QB78 a'la EV2/LGM2/FWB600

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

tomaszszamot
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-10, 14:04
Lokalizacja: Pruszków

QB78 a'la EV2/LGM2/FWB600

Post autor: tomaszszamot »

Witam,

Od jakiegos czasu skrobie swoja pierwsza osade do lekko tuningowanej qbetki. Material to sklejka (3x15mm) wybrałem go po konsultacji na forum :) Inspiracja to tak jak w temacie - głownie aa ev2 ale tez lgm2, fwb600 i wlasna inwencja tworcza.
Nie było latwo bo do dyspozycji mialem tylko wiertarke, dremel i wyrzynarke. Pozatym jako ze to moja pierwsza praca w drewnie bałem sie zeby nie zostawic za malego marginesu przy wycinaniu wyrzynarką co odbilo sie na grubosci warstwy ktorą teraz przyszlo mi zeszlifowac :|

Jako ze prace juz na ukonczeniu, zwracam sie do was Panowie z pytaniem jak najlepiej wykonczyc sklejke zeby po calej tej robocie nagle nie zaczela sie rozchodzic albo puchnac :) Dodam tylko ze moja wizja to bejcowanie na mahoń i na to jakis lakier półmat bezbarwny - nie wiem tylko jak sklejka reaguje na bejce i jakich konkretnie preparatów trzeba sie wystrzegac a ktore stosowac. Chciałbym uzyskac efekt podobny do tego: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 7ce8e53188 (mam nadzieje ze kolega krzysztof nie bedzie mial mi za zle rozpowrzechniania jego zdjec :) )

Narazie moje sklejkowe wypociny prezentuja sie tak (przepraszam za kiepska jakosc zdjec ale tylko telefon mialem pod reka):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

A może lakiero-bejca? Kiedyś robiłem próby z bejcowaniem sklejki i średnio to wyszło. :/
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Poczytaj: "mały rusek po mojemu"
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
Pablorudnik zrobił dwie osady sklejkowe do Iża 61 (jedną mam ja, drugą Luciusz).
Z tego co pamiętam opisuje bejcowanie i lakierowanie.
Moją najpierw zabejcował czarną, lekko rozwodnioną bejcą a potem polakierował.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
tomaszszamot
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-10, 14:04
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tomaszszamot »

Przeczytalem temat o "rusku" :) oraz "projekt osada dla nelo" i juz z grubsza wiem jak powininem wykonczyc swoje drewienko - ale potrzebuje jeszce kilku konkretnych informacji - wiem ze bede osade bejcowal ale wiem tez ze bejca bejcy nierowna - sa bejce wodne,wodno-uretnaowe, spirytosowe, nitro, rustykalne, dekoracyjne (nie wiem co to znaczy ale takie tez sa :) dlatego chcialbym sie dowiedziec jaka bedzie najlepsza.

Po bejcowaniu powinno sie jeszcze lekko szlifowac czy juz zostawic i lakierowac? Pozatym jaki lakier bedzie najlepszy? W temacie o rusku zouwazylem wzmianke o nitro - czy jest to optymalne rozwiazanie? Ponadto czy kupic mat, polmat czy polysk? :) wydaje mi sie ze najczesciej stosuje sie polmat ale jakos nigdy nie zwracalem na to uwagi i teraz nie moge sobie skojarzyc.

Jesli chodzi o lakierobejce to wyglad ostateczny wyjatkowo mnie odrzuca :) dlatego nie biore jej nawet pod uwage.

EDIT:

Nikt nie wykanczal osady z laminatu lub sklejki?
Autor tematow o ktorych wczesniej byla mowa juz chyba nie pojawia sie na forum.