Jak powstawała rękojeśc do Twinmastera

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Jak powstawała rękojeśc do Twinmastera

Post autor: daras »

Ostatnio jak testowałem Twina, to odrysowałem sobie kształt rękojeści i obfotografowałem, a i tak zrobiłem inaczej od oryginału, co by mnie firma Rohm nie posądziła o plagiat :mrgreen:

No więc na początek poszukałem kawałek drewienka, jak się okazało był to orzeszek, który został mi się od ostatniej osady którą robiłem do Piotra.
Obrysowałem kształt z kartki, wyrzynarka poszła w ruch w ruch i wyszło coś takiego

Obrazek

Obrazek

Potem wycinam na frezarce dwa rowki na szerokość systemu pistoletu.


Obrazek

No i dłutkiem usuwam do równej powierzchni naddatek drewna

Obrazek

Kolejny etap to pogłębianie otworu pod zamocowanie systemu. Robię to na wiertarce stołowej wiercąc obok siebie 3 otwory Fi 13

Obrazek


Odwracam rękojeść i wiertłem FI 6 wiercę otwór pod śrubkę mocującą rękojeść, następnie pogłębiam FI 9 na głębokość 30 mm pod łeb śruby imbusowej

Obrazek

Po usunięciu dłutkiem zbędnego materiału wewnątrz rękojeści, otrzymuje coś takiego:

Obrazek

Pierwsza przymiarka, jak widać system wszedł w swoje miejsce, można zacząć następny etap.

Obrazek

Teraz strugiem zbieram część która jest prosta, jednak ustawiona jest do systemu pod pewnym kątem.

Obrazek

Jak widać na fotce można uzyskać idealnie prostą powierzchnie

Obrazek

Pozostaje jeszcze dopasować tarnikiem kształt rękojeści do dłoni. Na fotce gotowy skos z podpiłowanym kształtami

Obrazek

Teraz już tylko papier ścierny wszelkiej granulacji. Na fotce widać już lekko oszlifowane kształty, a strzałką zaznaczona jest kucha jaką zrobiłem, za bardzo podpiłowując drewienko.

Obrazek


Pozostało mi wyrzucić, albo naprawić to co zepsułem. Postanowiłem spróbować tego drugiego.
Powiększyłem otwór, aby przy dalszym szlifowaniu nie pokazał sie otworek w innym miejscu.

Obrazek

Dopasowałem klocek do otworu i wkleiłem na rakol.

Obrazek

Pozostało już tylko doszlifować do kształtów i nałożyć olej

Obrazek

Na sam koniec pozostaje się cieszyć bądź złościć z efektu jaki się osiągnęło

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Jak widać skaza jest widoczna jednak drewno jest dośc śliskie więc trzeba będzie dać dremelek, po tym zabiegu szczegół który mnie drażni powinien zniknąć.
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Zdecydowanie trzeba sie cieszyć. Nie będe pisał już nic więcej Darek na temat twojej pracy z drewnem bo wiesz jakie mam zdanie. A nawet jak bym napisał to byś powiedział że to łatwizna i każdy tak potrafi. Taki skromniacha z naszego prezesa :D
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Po nowym roku zabieram się za Twoje drewienko. :)
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nawet nie śmiem cie Daras poganiać :) No to ja po nowym roku zabieram się za ciułanie gotówki :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Artysta w każdym calu.
Nic dodać, nic ująć ;)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ten to umie. Achhhh.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dzięki za dobro słowo, ale uwierzcie mi że jak sprobujecie to też Wam tak wyjdzie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

Jak widze kolejna super robota, ale powiedz Darku czy nie lepiej by było nawiercić otworek, albo zrobić ciąg paru otworków i zakołkować i potem szlifować ? były ciekawy efekt bez widocznej wstawki... tzn. może ja źle odczytałem zdjęcie, albo czegoś nie widze. A tak swoją drogą mam nadzieje że pamiętasz o osadzie a'la WA2000 :)
Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ha , a nie mówiłem że daras powie że łatwizna i też bysmy tak umieli :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Dopisuję się do listy klakierów ;) Co ja Ci Darku powiem? Niejeden kornik mógłby się wiele od szanownego o drewnie nauczyć... :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

A do jakiego karabinka ma być ta osadka WA2000 ?
Jakoś sobie jej na wiatrówce nie wyobrażam...
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19