Dampa

Moderator: Hiszpan63

doger
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-23, 18:54
Lokalizacja: PL

Dampa

Post autor: doger »

Witam.Na początek życzenia wesołych świat i szczęśliwego nowego roku. :>

Ostatnio bardzo dziwnym zbiegiem okolicznośći(szczeguły dosyć nudne) stałem sie posiadaczem Diany 350 Magnum 5,5mm w wersjii FAC.Od poprzedniego włściciela dowiedziałem sie że moc karbinka to ok 31J.dowiedziałem sie również od niego o konieczności rejestracjji takiego karabinka co zamierzam uczynić,nowa zabawka bardzo mi sie podoba i strzelanie też więc nie zamierzam odpuszczać.

Czytałem trochę o optyce na wiatrówkach i wiem że lunety nie maja lekko.
wyczytałem tez że pewnym ratunkiem jest montaż typu DAMPA,jednak nigdzie nie doczytałem się konkretów czy taki wynalazek w dostatecznym stopniu ochroni lunetę na takim silnym karabinku,dodam że mam zamiar zainwestować w lunetę z takim montażem max 500zł. z czego 250 to montaż czyli luneta raczej z dolnej pułki i raczej o stałym powiekszeniu x4 lub x6.
Czy ktoś może mi udzielić rady w tej sprawie,z góry dzięki :D
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nie ma stu procentowych zabezpieczeń przed uszkodzeniem lunety na wiatrówce, montaż Dampa napewno przedłuży jej żywot. Co do lunety za 250 zł na taka mocną wiatrówkę to nie wiem co można założyć, musisz pomyśleć o lunetach zza wschodniej granicy jak Belomo Womz czy POSP i chyba będziesz musiał dołożyć coś grosza.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Witam mocarza ;)
Dampa na pewno pomoże, jak wspominał kol. Prezes.
W tej cenie można trafić używkę vomz-a, posp-a, belomo raczej nikt się nie pozbywa( poza jednym baranem, którego zresztą znam :oops: ). Zanim cokolwiek kupisz, dobrze przemyśl. Nietrafny wybór i lupka wyjdzie Cię 600-700 zamiast np. 300,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Cześć.
Niestety z Mocą nie ma żartów. ;) Możesz pokusić się o Bushnell'a używkę, choć nikt nie da głowy, że wytrzyma.
Może Radecek coś doradzi On chyba z FAC'a strzela
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Nie z FAC-a, tylko mogącego być FAC-em :P . HW 90 ma limitowego, aczkolwiek konstrukcja przewiduje większe możliwości...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
doger
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-23, 18:54
Lokalizacja: PL

Post autor: doger »

Witam.Co do optyki to szukam czegoś w stylu Delty lub Leapersa z tych tzw, mini.
Np:http://kolba.pl/leapers-series-6x40-mil ... p-153.html
lub:http://kolba.pl/delta-optical-sherman-4x32-p-33.html
Teoretycznie,niewielkie rozmiary i mała masa tych lunet oraz minimalna ilosć elementów ruchomych(brak zoomu i AO) na dampie powinny wytrzymać.
Tak mi sie wydaje.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Wszystkie mini mają kiepski obraz-logiczne :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
doger
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-23, 18:54
Lokalizacja: PL

Post autor: doger »

Owszem te o średnicy 20 napewno ale 32lub 40 to raczej standard,zato są dość krutkie co powinno raczej pozytywnie wpłynąc na ilość swiatła które dociera do okularu.
Fakt że za tą kasę obraz raczej nie będzie rewelacyjny,tyle to już wiem ;)
Teoretycznie może też mieć to wpływ na żywot lunety uwzględniając że krutszy i lżejszy element w mniejszym stopniu reaguje na wsztrząsy niz długi i ciężki.
Chociaż moge być w błędzie,nie jestem fizykiem ale to raczej logiczne.
-
Proponuje pozostawić narazie ten temat ze względu na dzisiejszy dzień,każdy pewnie ma swoje do zrobienia(żonie trzeba pomóc,dzieci zabawic i td.) :mrgreen: .
Po świętach też jest czas.
Jeszcze raz serdeczne życzenia wesołych świąt.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez doger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Wydaje mi się że jedynym sensownym rozwiązanie jest Białoruska luneta na tena karabin np. 8x42 WD taki jak tu. http://images24.fotosik.pl/185/97e634a33351cf28med.jpg Cena jest w miarę i montaż jest nieodłącznym elementem lunety.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
doger
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-23, 18:54
Lokalizacja: PL

Post autor: doger »

Witam.
znalazłem to coś :
http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/in ... id_tow=209

no fajne jest tylko jak to założyć na szynę 11mm bo piszą że na 19 jest.
jak by do tego jeszcze miało siatkę dragunowa to było by mniodzio :)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Można coś dokupć w rodzaju redukcji. Ja taką redukcję będę robił sobie w pracy. Jedną już zrobiłem ale się okazało że, nie jest to 19mm tylko 17mm. Więc będę robił drugą. Ale jeszcze nie wiem kiedy. Mój celownik jest z siatką dragunova właśnie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Być może to dałoby radę
http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/in ... id_tow=195
Co prawda piszą że 20 mm, no ale.
doger
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-23, 18:54
Lokalizacja: PL

Post autor: doger »

Jescze jeden pomysł,diana ma odkręcaną szynę :) może łatwiej było by dostać taką szynę i nie podniosło by to lunety wtedy
doger
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-23, 18:54
Lokalizacja: PL

Post autor: doger »

Albo zakupić Belomo lub Piłada i do tego dampe.wyjdzie ze 100zł+/- wiecej niż zakładałem ale to powinno załatwic sprawę w zupełności jeżeli ruska optyka jest taka mocna.
Tak przy okazjii to co lepsze Belomo czy Piład bo cena zbliżona.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Belomo, jak dla mnie, ale z mil-dotem ;) . Ciężko osiągalne, niestety.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS