Slavia i lunetka - problem z wyzerowaniem

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Slavia i lunetka - problem z wyzerowaniem

Post autor: C!chy »

Nie mogąc doczekać się wizyty na Bemowie aby w końcu przetestować mój nowy nabytek (Slavia 634) postanowiłem na szybko przejechać się na drugi brzeg Wisły. Wybrałem bezpieczne miejsce (betonowy wał, cel ustawiony na końcu, strzały w kierunku wody) i zacząłem zabawę.

Niestety, szybko okazało się, że strzały są niecelne bez względu na pozycję (siedząca z podparciem, leżąca) - za nic nie mogłem trafić. Fakt, że wiał wiatr, ale brałem na to poprawkę a mimo tego nie trafiałem (śrut lądował w wodzie najczęściej po lewej stronie celu, jednak nie byłem w stanie powiedzieć czy leciał za wysoko czy za nisko). Sprzedawca zapewniał mnie, że lunetka była zerowana przez rusznikarza, ale wiadomo, że w transporcie mogło się to wszystko poprzestawiać. Dobrałem się więc do wieżyczek mojej lunetki i okazało się, że regulacja wysokości jest już ustawiona na maxa; natomiast regulacja P/L dawała się zmieniać, jednak mimo skręcenia maksymalnie w prawo (ponieważ śrut leciał po lewej) okazało się, że to wciąż za mało.

Z lekka przybity, bo bez nawet jednego trafienia, spakowałem się i wróciłem do domu. Wychodzi na to, że regulacja lunety jest skręcona na max i nie ma już możliwości wyzerowania jej przy obecnym montażu. Co prawda należałoby jeszcze postrzelać bez wiatru aby to dobrze ustawić, ale pewnie trzeba będzie kombinować z jakimiś podkładkami itp...

Koledzy sympatyczni, czy jest szansa żeby przed weekendem poradzić się (a najlepiej spotkać - zapewne na Bemowie) kogoś z Was w tej sprawie?
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Koledzy sympatyczni, czy jest szansa żeby przed weekendem poradzić się (a najlepiej spotkać - zapewne na Bemowie) kogoś z Was w tej sprawie?
Jeśli pogoda pozwoli - bądź dobrej myśli - napewno "koziotematyczni" się zjawią :D
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Tylko, cholera, na razie pogodę to mamy pod psem... :/ Chętnie bym w taką pluchę chociaż pogrzebał przy lunetce w domu, ale tak na sucho - bez strzelania - to raczej bez sensu...
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ja wczoraj wstępnie zerowałem lunetkę na Iżyku CPR - w domu jest 6 m a książka telefoniczna robi za kulochwyt.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

Zrób jak radzi Starszy_Pan. Wyzeruj wstępnie lupkę w domu , nawet na 5 metrów.
Pozycja leżąca jest dość ciężka do strzelania zwłaszcza dla wiatrówek łamanych.
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

OK, spróbuję! Nie mam co prawda książki telefonicznej ;) ale mam kulochwyt. Dziurawy już trochę, ale coś tam się chyba da podłożyć z tyłu. Wezmę na wszelki wypadek jakąś płytę wiórową...

Sugerujecie odkręcać lunetę? Czy bawić się tylko wieżyczkami? Czy też zrobić cokolwiek będzie konieczne?...
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Może to niekoniecznie wina lupy...może montaż nie OK, może frezy, jak to w sławiach...może kostkę trza dokręcić...na otwartych dobrze szło ?
Awatar użytkownika
Andragus
Posty: 55
Rejestracja: 2010-04-29, 03:03
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Andragus »

green_thunder pisze:Może to niekoniecznie wina lupy...może montaż nie OK, może frezy, jak to w sławiach...może kostkę trza dokręcić...na otwartych dobrze szło ?
Komendant ma rację postrzelaj z otwartych.
ZORAKI HP 01
S&W 586 6"+tłumik+kolimator - sprzedam
IŻ38
http://zemar24.pl/
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Nie strzelałem z otwartych, bo musiałbym zdemontować lunetkę, czyli też cały montaż. A szczerze trochę obawiam się czy później założę ten montaż dość ciasno...
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A czemużby nie, tylko frezy odtłuść, nawet zmywaczem do paznokci...
Awatar użytkownika
Andragus
Posty: 55
Rejestracja: 2010-04-29, 03:03
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Slavia i lunetka - problem z wyzerowaniem

Post autor: Andragus »

[quote="C!chy"] Sprzedawca zapewniał mnie, że lunetka była zerowana przez rusznikarza, ale wiadomo, że w transporcie mogło się to wszystko poprzestawiać.

A czy na twojej Slavi była zerowana przez rusznikarza.
ZORAKI HP 01
S&W 586 6"+tłumik+kolimator - sprzedam
IŻ38
http://zemar24.pl/
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

green_thunder, ok, w takim razie spróbuję zdemontować i postrzelać na otwartych.

Andragus, kupiłem komplet, więc lupka zerowana była dokładnie na tej Slavi. Nawet jej jeszcze nie demontowałem, więc mogła się przestawić tylko tyle co w transporcie kurierskim, ale cholera wie jak oni to przewożą...
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja dokładnie wiem - mimo reklamacji, musiałem kupić sobie nową lupkę, nie otworzyłem przy kurierze...a nawet w domu, na otwartych, na 5-6 m powinna być jedna dziurka w tarczy...w centrum...
Awatar użytkownika
Andragus
Posty: 55
Rejestracja: 2010-04-29, 03:03
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Andragus »

Otrzymałemś komplet z lupką, zerowanie było zrobione ale na ile metrów skoro na maxa masz kliki w górę w transporcie mało prawdopodobne żeby się śrubki same kręciły. Krzyż wewnątrz mechanicznie to całkiem możliwe.
ZORAKI HP 01
S&W 586 6"+tłumik+kolimator - sprzedam
IŻ38
http://zemar24.pl/
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

To raczej niezdrowe dla lunety żeby wieżyczka była skręcona na maxa.
Może rusznikarz chciał ustawić na 50-100 m lunetę, bo skąd miał wiedzieć, że w wiatrówkach się ustawia na ok 30 m :D

Wczoraj byłem na chwilę postrzelać, szkoda, że nie mówiłeś wcześniej bym rzucił okiem :/
Teraz nie wiem kiedy dam radę bo jeden gość u mnie siedzi :mrgreen:
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW