Regulacja spustu.

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Regulacja spustu.

Post autor: donkihot »

Witam, jak w temacie proszę o podpowiedź w sprawie regulacji spustu w karabinku który od niedawna sprawia mi wielką frajdę czyli Baikal MP-532. Jak przeglądałem zasoby internetowe to doczytałem że zgodnie z przepisami I.S.S.F. nie ma czegoś takiego jak "waga" spustu (w pistolecie jest 500g.) I do sedna mojego pytania: w związku z nieokreśleniem tego parametru w przepisach jak go wyregulować (jak regulują to inni strzelcy), mój jest teraz wyregulowany na 515g? Jak byłby lżejszy to teoretycznie lepsze skupienie można by uzyskać (lub bardziej precyzyjny strzał oddać)Proszę o podpowiedź lub wskazanie jakiego linka.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nie ma zasady że im lżejszy spust tym lepsze skupienia albo wyższe wyniki. To zależy od pracy mechanizmów. Ja w Hammerli Match miałem "pierdnięcie", jednak była też ok. 1 mm pierwsza droga. Nie szło tego zauważyć strzelając pierwszy raz, ale po dłuższym zapoznaniu i wyczuciu spustu było to oczywiste, i wtedy strzały za wcześnie praktycznie przestały się zdarzać
Generalnie polecam do rozważenia materiał stąd:
http://strzelambolubie.pl/index.php?opt ... &Itemid=75
Wysunę tezę, że na początku nauki długi i ciężki spust będzie zaletą, bo przy jego ściąganiu będziesz musiał włożyć tyle samo uwagi co przy lekkim spuście, ale przez dłuższy okres czasu.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Wielkie dziękuję dla Seweryna :mrgreen: Zajefajna lektura, jeszcze żeby się dało pobrać ten poradnik w PDF-ie to bym go sobie wydrukował i była by pełnia szczęścia.
Jeszcze raz dziękuję i wracam do czytania.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

donkihot pisze:Zajefajna lektura, jeszcze żeby się dało pobrać ten poradnik w PDF-ie to bym go sobie wydrukował i była by pełnia szczęścia.
.
Jest to możliwe :)
http://www.dobreprogramy.pl/doPDF,Progr ... 15410.html

Niestety flash w którym jest to zrobione jest do d...
Pozwala na wydruk tylko tego co jest widoczne w danej chwili na ekranie, czyli max dwie strony.
Poza tym jakość też jest bleee.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)