co posadzić na Crosman'a 3576 ?

Moderator: Hiszpan63

szpadliszi
Posty: 57
Rejestracja: 2012-05-18, 09:46
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

co posadzić na Crosman'a 3576 ?

Post autor: szpadliszi »

Panowie, stałem się szczęśliwym posiadaczem C 3675 ( hej, co za pyszna zabawka za <200 pln :) )
Jednak przyrządy celownicze , mimo, ze regulowalne &#8211; swoja delikatnością pasują do polowań na słonie .Chciałbym cos na niego posadzić , ma szynę 11mm , długa na jakieś 130 mm , wiec można próbować .

Założenia :
- ma to nie przekraczać ok. 50 pln
- ma się dać wyregulować , przynajmniej na te 15 metrów

Oczywiście alledrogo przeleciałem wdróż i wszerz &#8211; oto moje typy :
- pierwsza myśl - kolimator . Jednak nie dam 100 za cos markowego , a te za 22 pln jakoś nie budzi mojego zaufania. A może się mylę ? Czy to da się jakoś użytkować ? czy rozpada się po 2 magazynku ?
- luneta pistoletowa &#8211; jednak tutaj bariera jest zdecydowanie cena &#8211; należy wysupłać mniej więcej tyle, co kosztował Crosman . A może znacie coś taniego, pistoletowego? Może są jakieś ruskie zabytki, które można znaleźć na allegro ?
- laser &#8211; to tez jest wyjście , do zabawy w puszkobicie byłoby nawet fajnie . jednak zwróciłem uwagę ,ze te za 30-40 pln nie maja żadnej regulacji . Rozumiem, ze przykręca się toto na szynę , oddaje 10 strzałów i od tego momentu bierzemy poprawkę za każdym, strzałem, czyli celujemy w punkt X i wiemy, ze śrut poleci mniej więcej w punkt Y ? :) Regulowalne zaczynają się od 100

Podpowiedzcie coś &#8211; crosik to zabawka, dokładka do karabinku, od taki pykacz , żeby leżał w kuferku, w samochodzie , jak sie czasem nudzi gdzieś na łonie natury , wiec nie chce rujnować się na dobra &#8222;optykę&#8221;. Jestem przekonany ,ze da się w miarę tanio i w miarę dobrze :)
Slavia 634 + Simmons Prohunter 4-12x40 / HW 40
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Kolimator jak najbardziej kol. Jarecki posiada kolimatorek na swoim, napisz do niego PW to dowiesz się dokładnie jaki. Kropkę ma moim zdaniem akurat, na 15-20m nie zasłania celu. Co do optyki, to pamiętaj, że lupka musi być pistoletowa, bo jak założysz od karabinku, to będziesz musiał pistolet blisko oka trzymać :mrgreen:
Laser- te tanie, to raczej w dzień do niczego się nie nadają, bo w świetle dziennym nie widać wiązki- mnie laser służy do zabawy wieczorem z psem ( uwielbia latać za kropeczką ) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-05-22, 12:53 przez AdamWawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
szpadliszi
Posty: 57
Rejestracja: 2012-05-18, 09:46
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: szpadliszi »

AdamWawa pisze:do optyki, to pamiętaj, że lupka musi być pistoletowa, bo jak założysz od karabinku, to będziesz musiał pistolet blisko oka trzymać
wiem, wiem, widziałem juz takich magików :) dlatego pistoletowa, a te do tanich nie należą ( po prostu mało chińskich wynalazków na rynku )
czyli kolimator - ok, a jakies pomysły co do konkretnego modelu ? ( wspomniany model kol Jareckiego to Hawke Sport 1x30 - 90 pln, ogladąłem, ale na razie szukam czegos tańszego )

rozumiem,ze laser to słaba opcja
Ostatnio zmieniony 2012-05-22, 13:00 przez szpadliszi, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavia 634 + Simmons Prohunter 4-12x40 / HW 40
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Edytowałem swój post wyżej i napisałem o laserze.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
szpadliszi
Posty: 57
Rejestracja: 2012-05-18, 09:46
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: szpadliszi »

faktycznie, laserka nie bedzie widać przy mocnym oświetleniu
Slavia 634 + Simmons Prohunter 4-12x40 / HW 40
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

A najlepiej wpadnij w niedziele na Bemowo, ja będę miał swoją lupkę, Jarecki też może swój sprzęt weźmie ...
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
szpadliszi
Posty: 57
Rejestracja: 2012-05-18, 09:46
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: szpadliszi »

:(
w te niedziele chrzest , w dodatku własnego syna, wiec troche nie wypada zaliczyć absencji :)
Slavia 634 + Simmons Prohunter 4-12x40 / HW 40
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

W tą niedzielę i tak mnie na Bemowie nie będzie :P . Jeżeli decydujesz się na kolimator to polecam Hawke Sport 1x30. kosztuje trochę poniżej stówy i dobrze leży na crosiku, nie zmienia wyważenia. Zresztą kolega Hiszpan63 opisał ten model tutaj: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
szpadliszi
Posty: 57
Rejestracja: 2012-05-18, 09:46
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: szpadliszi »

szarpnąłem się na Hawke - miła zabawka

Jednak :
- punkt jest rozmazany, jakby składał sie z kilku mikro-punktów
- regulacja działa jakby chciała a nie mogła - przynajmniej w poziomie ( pierwszy odruch - chciałem odkręcić zaślepki wieżyczek, które ..są regulacja :) )
- akurat wziąłem ostatnia sztukę z militariów i włącznik działa kiedy chce, wiec kropka raz jest, raz jej nie ma - no ale to akurat pewnie wada mojego egzemplarza

Sam kolimator leciutki i nawet ładnie wykonany , zgrabnie prezentuje się na 3576 .
Slavia 634 + Simmons Prohunter 4-12x40 / HW 40