Inserty

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Inserty

Post autor: jarn »

Mając dostęp do maszynki tnącej postanowiłem dorobić kilka insertów. W Haenelu miałem tylko jeden, wyglądał raczej na ręcznie wycinany z plexi. Moje już są wycinane laserem. Średnice wewnętrzne kółek mogą się zaczynać od 1mm, mogą być różnych kształtów. Następnym krokiem będzie wycięcie czarnego insertu na wzór zwykłej muszki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

A ten Twój laserek tnie może stal np 6mm?
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Nie metali nie tnie. Ma za mało mocy.
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Hmm, a do Walthera dałoby się takie inserciki dorobić?? :)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Myślę że marka karabinu nie ma znaczenia. Znaczenie ma materiał z którego się elementy wycina. To tak moim technicznym okiem. Z jaką dokładnością wycina ten laser chodzi mi o miejsca po przecinku 0.0.....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Te z bardziej przejżystego materiału, powinny być lepsze do namierzania celu.
Czy po zamontowaniu insertu tunelu, krawędź wyciętego otworu odcina sie od powierzchni insertu?

Obrazek

Tak przez toto widać ;)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Inserty nie mają zmatowionych krawędzi, ale przymierzałem i nie ma takiej potrzeby. Co do przejrzystości to jest to przeźroczysta plexi.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ja sobie zrobiłem prototyp w pracy i wiecie co zrobiłem normalnie pomalowałem czarnym mazakiem i po problemie i wygląda tak jak ten wyżej. :mrgreen: :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.