Regulator

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

woytan

Regulator

Post autor: woytan »

Właśnie popełniłem takie coś....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciśnienie za reg. ustawione na 100bar (można ustawić dowolne).
Zakres pracy 270-120bar.

Komory strzałowej jest nieco ponad 20cm3 co jest wg. mnie wystarczające ale jak nietrudno się domyślić komora też może mieć dowolną pojemność.

Reg. ma odpowietrzenie na zewnątrz (to ta dziurka na kołnierzu) wiec odpada konieczność wiercenia jakichkolwiek i gdziekolwiek otworów co jest zmorą reg. wewnętrznych.

Reg. został przystosowany do pracy z AT44 jednak można go zastosować praktycznie do każdego systemu.

Testy ciśnienia były wykonane na dwóch różnych manometrach by wyeliminować ew. błędy...

Obrazek

Obrazek

A teraz czekam na opinie :mrgreen:
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Mierzyłem gwinty na kartuszu, są bardzo nietypowe, masz specjalne gwintowniki, jak uzyskujesz powtarzalność gwintu? :mrgreen:
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

Większość systemów oparta jest na nietypowych gwintach i tak też jest w przypadku AT44...
Gwinty są tożsame z fabrycznymi a sposób ich wytworzenia niech pozostanie moją słodką tajemnicą :P
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Zdaje sobie sprawę że są tożsame z fabrycznymi, chciałbym tylko wiedzieć czy są profesjonalnie zrobione. Ciśnienie które jest w kartuszu jest dość wysokie i gwint kiepsko zrobiony może czasami nie wytrzymać takiego ciśnienia i się zerwać. Dlatego chciałbym zobaczyć chociaż jego zdjęcie.
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

Jako że dziś jestem poza domem wstawie foto gwintu w czwartek.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jak duża jest komora za regulatorem? Zadaje dużo pytań bo też przerabiam ten temat, posiadłem już jako taką wiedzę na temat regulatorów i chciałbym ją zweryfikować z Twoimi doświadczeniami.

Ops nie doczytałem pojemność komory jest w opisie.
Zatem powiedz mi na jakie ciśnienie robocze ma ta rura atest?
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

282 bar roboczego / 378 bar próby
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ostatnio z regulatorami było sporo zadymy, problemem okazały się wcześniej zapowietrzające regulatory Igora, a później Luki które nie trzymały odpowiedniego ciśnienia. Jak rozwiązałeś problem zaworka?
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

Zpowietrzają się tylko reg. wew. z braku odpowietrzenia; ten prezentowany jest z zewn. odpowietrzeniem wiec problem rzeczony w nim nie występuje.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ostatnio rozmawiałem z Luką i jakbyś słyszał naszą rozmowę, bo widzę że podwoiłeś ilość sprężynek talerzowych, czyżbyś doszedł do tych samych wniosków co my?
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

W detalach tkwi przyczyna :P
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ta moletowana śrubka od strony karusza to dla lepszego bajeru, czy też część nieodzowna tego regulatora? :shock:
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

Ta część występuje tylko w prototypie w finalnym wyrobie jej brak.
Sorrki za nie aktualne foto.
Jak pisałem wcześniej... w czwortek wstawie foty gwintów oraz obecnej wersji reg.
Ostatnio zmieniony 2011-06-07, 01:39 przez woytan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Widzę że odpowiadasz bardzo dyplomatycznie, więc wysnułem teorię, albo zrobiłeś coś o czym nie masz zielonego pojęcia, (to raczej mało prawdopodobne), albo udajesz głupa i nie chcesz zdradzić szczegółów, bo uważasz że może ktoś zerznąć pomysł. Ale to nieistotne, czy masz zdjętą charakterystykę z karabinka z zamontowanym regulatorem?
guntuning.com
woytan

Post autor: woytan »

Charakterystykę wstawię najwcześniej pod koniec tyg. jak będę miał chwilę by ją zdjąć.
Regulator jest zgłoszony jako wzór pat. więc mam nadzieję że się nie obrazisz jeśli nie podam na chwilę obecną wszystkich rozwiązań w nim zawartych.