FWB 100

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

FWB 100

Post autor: krystian »

Witam
Model 100 gdy wchodził do użytku miał przed sobą naprawdę trudne zadanie - zdystansować i zarazem przedłużyć wspaniałą reputacje firmy po rewolucyjnym FWB 65, który zrobił zawrotną karierę i który wraz ze swoimi modyfikacjami - FWB 80 i mniej udanym FWB 90 z elektronicznym spustem zdawały się niepodzielnie królować na strzelnicach . Niestety czas spreżyn w wyczynowym strzelectwie tarczowym przemijał i nastała moda na pistolety na wcześniej skompresowane powietrze PCA . Dość szybko wypracowano pewien kanon pistoletu tego systemu i w odróżnieniu od rekreacyjnych pistoletów PCA większość wyczynowych pistoletów PCA są to pistolety nazwijmy to z "dolnym naciągiem" . Takim też klasycznym przykłądem jest FWB 100 .

Pistolet ten okazał sie bardzo udaną konstrukcją i podobnie jak wielki poprzednik doczekał sie modyfikacji - FWB 101 , 102 i 103 .
Jego cena to 0k 300 euro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

(tekst autorstwa Andrzeja Kliszewskiego)
krystian
Ostatnio zmieniony 2007-10-28, 23:55 przez krystian, łącznie zmieniany 3 razy.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

marzy mi się taki, ale żona przez najbliżesze 10 lat nie pozwoli na pewno ;)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

weź mi nawet nie mów, jakbym miał kupić pistola to właśnie to ;), a do kolekcji jeszcze walther LGM 2 oraz FWB 150 ;)
PFTA
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

A ja miałem okazję ale nie kupiłem, nie z powodów finansowych tylko po co jak nie trafię tak jak on potrafi.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.