Bullpup Skorpion-pierwszy polski bulik

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Pekator.com
Posty: 8
Rejestracja: 2011-11-05, 22:03
Lokalizacja: Polska

Bullpup Skorpion-pierwszy polski bulik

Post autor: Pekator.com »

Witam jak kiedyś wspominaliśmy, będziemy od czasu do czasu pokazywać tu nasze nowinki. Jako że właśnie taka nowinka powstała, śmiem ją zaprezentować publicznie po raz pierwszy właśnie na tym forum. Historia powstania tego karabinka była dość prosta, chcieliśmy wstrzyknąć trochę jadu w pewnego gościa, stąd też właśnie nazwa Skorpion. Niestety nie zdążyliśmy przed świętami zrobić do niego osady z powodu nawału pracy, no a sam karabinek był tworzony jakby po godzinach w czasie wolnym od pracy. Nie zrobiliśmy również testów też z braku czasu. Testy jednak będą zrobione i to na Bemowie, bo już komuś to obiecaliśmy, a słowa lubimy dotrzymywać. Przedstawiona na zdjęciach wersja to typowy bulik, jednak bez problemu można zamienić jedną dźwigienkę w spuście i zamontować w typową osadę, bądź protezę. Co do osad to pewnie jak się orientujecie to możliwości mamy na prawdę spore. Nie będę opisywał i zachwalał walorów tego bulla bo życie zweryfikuje czy jest to coś warte. Pierwsze próby jak pisałem wyżej zostaną wykonane w nowym roku po uprzednim ustaleniu terminu z chłopakami z Bemowa. Wybaczcie nam że pisaliśmy ten tekst w wyniosłym i zarozumiałym tonie, bo to nie pierwsze PCP które zostało wyprodukowane w kraju, przed poprzednikami chylimy czoła i gratulujemy iż byli pierwsi. Jest to jednak niezaprzeczalnie pierwszy bull, zrobiony na szybko bo przez miesiąc czasu i stworzony po trochu na częściach DCMa który z różnych powodów nigdy nie ujrzał światła dziennego. W karabinku zamontowany jest regulator ustawiony na 90 Bar, a sam karabinek strzela z energią 16 Julków.



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

O Wy sprytne bestyjki :)
Fajnie wygląda a osada doda mu smaczku.
Kurka jaka fajna szyna do montażu optyki, to Wasz pomysł czy zapożyczony?
Pekator.com
Posty: 8
Rejestracja: 2011-11-05, 22:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: Pekator.com »

Wszystko jest naszym pomysłem i wykonane zostało przez nas, wszystko prócz lufy, którą kiedyś dostaliśmy w prezencie od Kaburka35 :mrgreen:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Czekam tylko aż będzie możliwość pyknąć z tego ustrojstwa. Gratuluje wam chłopaki bo obserwuje i kibicuje wszystkim projektom ze Swarzędza od samego prawie początku. Nazwę tylko mogliście inną zarzucić bo skorpin już był u bsa, ja np proponuje venom (a jeszcze lepiej po Polsku "JAD" tak żeby w temacie jednak zostało.
Diablik + Waver v10 2-10x38
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Gratulacje.Fajnie,że komuś się chce tworzyć coś takiego.
Pewnie,podobnie jak SP7, zostanie "potępione" jako "niebrytjskie",ale co tam.
Jako negatywnie nastawiony do wszystkiego co pochodzi z tej nędznej wysepki trzymam kciuki za Wasz projekt.
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Fajny fajny, ale z przykrością muszę stwierdzić, że SP7 bardziej mi się podoba. Ale gratuluję wyrobu naprawdę fajna pukawka.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Wielkie mi co, ot zwykła rura zatkana z obu stron korkami, z druga rurą imitującą lufę, ciekawe czy to, to chociaż strzela. :/
guntuning.com
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Będziecie gotowi , to czekamy na hasło Obrazek ... potestujemy , potestujemy ... Obrazek ...
januszrg pisze:Pewnie,podobnie jak SP7, zostanie "potępione" jako "niebrytjskie",ale co tam.
A to niby dlaczego ?? Ja mam zastrzeżenia do marketingu SP7 , bo niby polska myśl techniczna . ale dla "herbaciarzy" i to oni zobacza testy i wyniki w pierwszej kolejności :/ ... to po kiego promować w Polsce wielką niewiadomą ... ???

A "Skorpion" vel "Jad" :mrgreen: z założenia ma konkurować z ze znanymi , popularnymi markami PCP i taką konkurencję nalezy rychło udowodnić ... :D

daras pisze:Wielkie mi co, ot zwykła rura zatkana z obu stron korkami, z druga rurą imitującą lufę, ciekawe czy to, to chociaż strzela.
Jak nie wypchnie śrutu , to wstawimy gumę od majtek ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
stiven22
Posty: 209
Rejestracja: 2011-01-06, 13:09
Lokalizacja: Wilkowuje

Post autor: stiven22 »

Ja tam chce zobaczyć to ustrojstwo wraz z opałem i dopiero potem pochwale.
Air Arms s410f 4,5 mm +BKL 237 + Hawke varmint II 4-16x44 AO Mil Dot
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

Ładne cacko, oby tak dalej.
Skoro Radom nie raczy dostrzegać potencjalnego rynku, to pozostają manufaktury.
W końcu w Rosji robią w ten sposób całkiem wymyślne konstrukcje.
Marzy mi sie konstrukcja modułowa, z której zmieniając lufę, osadę i kartusz można zrobić protezę do HFT, składany karabinek do rekreacji, a nawet pistolet do strzelania silhouette. I wszystko w poręcznej walizeczce w stylu desperado :).
W każdym razie trzymam kciuki.
A ja mam motylka, nie muszkę.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Ja bardzo chętnie zobaczę ten sprzęt na Bemowie, tak jak pisał Przemek, duży plus, że wychodzicie z tym do rodaków i testy mają być w gronie potencjalnych użytkowników. Trzymam kciuki za ten projekt :mrgreen:
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Witam jestem jak najbardziej za !!! takimi projektami :mrgreen:
I nawet sam od jakiegoś czasu kroje pewien projekt ;) Tylko mam jedno pytanie czy w Polskim prawie są jakieś obostrzenia które zakazują bądź wymuszają na producencie takiego sprzętu spełnienie jakiś wymogów pozwoleń itp. ?
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Fajne, chciałbym zobaczyć w osadzie -gotowy karabinek. Przewidujecie może też wersję "normalną" (tzn. z kolbą)?
Te dwie rury.... możnaby pokusić się o osadę jak w boku....
Fajny projekt, szczerze gratuluję i trzymam kciuki za powodzenie :)
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Tylko mam jedno pytanie czy w Polskim prawie są jakieś obostrzenia które zakazują bądź wymuszają na producencie takiego sprzętu spełnienie jakiś wymogów pozwoleń itp. ?

Tak są, dla spokojności kartusz może być nabijany tylko do 200Bar i limit energii do 17J. Oczywiście tak musi być to wykonane żeby nie można tej energii zmieniać bez ingerencji w system.
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

maximus pisze:... Nazwę tylko mogliście inną zarzucić bo skorpin już był u bsa, ja np proponuje venom (a jeszcze lepiej po Polsku "JAD" tak żeby w temacie jednak zostało.
Venom też już jest... nawet mam takowego w zbiorach :P
SKORPION to tylko prototyp.... a docelowo pewnie idąc tym trybem nazwa bedzie VIPER - by daleko od tytułowego jadu nie odchodzić :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2011-12-27, 21:22 przez woytan, łącznie zmieniany 1 raz.