Crosman 1077

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Barnard
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-23, 14:10
Lokalizacja: Krakow

Crosman 1077

Post autor: Barnard »

Zanim posypią się gromy na mnie, to przyznaję że powodem zakupu mojego skośnookiego Crosmana 1077 był "chłyt" marketingowy pana w sklepie sieci m....pl Na pytanie: panie, co na początek dostałem dawkę czarów pana sprzedawcy... że mianowicie Crosman to taki hamerykański czyli że najlepszy, a potem to już mu łatwo poszło :cry:
No cóż, po kilku paczkach różnych śrutów, mogę stwierdzić co następuje:
- CO2 jest wygodnym patentem, brak odrzutu, crosek jestb. Lekki
- spożycie śrutu - wiadrami... dokupiłem 3 magazynki... i poszło
- niestety jakość przeszła w ilość, do 20 m jakoś bije pierwsze 2 magazynki po 12, potem albo zmienić dystans albo nabój co2
- ...bo jeśli tego nie zrobię to dalej balistyka jak z moździerza..

Reasumując, fakt, co ja chciałem za 300 zł, kto tanio płaci, dwa razy płaci.. teraz przed żoną się tłumaczę, że ta następna to już na pewno..

I mam dylemat - która? Budżet tak do 1000 zł, z haczykiem małym, bez optyki - myślę dokończyć Point Precision który mam teraz.
GAMO Whisper IGT + Point Precision 3-9x40 GD
Crosman 1077 + chiński ołówek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a trzeba było od tego zacząć: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 ...

A tak nb. - mleko sie wylało, jakby...
Ostatnio zmieniony 2011-10-23, 19:50 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

W trakcie oczekiwania na gromy zajrzyj tutaj http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 ;)

A wracając do tematu,to w limicie,jaki sobie narzuciłeś jest dość spory wybór... sprężyn oczywiście. Choćby Slavia 634, HW 30 i sporo innych. Czytaj...czytaj...
pytaj...i znów czytaj...i najważniejsze... słuchaj rad kolegów po lufie,a nie sprzedawców.
Barnard
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-23, 14:10
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Barnard »

Czytam, czytam, jak na razie "szortlista" troche za długa. Slavia 634 i HW 30 wzięte pod uwagę też. I jezcze może jakaś Diana.
A tak na szybko - czy GAMO w ogóle odpuścić sobie Waszym zdaniem?
Tylko Deutschland albo UK lub Ceska rep.?
GAMO Whisper IGT + Point Precision 3-9x40 GD
Crosman 1077 + chiński ołówek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tu masz karabin jak marzenie...zapomnij o czeskiej prehistorii...i innych ledwo-pstykadełkach :evil:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=852 ... ca40fb39ef
Barnard
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-23, 14:10
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Barnard »

Dzięki dzięki, muszę się tą sztuką zainteresować.

A patrząc na Twoją stopkę (tę pod nickiem :mrgreen: ) to wiatrówka = HW, innej matematyki nie ma?
GAMO Whisper IGT + Point Precision 3-9x40 GD
Crosman 1077 + chiński ołówek
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Poważnie potraktuj rady kolegów z forum a na pewno nie wpuścisz się w maliny....wiem co mówię strzelam od niedawna ale nie zawiedli mnie jeszcze.....Jak mogę delikatnie coś od siebie to powiem , że w tej kwocie możesz wyrwać niezłą BSA.Naprawdę wiatrówki godne uwagi....Oczywiście są lepsze ale BSA też jest godna zainteresowania.Zwłaszcza po przesiadce z crosmana ...zobaczysz jaka różnica w wykonaniu ,skupieniu ,kulturze pracy i radości strzelania :lol: :lol:Ale wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz wiatrówkę,czego od niej oczekujesz do czego będziesz strzelał i na jakich dystansach.W tej cenie wybór ogromny..... :P
Barnard
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-23, 14:10
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Barnard »

pala30 pisze:Poważnie potraktuj rady kolegów z forum a na pewno nie wpuścisz się w maliny....wiem co mówię strzelam od niedawna ale nie zawiedli mnie jeszcze.....Jak mogę delikatnie coś od siebie to powiem , że w tej kwocie możesz wyrwać niezłą BSA.Naprawdę wiatrówki godne uwagi....Oczywiście są lepsze ale BSA też jest godna zainteresowania.Zwłaszcza po przesiadce z crosmana ...zobaczysz jaka różnica w wykonaniu ,skupieniu ,kulturze pracy i radości strzelania :lol: :lol:Ale wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz wiatrówkę,czego od niej oczekujesz do czego będziesz strzelał i na jakich dystansach.W tej cenie wybór ogromny..... :P
Hej, a które z bsa w tym budżecie polecasz?
GAMO Whisper IGT + Point Precision 3-9x40 GD
Crosman 1077 + chiński ołówek
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Powiem ci tak kolego...na tym forum nie ma zbyt wielu fanów bsa chodź naprawdę nie wiem czemu.Mogę polecać tylko to co sam mam lub z czego strzelałem.Ja posłuchałem rady kolegi z tego forum i zakupiłem moja wiatrówkę BSA supersport tactical 4.5mm używaną za około 400 złotych.Wiatrówka była po wymianie sprężyny ,pełnym smarowaniu i dołożono tłumik w serwisie rusznikarskim na wszystko miała papierki z pieczątkami.Za ta kwotę dostałem wiatrówkę która wykonaniem i skupieniem bije na głowę wszystkie hatsany ,turkany, bmk,baikały ,nie mówiąc już o Chinkach i wielu innych markach.Oczywiście nie jest to HW ale też nie kosztuje tyle .Powiem tak ,posiada piękną oksydę ,fajny spust ,jest lekka ,celna ,posiada extra bakę ,fajnie kopie.Co prawda musi być na niej silna optyka bo robi z tanich lunetek grzechotki , ale leapers wystarczy w 100% i nie jest bardzo drogi.Twój pp tez powinien podołać.Generalnie jestem bardzo z niej zadowolony.Na strzelnicy w Dąbrowie Górniczej gdzie strzelam ,również zbiera dobre opinie od bardziej zaawansowanych strzelców niż ja strzelających z dobrych drogich wiatrówek.Strzelam z niej na dystansie od 10-70 metrów z naprawdę dobrą skutecznością.Wrzucam ci parę fotek i tarczkę ..Oczywiście masz do dyspozycji tysiaka więc pewnie możesz kupić coś lepszego.Ale jeżeli traktujesz strzelanie rekreacyjnie z lekką nutką powagi to czy warto wydawać aż tyle.Decyzja należy do ciebie , ja tylko przybliżyłem ci nieco bliżej sylwetkę BSA SUPERSPORTA.Korzystam z niej i naprawdę bardzo polecam w kategorii że tak to nazwę ,,w miarę poważna rekreacja'' :> :>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Barnard pisze:HW, innej matematyki nie ma?
Jest, ale tylko besa...posiadałem kolejno cztery BSA, na przemian z trzema HW :lol:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:Jest, ale tylko besa...posiadałem kolejno cztery BSA, na przemian z trzema HW
Be Hw sa .... :mrgreen:

Ale pala30 rację ma ... Bsa tactical ma to coś ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ale i ten supersporcik z niezłą lupką...miałem takiego, warto zadzwonić do sprzedawcy i zakończy przed czasem :P :lol:
http://allegro.onet.pl/wiatrowka-bsa-su ... 96676.html
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Bardzo fajna aukcja i cena fajna tylko , że drewienko nie posiada już tej fajnej baki co polimer...
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

pala30 pisze:Bardzo fajna aukcja i cena fajna tylko , że drewienko nie posiada już tej fajnej baki co polimer...
Dodam jeszcze jedno, ma długa lufę w porównaniu z 'Tacticalem'.
Jak ktoś nie wprawiony w sprężynach to będzie pomstował.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

SlaweQ pisze:Dodam jeszcze jedno, ma długa lufę w porównaniu z 'Tacticalem'.
Sławek - tactical to tylko rodzaj osady, kolega Krystian w postach powyżej ma supersporta (długa lufa, otwarte, brak tłumika) w tacticalu, a system w SS, lightningu jest ten sam .