest to nudne, a i tak tor zweryfikuję rzeczywistość.
Paweł ma rację co do strzelania tarcz, dlatego ja tego nie robię i drugi powód to trzeba umieć strzelać. Maximus w sobotę na 25 metrach zrobił jedną dziurkę, ja bym podziurawił całą tarczę.
Dwa Diabły będą na ME w Krakowie ciekawskich zapraszam. Mnie nie będzie, aby mnie czasami nie obrzucano jajkami. :D Mam nadzieję że wstydu mi nie przyniosą, a jeśli nawet to przełknę gorycz porażki i będę walczył dalej, bo to lubię i zawsze chciałem zrobić swój karabinek. No i będę robił tak długo, aż w końcu zrobię coś z czego będę zadowolony ja i potencjalny kupiec.
Co do tarczek to kiedyś miałem hopla na tym tle, no i miałem kawał ogrodu, że mogłem strzelać na 60 metrów. No i strzelałem dość intensywnie, nie wiem ile tysięcy śrutu wystrzeliłem, ale udało mi się uzyskać skupienie na 50 metrów 18X22 mm Dla mnie był to rekord świata, coś co już mi się więcej nie zdarzyło nigdy. Potem były ligi nasze forumowe i też strzelałem. To były kilogramy śrutu które wypuściłem przez lufę aby w końcu wybrać coś czego nie musiałem się wstydzić, ale czy to się nazywa sport? Sport jest w terenie jak chłopaki mają jeden śrut i muszą położyć figurkę. Dlatego nie strzelę nigdy tarcz, bo to i tak o niczym nie świadczy. Jeśli lufa jest dobra, śrut dobrze dobrany, do tego stabilna energia strzałów, to wiatrówka musi być celna.
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Paweł co do wygrywania zawodów to wiadomo że strzelec znaczy więcej niż karabin. Ja jestem weekendowym wiatrówkowiczem i zawodów pucharowych nie wygram. W moim egzemplarzu jest lufa od S400. Strzelałem sobie w tę sobotę tak jak Darek mówił z 25m z podpóreczki stabilnej ale na otwartym terenie nasza strzelnica to po prostu łąka w szczerym polu. Jeśli tylko była chwila bezwietrzna to na tym dystansie robiłem dziureczkę 8 na 8 mm w 10 strzałach na expresie prosto z pudła. pewnie sam diablik umiał by lepiej ale ja jestem tylko człowiekiem. Jak chcesz to na ME popykasz bo ja w tym roku nie wystrzelałem nawet paczki śrutu więc moje strzelanie na torze nie będzie wiarygodne. Co do prędkości i energii to w moim egzempalrzu bez problemu uzyskuje 17,4 J i nie próbowałem już więcej. Wiadomo, konstrukcja nowa, Darek praktycznie uczy się budowy karabinków od zera, nie ma doświadczenia w tej materii jak AA czy tam hw ale zaprawdę powiadam wam na dziś dzień wszystko idzie w dobrym kierunku.
Diablik + Waver v10 2-10x38