tlumik i podwojna sprezyna do phantoma ????

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

maciejborys
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-22, 19:08
Lokalizacja: bydgoszcz

tlumik i podwojna sprezyna do phantoma ????

Post autor: maciejborys »

witam wszystkich mam pytanko ....??? widzialem ostatnio na allegro tlumik i podwojna sprezyne do Qesta (ale to chyba to samo co phantom bo ta wlasnie mam ) ...tu sa linki jak mozecie to powiedzcie co o tym myslicie ..z gory dzieki:)
maciejborys
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-22, 19:08
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: maciejborys »

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ani jedno , ani drugie :/ Sprężyny niewiadomego pochodzenia i ten system , to sprawdza sie w Łucznikach i nic po za tym. Inna sprawa , że jeżeli faktycznie ma osiągać energię jak w opisie , to własnoręcznie wyprodukujesz FAC-a. Będziesz rejestrował ?? A tłumik z takim mocowaniem raczej nie do łamańca ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Prowadnica z duraluminium będzie generować dodatkowe drgania. Ja bym sobie darował.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Czemu chcesz wymienić sprężynę? Te którą masz to pękła, wykroczyła się czy tę coś innego się z nią stało? Ja bym się na zestaw sprężyna w sprężynie nie zdecydował.
zapewne podczas naciągania jedna trze o drugą niemiłosiernie, i nie chodzi mi o doznania słuchowe ale o miliony stalowych drobinek które się podczas tego tarcia wytwarzają.
Pytanie nr dwa . Czy tak mocną sprężynę wytrzymają elementy spustu, zaczepu i optyka. Jeśli zależy Ci tylko na mocy to taniej kupisz kilka podkładek pod obecną sprężynę. natomiast jesli twoja jest już padnięta i już musisz wymienić to kup porządną Oteve.
Co do tłumika to się nie wypowiem, są tacy co mają i używają .... w jakim celu też nie wiem. Strzał z wiatrówki nie jest na tyle głośny żeby niszczył słuch, chyba że ktoś chce zostać "balkonowym snajperem "- cichy strzał i chowamy się za firankę....
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:cichy strzał i chowamy się za firankę....
... ja bym strzelił przez "oczka" firanki ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Hiszpan63 pisze:
Dariusz pisze:cichy strzał i chowamy się za firankę....
... ja bym strzelił przez "oczka" firanki ... :mrgreen:
Cel się wtedy staje nieostry, dodatkowo ruch firanki może zostać zauważony przez wścibską sąsiadkę. Dlatego uważam że opcja cichy strzał i za firankę jest lepsza, tylko jeden warunek, przemieszczając się nie możemy dotknąć firanki.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
maciejborys
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-22, 19:08
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: maciejborys »

coś tak zalatywało mi tandetą ale że nieznam się aż tak to wolałem zapytać dla pewności.dzięki za szybką odpowiedz ,a co do mojego phantoma to nie otwierałem go ale ale poprostu gdy naciągam opór jest ok,trzeba bardzo mocno złamac lufe do końca żeby załapało a gdy naciskam spust dźwiek jest jakby spreżyna była luźna ...no i moc wystrzłu też jest luźna
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

W jakim celu zakładasz dwa tematy z tym samym pytaniem?
Postaraj się przemyśleć co chcesz nam powiedzieć, potem to napisz ,a następnie sam przeczytaj. Wtedy będzie łatwiej zrozumieć o co pytasz.
W jaki sposób stwierdziłeś że moc wystrzału jest luźna (różna)? Robiłeś jakieś pomiary?
Mówisz że lufę do końca trzeba złamać żeby złapało. Ja też tak mam w swoim HW ale się specjalnie nie martwię bo w Slavi też tak miałem i w Hatsanie także, więc sobie pomyślałem ze tak musi być. Co prawda jak w kolegi sharpie łamałem lufę to też nie chciało załapać, ale później się okazało że tam to jest już bardziej zaawansowane rozwiązanie techniczne.
Rozbierz karabinek zrób zdjęcia -będziemy radzić.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:Co prawda jak w kolegi sharpie łamałem lufę to też nie chciało załapać, ....
... :mrgreen:
Dariusz pisze:ale później się okazało że tam to jest już bardziej zaawansowane rozwiązanie techniczne.
... no fakt , blokada jest skuteczna do bólu ... lufa stała ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dariusz pisze:Co prawda jak w kolegi sharpie łamałem lufę to też nie chciało załapać,
...a co on Ci zrobił, ten Kolega :shock:
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Dał mi postrzelać z sharpa :P
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dariusz pisze:Dał mi postrzelać z sharpa :P
A lufę udało Ci się złamać .....Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Dariusz pisze: Co prawda jak w kolegi sharpie łamałem lufę to też nie chciało załapać, ale później się okazało że tam to jest już bardziej zaawansowane rozwiązanie techniczne.
No tak => lufa + osłona - w zależności od wersji osłona metalowa lub plasticzana :! Wyższaja tiochnika ;P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Mirek nie śmiej się. Toż o twoim karabinku piszę i o sytuacji kiedy go pierwszy raz wziąłem do ręki :mrgreen:
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII