Diabły dwa

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Papirus
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-10, 20:09
Lokalizacja: Kórnik

Diabły dwa

Post autor: Papirus »

Oto nareszcie ja i Maximus staliśmy się posiadaczami tych oto diabełków;)
Zdjęcia niestety na szybko i telefonem robione, ale postaram się uzupełnić o plenerowe.
A jak tylko będziemy mieć czas na strzelanie, zrobimy parę testów i na pewno je tu zamieścimy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Diablik + DOC
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Tak mi się skojarzyło: Boruta i Rokita :)
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 27
Rejestracja: 2009-11-25, 19:35
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: Grzesiek »

Super. Czekamy na testy.
Diablik +DOC
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

W sobotę jesli aura pozwoli szykujemy się na długie wyczerpujące testowanie sprzętów.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 202
Rejestracja: 2012-01-14, 17:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Gdzie będziecie strzelać?
HW30S(C)_RV7
TX 200 HC_RV9
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Pewnie w Tulcach ale jeszcze nie wiem o której, jak by co dam ci znać.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Więc o której godzinie ?
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Papirus
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-10, 20:09
Lokalizacja: Kórnik

Post autor: Papirus »

Koło 12-13
Diablik + DOC
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

maximus pisze:W sobotę jesli aura pozwoli szykujemy się na długie wyczerpujące testowanie sprzętów.
Jak testy , chwalcie się co tam w trawie piszczy :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A dupa panie, wiało tak że śruty ledwo do kulochwytu dolatywały. Moze ten weekend :(
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To chociaż charakterystykę mogliście zdjąć i ilość strzałów z kartusza!!! :evil: W ten sposób nigdy nie doczekamy się konkretów. Jak nie macie czasu - wyślijcie sprzęt do mnie - ja się z tym uporam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

W takim razie zapraszamy za tydzień to sobie pomierzysz co tylko dusza zapragnie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dnia dzisiejszego spotkaliśmy się w wąskim gronie ( Daras, syn Darka Marcin, Papirus,ja) w celu przeprowadzania testów gotowego wyrobu (śmiało mogę tak powiedzieć) czyli Diablika. Do testów stanęły trzy sztuki. Niestety z braku montażu do jednej z lunet musieliśmy z papirusem dzielić się jednym. Na pierwszy ogień poszło sprawdzenie skupienia. Szybkie zerowanie i strzały konkursowe że tak powiem. Tarcza poniżej.
Obrazek

Odległość do tarczy wynosiła 35 metrów strzelane z leżaka ale za wygodnie nie było, karabinek wsparty na futerale od karabinka. Śrut express JSB prosto z pudełka, teren totalnie otwarty jak to u nas na folwarku :mrgreen: Wiaterek jak najbardziej był. W każdą z tarczek oddane od 5 do 10 strzałów trafienia zakreślone długopisem są z zerowania karabinka po dwa śruty. Wynik moim zdanie b. dobry biorąc pod uwagę warunki. Jestem przekonany że ze stolika i stojaka przy bezwietrznych warunkach na 50m przestrzeliny przykryjemy 10 groszówką. Wszystkie trzy sztuki porównywalnie celne.

Następnie próby stabilności. Użyte chrono Radecka i śrut tak jak mówiłem prosto z pudełka JSB express. Tu kolejne zaskoczenie. Pomierzyłem w domu kolejnych 30 strzałów i wachania prędkości mieściły się w widełkach 2 m/s. Potem już mierzyłem co któryś strzał i wyniki mieściły się również w tym zakresie. Nie wiem ile strzałów z kartusza będzie tak równych ale to postaramy się sprawdzić za tydzień.

Teraz kilka słów o samym karabinku. Wykonanie na zadawalającym poziomie nie odbiegające od konkurencji w tym przedziale cenowym. Wiatrówka zwarta , świetnie wyważona. Waga karaibinka z lupką wavera RV9 ale bez montażu wynosi 3,7 Kg jak widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu czyli dla mnie idealnie.

Do minusów (żeby nie było tak słodko) zaliczył bym zbyt twardą sprężynkę zbijaka, ale to zostanie poprawione w następnym tygodniu kiedy chłopaki z GT dostaną zamówione nowe z cieńszego drutu. No i popracować trzeba nad spustem który nie jest jakiś tragiczny ale po FWB ciężko mnie będzie w tej kwest zadowolić ;). Najważniejsze dla mnie jest to że karabinek jest rozwojowy i wciąż chłopaki z GT starają się w nim coś ulepszyć. W finalnej wersji będzie jeszcze separator (u mnie) lub tłumik.



Obrazek

A tu sprawca całego zamieszania czyli Diablik od Guntunig

Obrazek

Jeśli za tydzień uda się przeprowadzić szersze testy na większych dystansach to wynikami podzielę się oczywiście w tym temacie. A jeśli ktoś wybiera się na ME do Krakowa będzie mógł osobiście podotykać mojego diabła :mrgreen: Yyyy czyba trochę gejowsko to zabrzmiało ;)
Ostatnio zmieniony 2012-07-29, 10:45 przez maximus, łącznie zmieniany 2 razy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 297
Rejestracja: 2007-10-08, 21:08
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Marcin »

Miło usłyszeć te wszystkie miłe słowa, niemniej ciągle mamy świadomość niedoróbek w naszym karabinku "Diablik" i to nad nimi będziemy głównie pracować w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że podczas ME w Krakowie, wiatrówka, z której będziesz strzelał nie będzie odbiegać celnością od innych karabinków a Ty sam wrócisz z mistrzostw, z medalem z najcenniejszego kruszcu ;)
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Myślę ze dało by się to zrobić ale trza by operatora zmienić.
Diablik + Waver v10 2-10x38