Siatka BUSHNELL TROPHY 3-9X40 DOA 600

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Siatka BUSHNELL TROPHY 3-9X40 DOA 600

Post autor: pala30 »

Witam Swawolnych.
Chciałbym zakupić lunetkę BUSHNELL TROPHY 3-9X40 DOA 600 ale nie znam takiej siatki i chciałem spytać czy ją ktoś już używał i sprawdzał na dystansach HFT.
I czy się nada do zawodów HFT??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wypowiedzi
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Używał kol. Emhyrion - a w zasadzie jego córka na zawodach. Podobno można szybko się przyzwyczaić i już.... To, że siatka odzwierciedla rozmiar poroża dorosłego jelenia,nie ma tu nic do rzeczy. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Hej Krystian, kupiłem BT 4-12x40 w zeszłym roku i posadziłem na AA s510. Strzelamy na strzelnicy o długości osi 56m, spinnery porozstawiane "normalnie" jak w HFT. Mnie sie fajnie strzela i nie mam dużych problemów gdy zmieniam karabinek i strzelam z MD. Ot - lekka poprawka i tyle. Na pewno da się z tego celnie i wygodnie strzelać na zawodach. A sama lupka bardzo mi pasuje - jest nie za wielka, lekka, no i obraz jest czysty. Jedyne co mi się w niej nie podoba, to regulacja AO - kręcąc paralaksą obraca się ten ostatni pierścień na tubusie a wraz z nim obraca się zakrywka (Butler Creek). Ja po prostu ję zakrywkę (na obiektyw) zdejmuję całkowicie na strzelnicy i mam ten problem z głowy :) Jak sam widzisz- to jest drobiazg.
Ogólnie luneta jest (dla mnie) bardzo poręczna; zależało mi na tym, żeby mieć lekki zestaw: karabinek+luneta i uczyć się strzelanie tylko z poz. stojącej. Teraz całość waży ok. 3,3 kg i to jest właśnie to, co chciałem. No i uczę się ..... :) ..... tzn. strzelać już umiem, teraz jeszcze pozostało tylko trafiać tam, gdzie mierzyłem :P
Wiem, że pytałeś o lupkę 3-9, ja zaś odpisałem n/t 4-12, ale różnice są naprawdę minimalne i właściwie to jest to samo prawie (gabarytowo) i dokladnie ten sam krzyż.
Pozdr. J.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

Cortez pisze:Używał kol. Emhyrion - a w zasadzie jego córka na zawodach.
Krzyż jest ok, trzeba się tylko przyzwyczaić. Pamiętam, że jak ustawiałem Marcie karabin, to zero było na 20 metrach, a te wszystkie kropki i kreski świetnie się sprawdzały w ocenie dystansu. Przy założeniu, że mamy do czynienia ze standardowymi wielkościami KZ.
Nie dało się tak mierzyć jak DOT-em, ale i tak DOA jest lepsze w tym względzie niż zwykły mildot.

Tyle tylko, że ja miałem 4-12. Nie wiem, jak to jest wyskalowane na innych powiększeniach...
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Dzięki za odpowiedz.
Zakupiłem ją zobaczymy jak się sprawdzi :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Lunetka siedzi już na karabinku,siatka wygląda całkiem sympatycznie i wydaję mi się że z łatwością dostosuję ją do hft.
Jak postrzelam to coś naskrobie..