Celność Łucznika

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Rlyeh pisze:Ponoć Łuczniki są niecelne, przynajmniej na iwebie;
Wszyscy wiedzą , że to wymagający pistolet , ale niewielu jest w stanie sprostać wymaganiom Łucznika ;) ... a tu trzeba cierpliwości i ... treningu .

[ Komentarz dodany przez: Rlyeh: 2011-10-20, 22:18 ]
Wydzielone z tego tematu.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Chwat
Posty: 59
Rejestracja: 2010-10-20, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Chwat »

Hiszpan63 pisze:
Rlyeh pisze:Ponoć Łuczniki są niecelne, przynajmniej na iwebie;
Wszyscy wiedzą , że to wymagający pistolet , ale niewielu jest w stanie sprostać wymaganiom Łucznika ;) ... a tu trzeba cierpliwości i ... treningu .
Jakiego śrutu używasz do Łucznika? Mierzyłeś na chrono parametry? Ja, ostatnio mierzyłem na swoim Łuczniku: JSB 0,475 - 99m/s, 2,3J a na H&N Match Kugeln 90m/s i 2,2J.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Chwat pisze:Jakiego śrutu używasz do Łucznika? Mierzyłeś na chrono parametry? Ja, ostatnio mierzyłem na swoim Łuczniku: JSB 0,475 - 99m/s, 2,3J a na H&N Match Kugeln 90m/s i 2,2J.
Owszem ... kiedy brałem z Cekausu , miał 100m/s na JSB ... z czasem 96m/s , od początku do końca +/- 1,5 m/s ... ale najlepiej strzelał na expresie. green_thunder miał egzemplarz 4J bez żadnych czarów.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Chwat
Posty: 59
Rejestracja: 2010-10-20, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Chwat »

Hiszpan63 pisze:
Chwat pisze:Jakiego śrutu używasz do Łucznika? Mierzyłeś na chrono parametry? Ja, ostatnio mierzyłem na swoim Łuczniku: JSB 0,475 - 99m/s, 2,3J a na H&N Match Kugeln 90m/s i 2,2J.
Owszem ... kiedy brałem z Cekausu , miał 100m/s na JSB ... z czasem 96m/s , od początku do końca +/- 1,5 m/s ... ale najlepiej strzelał na expresie. green_thunder miał egzemplarz 4J bez żadnych czarów.
Express 0,51g to nie jest śrut tarczowy a o taki właśnie pytałem. Chodzi mi o sprawdzony śrut tarczowy w tym pistolecie. Może też inni mają jakieś doświadczenia?
Robiłem też test na ukraińskim Skarabey 0,28g i pomiar różnił się bardzo, np. 120 i 81.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Chwat pisze:Express 0,51g to nie jest śrut tarczowy a o taki właśnie pytałem.
Zapytałeś jakiego używałem do Łucznika ... o tarczowym nie wspominałeś :mrgreen: Generalnie płaskie śruty kiepsko latają w Łuczniku . Być może dobre , pistoletowe , o małej masie , będą skuteczniejsze.
Chwat pisze:Robiłem też test na ukraińskim Skarabey 0,28g i pomiar różnił się bardzo, np. 120 i 81.
Razem ze śp. peyalo , również robiliśmy takowe i zdecydowanie było do bani. Jeszcze tam do 10m , jako tako w zamkniętym pomieszczeniu.


Się uprasza Administrację o upchnięcie postów o Łuczniku do stosownego tematu :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Jeśli chodzi o pistol Łucznika to mi najlepiej strzelało się z GECO DYNAMIT NOBEL chyba 0,46 g .
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli chodzi o łucznika, to niech nikt nie spodziewa się po nim celności, tylko w miarę poprawny, niedorobiony , ciężki mel.. :evil:
...i proszę nie pisać "legendarny", bo jak znasz legendę, to ją przytocz...