Kompensator,a QB 78

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Kompensator,a QB 78

Post autor: januszrg »

Jak w temacie...wypatrzyłem sobie coś takiego: http://www.bron.pl/shopbron/product/WIA ... AS45/42869
bo lufa QB-tki jakoś tak nijako wygląda.
Moje pytanie: czy warto (pomijam aspekt finansowy) coś takiego założyć,czy może mieć wpływ na poprawę osiągów tejże dmuchawki?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

januszrg pisze:Moje pytanie: czy warto (pomijam aspekt finansowy) coś takiego założyć,czy może mieć wpływ na poprawę osiągów tejże dmuchawki?
W sumie , to akurat w Qb78 ma to sens. Nadwyżki gazu wydostającego się wraz ze śrutem , zostaną odseparowane , a tym samym ustabilizuje się śrut i nie powinno być niekorzystnych zawirowań. Zupełnie osobna kwestia , to montaż tego 'ustrojstwa'. Jak nieosiowo nagwintujesz lufę Qb , to narobisz tylko szkody. Do tego wylot lufy , też musi być idealnie osiowo w stosunku do otworu stożka separatora .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Hiszpan63 pisze: Jak nieosiowo nagwintujesz lufę Qb , to narobisz tylko szkody. Do tego wylot lufy , też musi być idealnie osiowo w stosunku do otworu stożka separatora .
Myślałem raczej o przejściówce,a nie o gwintowaniu lufy...no i oczywiście o powierzeniu całości operacji fachowcom (i to takim przez duże F). :D
Pierwotny plan był inny,a mianowicie lufa od HW 100 (600 mm) z nagwintowaną fabrycznie końcówką,ale cena lufki ostudziła te plany :shock: .
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Kombinuje taki nasuwany na wcisk ,testowałem to na tłumikach i się sprawdziło.Wykonany w całości z Alu wycierał oksyde ,teraz próbuje na tulejce z tworzywa sztucznego. :)
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

januszrg pisze:Myślałem raczej o przejściówce,a nie o gwintowaniu lufy.
.. dobrze myślałeś ...
januszrg pisze:no i oczywiście o powierzeniu całości operacji fachowcom (i to takim przez duże F).
.. koniecznie ... nadal będzie kwestia osiowości takiego zestawu ... Fachmani sobie z tym poradzą ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Tak sobie kombinuje. Ideałem jest gdy dobierzemy tak energie Qb żeby cały gaz podany przez zawór rozprężył się w lufie. Widzę gdy za dużego dam powera to QB dostaje czkawki. Jak zmniejszę powera to zaczyna "śpiewać" czyli jest tak jak ma być. Próbowałem z tłumikiem, w pewnym zakresie Vo pomaga później trzeba zwiększyć pojemność tłumika. Może taki kompensator jest rozwiązaniem. Jak się do tokarki dorwę to spróbuje.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Dlatego ruchome rozwiazanie moim zdaniem umożliwia takie eksperymenty,można pobawić się pojemnością tlumika.Niestety nie moglem tego jeszcze sprawdzić doświadczalnie.
Niewielka Zbrojownia