Celowniki optyczne 2-6x32??

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Celowniki optyczne 2-6x32??

Post autor: benio »

Witam wszystkich :)
Chce poprosić o opinię jw w temacie.
Są do kupienia w zależności od sprzedającego i "m-ki" za 159 zł minimum do gdzieś 219zl.
Jak na nie popatrzeć,mają praktycznie takie same parametry,budowę,wyposażenie dod.
Jedyna różnica -jaką zauważyłem-to umieszczenie pokrętła reg.moc podświetlenia siatki celowniczej:jedne mają owo pokrętło umieszczone na okularze,inne -z lewej strony,jako dod. pokretło.Wszystkie mają AO-to plus
I tak zastanawiam się,czy to wszystko :"jeden czort" :mrgreen: ?? ,czy jest jakaś istotna różnica?
Mam lekką,slaba wiatrowkę i DOE,które teraz mam na nią założoną jest ciut przyduża i przyciężka.
Pytanie-jaka ,jest jakość optyki w tych lunetkach? np w porównaniu do optyki DOE?
Może,któryś z Kolegów miał w ręce jedną i drugą ?
Druga sprawa,te celowniki są lżejsze od "entry"-też dla mnie istotne.
Pomijam ,już fakt ,że siatka celownicza to ta "łucznicza",chyba tylko z Deltyoptical,tego typu lunetki mają duplex.
W ogóle,jak oceniacie ich jakość?
Rad będe za opinie ,uwagi. :)

j
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Użytkuję taką mini lunetkę i powiedzieć mogę że dla mniej wymagającej osoby do rekreacji może być.
Z DOE nie mam porównania, lecz polecam mały test mini lunetek Delty z innego forum http://www.airguns.pl/optyka-celowniki- ... ical-entry
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jeżeli masz karabinek "normalnych" rozmiarów , to nigdy nie będziesz w stanie zamontować takiego celownika tak by wygodnie złożyć się do strzału. Chyba , że masz baaardzo długa szyję. W porównaniu z Deltą wypadają blado ... I żeby nie było ... miałem kilka , ale wszystkie montowane na iz-ach 61. Tam się sprawdzały ...
benio pisze:Pomijam ,już fakt ,że siatka celownicza to ta "łucznicza",chyba tylko z Deltyoptical,tego typu lunetki mają duplex.
Są również MilDoty Blog-a oraz 3-9x32 AO Mini Leapersa , tylko cenowo , to już dużo wyżej ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Miałem Beniu onegdaj takiego Bloga 2-6x32 jeszcze na gładkolufowej QB-78 kal. .177 - jeszcze gładkolufowej.
Regulacja AO na obiektywie, krzyż Nr-1- myśliwski (niestety).
I ten krzyż był w zasadzie jedyną wadą tej lupki.
Znasz moje zdanie i wiesz że wybredny w optyce nie jestem, bo to i taktylko zabawa (dla mnie ).
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

A ja zaproponuję Ci lupkę BARSKA 2-7x32 AO. Co prawda użytkuję obecnie nieco większą wersję,ale wymienioną wcześniej testowałem wczoraj i ......już zamówiłem :D . Relacja jakość-cena baaaardzo przyzwoita.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

januszrg pisze:A ja zaproponuję Ci lupkę BARSKA 2-7x32 AO. Co prawda użytkuję obecnie nieco większą wersję,ale wymienioną wcześniej testowałem wczoraj i ......już zamówiłem :D . Relacja jakość-cena baaaardzo przyzwoita.
Świetna propozycja, posłuchaj kolegi.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Celowniki optyczne 2-6x32

Post autor: benio »

O Barskiej nic a nic nie wiem :( .
Pytanie-jak ostrzy -od ilu metrów na 6 krotnym powiększeniu?
Chodzi o to,że Dianą 240 clasic można efekt. strzelać na te 20m.Ja strzelam nią na podwórku na dystansie te cca14m i wtedy ,jest wystarczająco "mocna".
Używając DOE-mogę max. nastawić na 4x,dalej jest klopot.
Ja wiem,że normalnie na taki dystans ,strzela się bez optyki,ale..mam swoje lata i wzrok kiepski,stąd kombinuje,by sobie polepszyć.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

To są wzmacniane lupki z serii AirGun. Ja mam obecnie 3-12x40 AO i ostrzy bardzo ładnie od 8-10m.Bez problemu wytrzymuje na moim "Składaku" (kompleksowo tuningowana BMK 19 z lufą HW).
benio pisze:Ja wiem,że normalnie na taki dystans ,strzela się bez optyki,ale..mam swoje lata
Ja też mam swoje lata....i wzrok zjechany zawodowym spawaniem :lol: .
Na temat "Barskiej" założyłem kiedyś taki temat: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4382 poczytaj,może coś Ci wyjaśni.
Ostatnio zmieniony 2011-10-03, 13:58 przez januszrg, łącznie zmieniany 1 raz.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

A ja zaproponuję Leapers 3-9x32 AO ostrzy mi od 5m na 3x i przy paralaksie na 25 yard. Jak przestawię paralaksę na 5-6 yardów to spokojnie wyostrzy na 9x. No i oczywiście ma zwykły MD. Cena to koło 270zł z zakrywkami. Więc cenowo porównywalna z Blogami itp.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Celowniki optyczne 2-6x32

Post autor: benio »

Ale Panowie-pięknie dziękuje za rady :) .
Pomysł zmiany celownika,już dawno chodził mi po głowie.
Tak się złożyło,że DOE,którą miałem założoną na Dianę,musiałem odesłać w ramach gwarancji do naprawy-"uleciało" pokrętło lewo-prawo,czekam na naprawę.
Mam,jeszcze możliwość tanio kupić Waltera 6x42-jasny obraz,tyle że też duża.
Chyba poczekam - januszrg-kiedy dostaniesz zamówioną Barską,to pewno "skrobniesz" coś na jej temat?
Mnie głównie chodzi o to ,czy na razy6,da się strzelać na moim podwórkowym dystansie te cca10-14m. A propos wieku-ja mam 15 lat z okładem więcej ;)
Mam kolegę :mrgreen: -też spawacza-on nie dość,ze też ma słaby wzrok,to jeszcze wątrobę w rozsypce,jakaś kurcze choroba zawodowa :P .?
Hiszpan63-masz racje,trza mieć szyje jak gęsior :D ,nawet teraz z DOE ,jeszcze nie miałem dobrze,ale zaopatrzyłem się w montaż tzw.przesunięty, który chciałem wypróbować,no lupka nawaliła.
DZIKI slupsk - pozdrawiam :) :) -poniekąd przez Ciebie "męczę się" pisząc na Forum możliwie poprawnie.Wiesz,dobry jesteś-mam wnuka w tym samym wieku-jest z grudnia a tak poprawnie czort nie pisze!
Jeszcze jedno pytanie-gdybym sobie skrocił/uciął/ kolbę tak ze 2-3,5 cm ,to punkt ciężkości.by się przesunąl w kierunku "do strzelca'-chodzi mi o to,by mniej obciażać lewą rękę.
januszrg -w Shargu zamówiłeś lunetę?
Pytam,bo nie znam tego sklepu w ogole-na military .pl też jest ta luneta,pare zlotych droższa.
W opisie podają wagę-380 gram w Shargu-440 :?
Ale sie namęczyłem :roll:
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

benio pisze:januszrg -w Shargu zamowileś lunete?
Owszem,w Sharg-u zamawiałem,tę większą też.I jeszcze parę innych rzeczy. Szybko i bezproblemowo.

Jak tyko dostanę przesyłkę to co nieco skrobnę.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Benio na x6 będzie ci ostrzyć na oczekiwanym przez ciebie dystansie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

benio pisze:Jeszcze jedno pytanie-gdybym sobie skrocił/uciął/ kolbę tak ze 2-3,5 cm ,to punkt ciężkości.by się przesunąl w kierunku "do strzelca'-chodzi mi o to,by mniej obciażać lewą rękę.
Niestety , efekt po ucince kolby, będzie zgoła odwrotny . Karabin będzie ciążył na lufę .Jedyne wyjście , to dociążyć kolbę , tak by zmienić środek ciężkości karabinu .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

benio pisze:DZIKI slupsk - pozdrawiam -poniekąd przez Ciebie "męczę się" pisząc na Forum możliwie poprawnie.Wiesz,dobry jesteś-mam wnuka w tym samym wieku-jest z grudnia a tak poprawnie czort nie pisze!
Kolego sam z siebie to piszę z taką ilością błędów, że mnie samego oczy bolą. używam opcji "Pisownia" i samo sprawdza mi ortografię.


A wracając do lunety to Leapers 3-9x32 odpada? Dla czego?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12