Zamiana optyki na hatsana 55 qt sas

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Zamiana optyki na hatsana 55 qt sas

Post autor: pala30 »

Witam kolegów.Jak zwykle proszę o radę.Na moim hatsanie 55 qt sas pudełkowym mam leapersa 3-9x32 AO.Ostatnio w sztucerze pl oglądałem lunetkę walther 3-9x44.Bardzo mi się spodobała lecz nie ma AO.Pytanko czy warto zamieniać leapers na walther???Wytrzyma na moim hatsanie??Dodam , że leapers spisuje się doskonale.Warto wymienić lupkę??Będzie jakaś różnica w celności??Z góry dziękuje za odpowiedzi... :> :> :> oto fotki tych lunetek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Lupka generalnie jeżeli jest sprawna i trzyma 0 , to raczej w celności nie ma to odniesienia...
Różnice mogą się zacząć przy 50 metrach i chęci płynnej regulacji powiększenia, niestety wtedy właśnie wchodzi w grę błąd paralaksy etc..
Różnica może być w światełku, kolorach , poprawkach względem dota (o ile krzyż ten sam).
Niektóre lupki Są Miliradian Dot , a niektóre posiadają krzyż "MD" niezbyt odzwierciedlający Miliradian (thrue dot) .
Ale o tym to już opowiedzą koledzy, którzy materialnie zderzają się z Tym tematem.
Ja przyzwyczaiłem się do dotów i powiększenia na jednej lupce i finalnie na drugim karabinku wylądowała taka sama lupka , wyzerowana na tym samym powiększeniu (x6 - i tylko z niego korzystam) i tym samym dystansie, dzięki temu który karabinek nie wziąłem do ręki to poprawkę brałem już tylko na zapamiętane różnice w energii ale to też sporadycznie, bo zero miałem na dystansie z którego strzelam najczęściej :).
Ale u mnie to radosna rekreacja, bez parć na sprzęt czy wynik, chociaż z czasem klarują się "Króliczki", ale jak nie ma z kim porównywać , to i temat króliczka podejmuje się z dystansem.
W przypadku po prostu zmiany szkła , to kwestia poznania lupki i za jakiś czas będzie tak samo jak na obecnej...
Czy poprawi wynik? Hmm... Widziałem wiele efektów placebo. Więc jeżeli mocno w to uwierzysz, to poprawi wyniki.
Pozdrawiam Serdecznie!
Kombat69
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Szkła mają podobne ;) . Brak AO i większy obiektyw bedzie skutkował wieksza paralaksą ( Walther jest zogniskowany na 100 jardów). IMHO zamiana zupełnie nieoplacalna.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Ja czegoś nie rozumiem skoro Leapers spisuje się świetnie to po co go zmieniać? Tym bardziej, że lupka nad która myślisz ma dokładnie te same powiększenia i jest z podobnej półki cenowej. Co innego gdybyś chciał zmienić na coś z innym powiększeniem, albo z wyższej półki. Więc jak dla mnie ta zmiana nie ma sensu.
Pozdrawiam: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12