Celownik do Slavi 631 Lux

Moderator: Hiszpan63

Tommy
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-21, 17:29
Lokalizacja: middle of nowhere

Celownik do Slavi 631 Lux

Post autor: Tommy »

Witam,

niedawno dostałem od kolegi kawałek Slavi 631 Lux, bez lufy bez sprężyny i bez tłoka.
Kupiłem zestaw "tuningowy" i lufę i Slavia strzela. O dziwo celownik była prawie ustawiony. Chciałem założyć jej celownik optyczny, miałem do dyspozycji celownik od QB57 oraz Norcona 4x20. Niestety nie jestem w stanie go ustawić ponieważ strzały zawsze padają dużo pod punkt 0.

Jaki celownik polecicie mi do Slavi, potrzebuje coś taniego ponieważ wiatrówkę chciałem dać komuś w prezencie.

Jestem oczywiście amatorem, ale jest to 4 celownik optyczny jaki ustawiam, ustawiałem już celownik w QB57, Hatsan 80 STG, Chińskim wynalazku z beartrap-em oraz w prawdziwym kałasznikowie 74 (wersja krótka z celownikiem na bocznej szynie) i zawsze się udawało.

Stosuje "domowy sposób ustawiania" czyli wieszam zwykła tarczę w odległości 10m, broń wkręcam w imadło do broni. Strzelam poprawiam aż mniej więcej strzela w środek. Potem poprawiam na 20m i zazwyczaj wystarcza.

Niestety Slavia wali 10-15cm niżej, na dodatek poza obszarem który widać w celowniku. Początkowo wydawało mi się że Slavia jest krzywa lub lufa nie do końca pasuje ale okazało się że kolega też na slavię 631 i po próbie ustawienia na niej, skończyło się identycznie. 10-15 cm pod cel.

Możecie mi coś poradzić ?
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Pewnikiem typowy "walor" sławci - oklapła lufa. :oops:
Sprzwdż równoległość lufy w stosunku do powierzchni cylindra na którym jest frez pod optykę.
Jeżeli są równoległe, ( w co silnie wątpię ) to przyczyna może leżeć jeszcze w lupce.
Bo za solidna ona to ci za prawdę nie jest ! :mrgreen:
To że na oryginalnej muszcze i szczerbince jest dobrze, a są one przecież montowane tylko i wyłącznie na lufie, może tylko potwierdzać brak liniowości z szyną.
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Tommy pisze: czyli wieszam zwykła tarczę w odległości 10m, broń wkręcam w imadło do broni.
Dodam jeszcze że sprężynówek , a taka jest slavka 634 do zerowania lunety nie montuje się w imadłach :P
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Tommy
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-21, 17:29
Lokalizacja: middle of nowhere

Post autor: Tommy »

Coś w tym jest, moja ma opad około 2-3mm , pożyczona ma może 1mm albo wcale a mimo to obie walą dużo niżej. Nowa lufa była razem z zatrzaskiem/zamkiem.

Chciał bym dać w prezencie dobrą wiatrówkę, na dodatek miała być z celownikiem. Dlatego jeżeli istnieje jakiś sposób naprawy Slavki to było by dobrze w przeciwnym wypadku dam w prezencie mojego Hatsan-a bo kupiłem dziś kolejny nabytek RANGER 200S 5.5mm. Tylko wolał bym się nie pozbawiać wiatrówki 4.5mm. Przy grilu się przydaje.

Jeżeli mogę was prosić o jakąś radę, czy warto jest próbować naprawiać slavkę czy od razu sprzedać ją a dać Hatsan-a ? Zależy mi aby prezent był sprawny ponieważ jest on dla mojego długoletniego współpracownika.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Aby uzyskać większy zakres regulacji w pionie , podłóż pomiędzy tylny uchwyt montażu a lunetę pasek kliszy . Powinno to pomóc przy klapniętej lufie .

Tu jeszcze ciekawsze rozwiązanie skopiowane z archiwum bron.iweb.pl.
Wiatrówki - Slavia 631 klapnięta lufa - rozwiązanie problemu
silver_stas - Sob 05 Sie, 2006 8:40 pm
Temat postu: Slavia 631 klapnięta lufa - rozwiązanie problemuZ racji , że ten problem często pojawiał się na forum i nie znalazłem odpowiedzi , podaję mój pomysł . Sprawdzone na starej Slavi 631 w której po założeniu optyki zabrakło regulacji i zero na 22 m można było ustawić dopiero na 1 dolnym Mildocie , co jest raczej wkurzające. Należy więc "podnieść lufę" , a osiąga się to obniżając mocowanie kostki lufy w zatrzasku. Kostka lufy opiera się o bolec umocowany w cylindrze i to ustala położenie lufy w pionie. Teraz po kolei : 1) wymontować lufę z kostką z wiatrówki 2) wymontować zatrzask lufy i sprężynkę 3) umieścić kostkę lufy w imadle zabezpieczając przed uszkodzeniem oksydy 4) pilnikiem iglakiem półkolistym rozpiłować tę część gniazda zatrzasku lufy która opiera się o bolec ustalający w cylindrze. Ważne !!!!!!!!!!! : rozpiłowujemy delikatnie , zmontować wiatrówkę i sprawdzić efekt , demontaż , piłujemy itd . Należy to robić naprawdę ostrożnie , bo do zebrania jest ułamek milimetra , a jeśli się wypiłuje za dużo to dopiero jest problem. Zyczę powodzenia Staszek
http://bron.iweb.pl/printview.php?t=252 ... f8210fb3b0
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Tommy
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-21, 17:29
Lokalizacja: middle of nowhere

Post autor: Tommy »

Bardzo dziękuj spróbuje to wykonać.