Jaka Lupa ???

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Jaka Lupa ???

Post autor: wujek »

Mam dylemat , nie wiem czy wiecie ale reklamuje już drugiego DOC (pisałem w innych tematach , sam serwisant zauważył , że zacina się pokrętło bocznej regulacji) i trochę się już zraziłem do firmy. Ryzykować z DOT'em , bo czuję , że będę miał taką alternatywę w opcji ???
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

:shock: O rany, ale masz szczęście z tym DOC'em... U tylu ludzi chodzi bez problemów, w testach wypadła ciut lepiej od Trophiego, a za jaką szanowny nie złapie to trafia egzemplarz z niespodzianką. Ech, współczucie. Co do DOT'a to sam ciułam na tę lupkę, obraz dla mnie rewelacja, opinie co do trwałości bardzo dobre, długa gwarancja. Kliknij link poniżej - tam cała dyskusja na temat tego celownika, może pomoże wyrobić zdanie.
http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=2074
Pozdrawiam
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Pawełku. W tym Twoim Tasco, podłożę gumki wewnątrz, tylko powiedz na jakim powiększeniu bo potem jest bardzo trudno kręcić ( można urwać ). Widziałeś moje lunetki (Gamo i Deltę), są z jednej fabryki. Na moim Harnasiu ( na poprzedniej sprężynie miał ponad 17 J ). siedziała Delta, wytrzymała ponad 1 K śrutu i nic się nie dzieje. Na Twoim Tasco są ślady po montażu. Należy lupkę przed zamocowaniem owinąć gumą samowulkanizującą ( można kupić w Markecie, wygląda jak izolacja, ma tylko przekładkę papierową.
Narazie musiałaby Ci wystarczyć.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

No to kurde ładne jaja :|, z DOC'em jeszcze czegoś takiego nie było. Daj mu jeszcze jedną szansę, a jak dalej kicha to niech oddają kasę. Może zagadaj do Mfora i ściągnij sobie lupkę z USA (może jakiego Bushnellka, albo Weaver). Dota jakbyś miał brać to tego mniejsze z powiększeniem do max 16, bo ten większy gorszy. Straszengo masz pecha tylko wpółczuć :|.
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Spytaj Bubę z ajłebu, wiem że ma weavera RV9, takiego jak mój, super stan, może odda w ludzkich pieniążkach...Tę lupkę polecam z czystym sumieniem :>
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Dzięki za słowa otuchy , bo trochę mnie już to przerasta , chciałbym wreszcie wypróbować TX/a na dobre , a tu ni ma jak . Widzę , że na iwebie nie tylko ja mam taki problem z DOCem , po prostu obniżyli cenę bo poszli na ilość.
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Maruda pisze:Pawełku. W tym Twoim Tasco, podłożę gumki wewnątrz, tylko powiedz na jakim powiększeniu bo potem jest bardzo trudno kręcić ( można urwać ). Widziałeś moje lunetki (Gamo i Deltę), są z jednej fabryki. Na moim Harnasiu ( na poprzedniej sprężynie miał ponad 17 J ). siedziała Delta, wytrzymała ponad 1 K śrutu i nic się nie dzieje. Na Twoim Tasco są ślady po montażu. Należy lupkę przed zamocowaniem owinąć gumą samowulkanizującą ( można kupić w Markecie, wygląda jak izolacja, ma tylko przekładkę papierową.
Narazie musiałaby Ci wystarczyć.
Daj spokój lupka jest dla Ciebie , będziesz miał zapasową :) , ja w końcu wydrę Delcie z gardła dobry egzemplarz lub kasę .
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ale to potrwa, a idą święta, czas wolny i co? A umnie się tylko kurzy.
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Ja cały czas mam nadzieję , że przed świętami będę miał już lupę . Może będę pisał do Buby z iweba i wezmę bushnell legend. Napalony byłem na dużego DOT'a , napisane mają na swojej stronie ze satysfakcja gwarantowana -> w innym układzie do 28 dni zwracają pieniądze. Hmmm .
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

To walcz o kasę, moim zdaniem. Ja bym się już zraził...
Legend też dobrze, nie wiem czy nie lepiej, na pewno obraz lepszy. A Piter ma i dobrze i niedrogo :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Panowie zaryzykuję jeszcze raz i sprawdzę jednak titanium (w razie czego to tylko przy tej lunecie zapewniają o zwrocie gotówki) Na co zwrócic uwagę przy oględzinach lunety (co do pokręteł i ilości klików wiem , znam temat aż za dobrze) , ale paralaksa , co mogę sprawdzić bez karabinka w sklepie : płynność coś się jescze da ???
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Tak naprawdę ciężko wypatrzyć wady lunetki przy zakupie, wady wychodzą dopiero przy strzelaniu. Nie wiem co można więcej obejrzeć poza - klikami, pokrętłami (czy równo chodzą i z oporem). Dochodzi jakość obrazu - możesz np. spojrzeć henhen w dal i zobaczyć na ile daje się odróżnić szczegóły - np. gałązki na drzewie, możesz zobaczyć jaki jest obraz w słabym oświetleniu. Wydaje mi się, że nic więcej tu się nie da wymyślić.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Sprawdź od ilu metrów ostrzy. Na powiększeniu 16 razy powinna ostrzyć już od 8-10 metrów.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

onichimor pisze:Sprawdź od ilu metrów ostrzy. Na powiększeniu 16 razy powinna ostrzyć już od 8-10 metrów.
na pewno 16 :?
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Takie odległości ostrzenia przy tym powikszeniu deklarował producent, i takie potwierdzono w testach na ajłebie. link poniżej:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=27446

Tu mam testy z Arsenału i Biesa:

http://www.deltaoptical.pl/art/arsenal_58-59_delta.pdf
http://bies.airguns.pl/bies7_5_07/bies7_5_07_lo.pdf

Pozdrawiam
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!