Walther LG300

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Walther LG300

Post autor: Kalin »

O to moja na razie krótka opowieść (mam nadzieję, że z czasem będę miał coś więcej do powiedzenia) na temat Walthera LG300.
Mogę o nim trochę napisać tylko dla tego, że czekałem dosyć długo oczekując dobrej oferty na jakiś karabin PCP z regulatorem po nieudanej przygodzie z Daystate MK3 którego nie polubiłem chyba przez nerwy które były gdy go zakupiłem od niezbyt uczciwego sprzedawcy (na szczęście po pół roku chociaż ostatecznie dostałem sprawny karabin mimo, że miał być zwrot pieniędzy). Naprawdę czasem opłaca się czekać dłużej i nie brać pierwsze co się nawinie.

Na giełdzie wystawiłem ogłoszenie o chęci kupna takiego karabinu, dostałem kilka ofert jedne dobre inne lepsze… Miałem już kupować HW100 lecz gdy oczekiwałem na zdjęcia, wieczorem na giełdzie został wystawiony ten oto już mój Walther :D Cena bardzo przystępna jak za tej klasy sprzęt, ładne zadbane drewienko... BIORĘ! Szybka reakcja, PW do sprzedającego i nadzieja że będę pierwszy .

Następnego dnia z rana dostałem odpowiedz o tym, że faktycznie ubiegłem wszystkich i jeśli wszystko pójdzie dobrze to karabin trafia do mnie. Godzinna rozmowa ze sprzedawcą, wymiana doświadczeń i trochę opowieści o tej wiatrówce. No i decyzja... mogła być jedna biorę.
Wiatrówka była na terenie Niemiec więc wysyłka była by droga no i ciężka do załatwienia ( w środku regulator 16J co prawda wykręcony ale...). Musiałem poczekać tydzień na transport do Polski i na drugi dzień po wysyłce była już u mnie :D

Paczka dobrze zabezpieczona... karton od mercedesa ;) w środku kufer Walthera + dużo prasy niemieckiej i kawałki pianki.

Obrazek

Wyciągnąłem kuferek z opakowania...

Obrazek

I chwila prawdy …

Obrazek


Jest ! To co miało być (mało brakowało a dostał bym innego LG300), kartusz i miejsce regulatora zabezpieczone taśmą aby nie latało pod nieobecność regulatora którego jak wiadomo na terenie Niemiec nie można było zamontować.
Zjadłem obiad i zabrałem się do montażu regulatora aby na drugi dzień było wszystko gotowe.
Następnego dnia wiatrówka pojechała ze mną do szkoły i tam sobie parę razy strzeliłem na chrono.
238, 240, 240 (tu już sobie myślę jest ładnie) 240... 246 :(
Ale strzelić poszedłem dla zobaczenia jak to leży, no przyłożyłem się, wydech... i strzał. Brak tłumika powoduje spory hałas w małej 10m strzelnicy, spust fajny wręcz jak dla mnie idealny. Na 10 metrach jedna mała dziurka. Więc wyszedłem na 25m z lunetą.

Obrazek

Obrazek

Jak wiadomo da się lepiej :)

Po paru dniach gdy już radość minęła wykręciłem regulator i wymieniłem uszczelkę na białą 16J Strzeliłem na chrono i tu już było przyjemnie. 247, 247,247,246, 248,247,247,247,247,247 :D Wręcz bajkowo ;)
Korytarz jest dłuższy niż te 25m więc gdy był wolny… diopter na szynę, muszka tunelowa na lufę a właściwie to absorber zamontowany na jej osłonie i dystans 40m.

Wczorajsze tarcze: Exact 4.53

Obrazek
W pionie: 12mm, poziomie 16mm

Obrazek
W pionie: 10mm , poziomie: 16 mm

Tarczka z poprzedniego czwartku. Exact 4.51
Obrazek
W pionie: 13mm, poziomie: 15mm

Oczywiście zawsze muszę spartolić chodź jeden strzał... żeby skupienie nie było za ładne :(


Może ktoś opisze jak wykonany tłumik się u niego sprawdził... bądź jaki się nie sprawdził ?
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 83
Rejestracja: 2012-01-21, 19:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Walther LG300

Post autor: Marecki »

Gratuluję nowego nabytku ! :)
Pochwal się ile dałeś ?
Pozdrawiam
Marek
Łucznik wz.70 > Diana 20 > HW97K > CZ200S > GSG92 > Winchester - Walther Lever Action Steel Finish > CZ200S > LG110FT
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Gratulacje nowego nabytku, jedno pytanie ( bo jakoś tego nie wyczytałem, a wścibski z natury jestem :mrgreen: ), z jakiej pozycji strzelałeś te tarcze ?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Zapłaciłem chyba stosunkowo nie dużo jak za sprzęt tak zadbany :) mianowicie 3000zł.

Tarcze 25m pozycja leżąca + rękawica (luneta).
Tarcze 40m -numer 1 i 2 leżąca + pas i rękawica (diopter).
Tarcza 40m -numer 3 leżąca bez pasa tylko rękawica (diopter).


Mam nadzieję, że pierwszy test w terenie będzie w Chrcynnie, może będzie lepszy wynik niż rok temu na fortach Radiowo z HW95 (54pkt) i nie będzie aż tak dmuchało jak wtedy :D
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Kalin pisze:Mam nadzieję, że pierwszy test w terenie będzie w Chrcynnie, może będzie lepszy wynik niż rok temu na fortach Radiowo z HW95 (54pkt) i nie będzie aż tak dmuchało jak wtedy :D
Na pewno nie będzie, Chrcynno to całkowicie inny teren niż Radiowo. ;)

... a i skręć go do 240-242m/s bo przy tym co masz teraz możesz zostać nie dopuszczony do zawodów. 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

No , to gratki :D ... w końcu doczekałeś szczęśliwego zakupu ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Świetny karabin i mam nadzieję, że będziesz z niego zadowolony gratuluję zakupu.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

blind1 pisze:... a i skręć go do 240-242m/s bo przy tym co masz teraz możesz zostać nie dopuszczony do zawodów.
Wiadomo ;) Jutro jak pójdę i będzie trochę czasu to obniżę mu tą prędkość.

Dzięki wszystkim, czekać się opłacało, przynajmniej moim zdaniem. :D Któregoś dnia wezmę aparat to zrobię kilka zdjęć.
Jeśli ktoś chce coś zobaczyć jak wygląda w środku, a nie może znaleźć zdjęć to służę pomocą :)
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

Fajny sprzęcik :mrgreen: .
Jedna rzecz mnie nurtuje - osada. Nieodparcie kojarzy mi się z LGM1, aczkolwiek połączenie osady LGM1 z systemem LG300 uważałbym za udane. To oryginalna osada?
A co do głośności, to polecam tłumik wewnętrzny, 3 teflonowe przekładki, wałki do włosów i korek mosiężny na koniec. Mam coś takiego w LGM2 i jest cichutki (co prawda to tylko 7,5 J).
A ja mam motylka, nie muszkę.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Całkiem możliwe, że to nie osada od LG300 w sumie na to nawet uwagi nie zwróciłem, ale ta jest wg. mnie ładniejsza niż taka jasna :P Najważniejsze że system LG300 :D

Fotki nie moje (sprzedającego).

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Gratuluję pięknego karabinka. :mrgreen:
Co mogę powiedzieć: osada identyczna jak w moim CG90, tylko napędu Ci zazdroszczę i anty odrzutu (nie jestem pewien ale pewnie jest)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 83
Rejestracja: 2012-01-21, 19:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Kalin
Jeżeli masz możliwość to wrzuć Walthera na wagę .
Pozdrawiam
Marek
Łucznik wz.70 > Diana 20 > HW97K > CZ200S > GSG92 > Winchester - Walther Lever Action Steel Finish > CZ200S > LG110FT